Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zarabiam 24 tysiące brutto i nie stać mnie na swoje mieszkanie czy dom.
Kiedyś posłuchałem mądrych "Zmień pracę, weź kredyt", ale w banku mieli inne zdanie i powiedzieli, że niepotrzebnie zmieniłem pracodawcę, bo teraz muszę odczekać kilka miesięcy. Potem był problem, że odrzucali moje wnioski, bo w kilku bankach na raz sprawdziłem swoją zdolność (za dużo zapytań BIK- wtf? To nie można ofert porównywać?) Później przeszedłem na B2B bo UoP to złodziejstwo i ten sam problem, bank stwierdził, że muszę być minimum rok na B2B. Mogę odkładać kilka lat i spróbować kupić bez kredytu, ale wszystko cały czas drożeje. Jak to jest, że singiel który od 5 lat zarabia nie ma szans na kredyt przy takich dochodach, a niektórzy wzięli kredyt mając dzieci i pracę za troszkę powyżej najniższej?

#nieruchomosci #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 36
Może zmieniły się zasady. Nie raz robią jakieś zmiany z dupy. Mi nie chcieli dać w pandemii mimo firmy 24+ bo "ryzykowna branża". xD No ale zapytam jutro i dam Ci znać Miras.


@Anamana: w pandemii było dużo zmian i wiele wykluczonych branży. Wbrew temu co uważają wykopki, że niby banki rozdają pieniądze, prowadzi sie analizę i lepiej zarobić mniej niż mieć stratę.
@affairz a to wszystko wyłącznie dzięki państwu, bo póki były po prostu niskie stopy to wysokie zdolności kredytowe były naturalne.

BK2% to bańka na zlecenie rządu i to jest fakt a nie opinia, bo wtedy się rozjechały ceny ze zdolnościami ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bez beki zamiast wzrostu 30% by był spadek o 15% aż się przetnie popyt z podażą na wysokich stopach -> i to byłby dobry
@affairz: no ok 24k brutto to w obecnych czasach szalu nie ma, ale singiel bez problemu w poltora roku odklada na wklad wlasny , a zdolnosc ma tak pi razy drzwi 800k. takze owszem 100m w Wawie sobie nie kupi, ale na 45 ma szanse :).
takze owszem 100m w Wawie sobie nie kupi, ale na 45 ma szanse :)


@borjaki: 45m to nawet nie opłaca się kupować, bo to jak wydać pieniądze tylko po to by być potem #!$%@? że mieszka się w kurniku. I to właśnie pokazuje jak tragiczna jest sytuacja, że nawet zamożnych stać de facto tylko na jakieś gównoklity.
@Khaine: dlaczego od czegos trzeba zaczac. 1 mieszkanie ktore kupilem w Wawie 15 lat temu mialo 50m. teraz mieszkam w swoim 118m. a tamo poszlo na wynajem. no nie da rady od razu kupic docelowego mieszkania, jesli nie odziediczyles jakies duzej kasy ,albo nagle nie zostales jakims znanym youtuberem.
ale niestety wpadasz w 2 próg podatkowy i od czerwca to już nie jest 16,7 tylko 12-14k


@affairz: jak ty to policzyłeś gościu, hahaha? Ja przy 24k brutto UOP mam 17.200 na rękę i ostatni kwartał 16.700.
Później przeszedłem na B2B bo UoP to złodziejstwo i ten sam problem, bank stwierdził, że muszę być minimum rok na B2B.


@mirko_anonim: Minimalny okres prowadzenia działalności jaki jest obecnie wymagany w części banków to co najmniej 24 miesiące. Coraz więcej banków akceptuje 12 miesięcy. W wybranych przypadkach, na przykład gdy działalność gospodarcza jest kontynuacją umowy o pracę, a nawet pracą w tej samej branży istnieje możliwość skrócenia wymaganego okresu prowadzenia działalności.