Wpis z mikrobloga

#dzieci #autyzm #spektrumautyzmu #psychologia #rodzice #wychowanie może trochę #przegryw i #bekazlewactwa

Moje dzieci są wrażliwe na otaczający je świat. Denerwują się jak ich rówieśnicy rzucają śmieci na ulicę, kiedy one znają już zasady segregacji. Mają sporą dawkę empatii, starają się bronić słabszych, są po prostu dobre.

Czasami zachowanie innych dzieci je przytłacza (np zabawa w popychanie ze schodów) i wtedy muszą odreagować w samotności, ale tylko chwilkę.

Wychowuje je bez książek w stylu "super rodzic", kiedy są niegrzeczne dostają solidny opiepsz i kary. Nie robię im prania mózgu, jest zły uczynek to jest kara, nie ma żadnej nowomowy z poradników. W szkole mają kilku przyjaciół, nadających na podobnych falach w klasie i na różnych zajęciach sportowych. Do tego od małego trening charakteru, chodzenie po górach, powoli ale samodzielni, bez brania na rączki. To też dowiedziałem się, że nie daje miłości bo dziecko ZAWSZE music wziąć na ręce jak chce xD - ciekawe jak masz 3 dzieci to jak miałbyś to zrobić.

Zmierzam do tego że przyszły do szkoły jakieś panie psycholożki 30-35 pogadaly z różnymi dziećmi i dostaliśmy diagnozę - Autyzm xD

Żona się przeraziła, zaczęła być przez te baby namawiana na płatne terapie, w końcu na jakąś poszła, babka męczyła nam dziecko 1.5h stwierdziła, że tutaj nie ma jawnie autyzmu według testu ale córka ma "suchy" wzrok i ona "czuje" że ma, mówiąc to przy dziecko.

Tutaj już interweniowałem, stwierdziłem, że ta baba suchą to ma cipe i nikt jej nie chce i więcej tam ani na nic nie poszliśmy.

Pisze to by przestrzec innych rodziców przed robieniem z ich dzieci wariatów na siłę. Te baby same potrzebują leczenia. Nie wszędzie w domu będzie męski głos rozsądku by powstrzymac te babskie pseudonauki
  • 65
@theOstry faceci się nie znają na autyzmie i zwykle tego nie widzą. Aczkolwiek jak to autyzm wysoko funkcjonujący to dzieci tak czy siak sobie poradzą.

Współczuję tylko okresu dorastania jak się okaże, że autyzm nałoży się razem z buntem i odreagowaniem na ch&$owe metody wychowawcze ojca i brak czułości z jego strony.
@theOstry: Psycholożka nie umiała stwierdzić autyzmu, bo Twoje dzieci prawdopodobnie go nie mają, a jedynie jego objawy przez fatalny sposób wychowania. Jak to czytałem, czułem jakbyś o moim dzieciństwie pisał. Wyrosłem na dziwaka niepasującego do świata i jestem nieszczęśliwy, więc przestrzegam przed takim zachowaniem jak chcesz żeby dzieci miały normalne życie.
@theOstry: do dzis nie wiem co to jest ten autyzizm
jesli to od slowa out to by pasowala polska nazwa odludek
a odludek to ten ktorego nie bawi spychanie ze schodow i rzucanie wszedzie smieci
wiec diagnoza jak najbardziej uczciwa, trzeba dziecko nauczyc agresji i chamstwa zeby bylo takie jak kazde XD

jak stare baby agresywne, klamliwe, chytre, pazerne na to by wyslac dziecko na terapie i przytulic za to pieniazki
@theOstry: z twojego opisu niewiele wynika, może dzieciaki są w spektrum, a może są po prostu bardziej inteligentne i dojrzałe niż rówieśnicy (lub jedno i drugie, bo tak jest też często). Tych bab nie słuchaj faktycznie, jeśli nie podają obiektywnych argumentów. Najlepiej jakbyś sam się doedukował z zakresu spektrum autyzmu ASD / Zespół Aspergera i zaczął obserwować siebie i dzieciaki przez jakiś czas. Możliwe, że dla żony byłoby to łatwiejsze, bo