Wpis z mikrobloga

Toczę bekę. Uczniowie zaczynają rozumieć co w praktyce oznaczają dla nich te populistyczne pomysły jakby żywcem wyjęte z programu wyborczego Zosi lat 8 do samorządu

Brak prac domowych? Czyli oceny tylko z pracy na lekcji, klasówek i pytania przy tablicy. Nie ma piąteczek dla mamy, taty i internetu

Ocena z religii nie idzie do średniej? Czyli odpada możliwość podciągnięcia średniej luźnym przedmiotem z którego nawet głąb miał coś dobrego

xD

#bekazlewactwa #szkola #religia #polityka
szarekredki - Toczę bekę. Uczniowie zaczynają rozumieć co w praktyce oznaczają dla ni...

źródło: pap_20231026_0W9

Pobierz
  • 133
a kto im zabronił robić prac domowych deklu? Nie będą ogowiazkowe


@Spell_17: I nie będą oceniane. :))) Już teraz u niektórych progresywnych nauczycieli prace domowe są właściwie dobrowolne i bez ocen, a tu chodzi o to żeby wymusić to na całości. Oczywiście dzieci w wieku szkolnym nie masz, prawda? :)))
@Darth_Gohan:

Myślisz, że co? Dzieciak sam sobie utrwali te schematy w zadaniach z matmy?


Jak będzie dostawał same pały to usiądzie i będzie się uczył albo nie zda.
Pisałem Ci już, ja w ogóle nie robiłem zadań z matmy w domu i jakoś ogarniałem materiał z lekcji na lekcje, bo ten materiał jest banalny.
To nie są wykłady jak na studiach, zadania robisz też na lekcjach. Od tego wlasnie są lekcje.
@Darth_Gohan: A jak to do tej pory robiłeś? Jak masz zamiar zdać sprawdzian czy odpowiedź na lekcji to też musisz skądś tą wiedze pozyskać więc będziesz się uczyć, a rodzicie nadal będą pomagać. Po prostu uwolnimy system i każdy będzie się uczyć tyle ile potrzebuje i przyłoży tyle wysiłku ile uzna za stosowne zamiast siedzieć nad gównopracami z gównoprzedmiotów żeby nie dostać potem jedynki.
Ocena z religii nie idzie do średniej? Czyli odpada możliwość podciągnięcia średniej luźnym przedmiotem z którego nawet głąb miał coś dobrego


@szarekredki: Jeśli rzeczywiście religia wszystkim zawyżała średnią, to jednocześnie oznacza że nikt tak naprawdę nie odczuje braku jej wliczania do średniej. Średnia ocen może mieć zastosowanie tylko w jednym jedynym celu - porównywania uczniów na tle innych uczniów.
a jaki wpływ na to ma mieć wykluczenie oceny z religii? Zaczynając od tego że średnia liczy się tylko przy przechodzeniu z podstawówki do liceum oraz dla bardzo nielicznych osób które dostają stypendium. No i w obu tych przypadkach konkurujesz z ludźmi którzy mają oceny wystawione w gym samym systemie i też nie będą mieli wliczonej oceny z religii.


@Waffenek: taki, że do paska, zazwyczaj w komplecie z jednorazowym stypendium, jest
@szarekredki ja se chodziłem do szkoły w Anglii i tutaj normalnie można robić egzaminy w gimbazie i liceum z religii (jak ktoś chce). Normalnie się te oceny liczą do wszystkiego. Wcale nie patrzą gorzej na ocenę z religi niż na ocenę z literatury angielskiej. I komu to przeszkadza? W ogóle jak się skończy te 14 czy 15 lat to się wybiera jakie przedmioty się robi. Obowiązkowo tą np angielski, matma, wf, 'science',
a op śmieje się, że to właśnie te głąby są największymi wyznawcami uśmiechniętej polski, juleczki, gimboateusze i inni chorzy z nienawiści ¯\(ツ)/¯


@harold97: Aha, czyli klasycznie op sobie coś wymyślił i oburzył się na ten obraz. I to się nie nudzi?
@Shilghter:

Po prostu uwolnimy system i każdy będzie się uczyć tyle ile potrzebuje i przyłoży tyle wysiłku ile uzna za stosowne zamiast siedzieć nad gównopracami z gównoprzedmiotów żeby nie dostać potem jedynki.


No tak bo dzieciaki na pewno mają takich samych rodziców którzy będą pilnować żeby dzieciak się uczyl.
Co jest gównoprzedmiotem? Biologia? Historia? Matma? może Polski? Który z przedmiotów to ten gówno przedmiot i masz się go mniej uczyć?

A
@szarekredki:

Ocena z religii nie idzie do średniej? Czyli odpada możliwość podciągnięcia średniej luźnym przedmiotem z którego nawet głąb miał coś dobrego


A po co głąbowi podciąganie średniej? Co za różnica czy będzie miał 2.5 czy 3.1?
Ogarnięci uczniowie nadal będą mieć paski na świadectwie, zupełnie nic się nie zmieni w tej kwestii.

Brak prac domowych? Czyli oceny tylko z pracy na lekcji, klasówek i pytania przy tablicy. Nie ma piąteczek
@szarekredki ale zdajesz sobie sprawę że oceny liczbowe tak naprawdę są bezużyteczne i w praktyce powinny istnieć oceny opisowe i brak prac domowych by serio dzieci edukować a nie tylko pokazywać im że mają tyrać nad książkami większość dnia i dostać 3 bez opisania nad czym mają popracować. Jak Ci majster przychodzi do remontu to po wszystkim mówisz mu „3!” A on na to mówi „super że zdałem!” i wyszedł… bo na