Wpis z mikrobloga

Toczę bekę. Uczniowie zaczynają rozumieć co w praktyce oznaczają dla nich te populistyczne pomysły jakby żywcem wyjęte z programu wyborczego Zosi lat 8 do samorządu

Brak prac domowych? Czyli oceny tylko z pracy na lekcji, klasówek i pytania przy tablicy. Nie ma piąteczek dla mamy, taty i internetu

Ocena z religii nie idzie do średniej? Czyli odpada możliwość podciągnięcia średniej luźnym przedmiotem z którego nawet głąb miał coś dobrego

xD

#bekazlewactwa #szkola #religia #polityka
szarekredki - Toczę bekę. Uczniowie zaczynają rozumieć co w praktyce oznaczają dla ni...

źródło: pap_20231026_0W9

Pobierz
  • 128
Brak prac domowych? Czyli oceny tylko z pracy na lekcji, klasówek i pytania przy tablicy. Nie ma piąteczek dla mamy, taty i internetu


Ocena z religii nie idzie do średniej? Czyli odpada możliwość podciągnięcia średniej luźnym przedmiotem z którego nawet głąb miał coś dobrego


@szarekredki: czyli w końcu uczciwe podejście, jeszcze WF powinien wypaść z średniej. O ile wierszyka na pamięć na polski czy jakieś daty na historie nauczysz się w
@Darth_Gohan:

Bo dzieciak z przedszkola idzie do szkoły dalej bez orzeczenia. Co powoduje, że nauczyciel dostaje dzieciaka który jest niezdiagnozowany i może mu rozwalić kompletnie zajęcia. Zostaje z tym problemem sam. Zanim zostanie zdiagnozowany przy obecnych terminach pierwsza klasa zostanie rozwalona przez takiego gagatka.


Rozpisujesz się bezsensu, przecież o tym wspominałem tylko krócej. Nawet to zacytowałeś tylko nie zrozumiałeś. Takie wady też wychodzą czasem trochę później, pomoc psychologiczna i psychiatryczna jest
@szarekredki: nie wiem, ja bym sie zajebiscie cieszył, zadań domowych nie robiłem więc co chwile wpadały lufy i obniżały mi oceny, a na religię nie chodziłem to i tak #!$%@? xD
A zainteresowania to netflix i podróże?

@szarekredki xD A co za ambitne zainteresowania miało pokolenie naszych starych? Albo ich starych? Srakie xD
Ot, kolejny wolnomyśliciel narzekający na dzisiejsza młodzież - luksusów chcą, autorytetów nie szanują, głupot im się chce a nie nauki. Brawo, wpadłeś w to samo boomerskie #!$%@? co Sokrates 2500 lat temu xD
To, że Ci się nie podoba obecny świat nie znaczy, że kiedykolwiek było lepiej.
@znikam5:
Miałem zawsze szóstkę z w-fu , ale się zgadzam. Dodałbym jeszcze jednak parę innych przedmiotów.

Muzyka - Większość ocen z tego przedmiotu, to śpiewanie na ocenę. A chcę przypomnieć, że gdzieś koło 11-12 r.ż. zaczyna się u chłopaków mutacja głosu. Bardzo 'sprawiedliwie' wtedy wychodzą oceny dziewczyny vs skrzeczący chłopcy...
Ogólnie ten 'przedmiot' powinien wylecieć z nauczania, a jak ktoś chce śpiewać czy grać, to są szkoły muzyczne.

Dość podobne mam
@Darth_Gohan: Pomieszałeś trochę cytaty innych i moje, ale spróbuje wyszukać wszystkie do mnie.

Na pewno dzieciak jest na tyle dorosły i świadomy, że chętnie siądzie do książek z KAŻDEGO przedmiotu.

Tak. A jak nie jest to szybko się nauczy, że powinien jeśli czuje, że powinien.

No ma. Dzieciak wyjeżdża na wakacje. Dalej masz edziennik i możesz sprawdzać co dzieciaki dostaje za zadania domowe. Możesz z nim siąść i coś powtórzyć bo
Rozpisujesz się bezsensu, przecież o tym wspominałem tylko krócej. Nawet to zacytowałeś tylko nie zrozumiałeś. Takie wady też wychodzą czasem trochę później, pomoc psychologiczna i psychiatryczna jest potrzebna na każdym etapie.


@Duszqable: To Ty nie rozumiesz. Co z tego, że Ci wyjdzie wada jak nikt poza rodzicem nie może nic z tym zrobić? Co mają zrobić inne dzieciaki jak rodzic wyśle swojego niezdiagonozwanego bachora z problemami z agresją z przedszkola do
Brak prac domowych? Czyli oceny tylko z pracy na lekcji, klasówek i pytania przy tablicy. Nie ma piąteczek dla mamy, taty i internetu


@szarekredki: Tak w ogóle przypomniałeś mi w ten sposób, ile osób było ratowanych przed nie zdanie, albo podniesie oceny jak im bardzo zależało i im się wahała, poprzez przygotowanie jakiejś tam prezentacji xD
Dążymy ze wszystkim do tego by poziom był jak w UK gdzie dorośli ludzie nie znają tabliczki mnożenia :)


@CzekoladowyWspominacz: W UK już dawno zrozumieli że z każdego nie będzie Einsteina, i po co takie osoby męczyć takim czymś i utrudniać im życie. Zdecydowana większość osób robi proste prace, dla pozostałych chętnych edukacja w UK jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż w Polsce, więc nie widzę nigdzie wad. Pozwólmy dzieciom specjalizacowac
@Darth_Gohan: no trudno Cie zrozumieć jak nie odpowiadasz na argumenty i w kółko piszez to samo i sam sobie zaprzeczasz xD

Przecież napisałem właśnie, że wprowadzają od kwietnia część zmian czyli brak zadań domowych bez ZMIAN CAŁEGO SYSTEMU


Może dlatego, że całego systemu nie da się zmienić w trakcie roku szkolnego?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zwykle nie ma konkretów i jest wesołe podejście zmienimy podstawę programową
chodzić na religię gdzie uczą o wierze


@Spell_17: Na żadnej religii w szkole nie uczą o wierze, tylko uczą konkretnej wiary, życia w zgodzie z wiarą. O wierze to możesz się pouczyć na socjologii religii - jak masz dobrego wykładowcę.