Wpis z mikrobloga

@Smokalaskanski wow ponad 3 dni, nie no to super, dokładnie tak samo jak 3 miesiące śniegu te 10 lat temu, cyfra się zgadza, a miesiąc czy dzień, kto tam się przejmuje. Ważne, że pod teorie pasuje

@PfefferWerfer Warszawa. Święta grudniowe są tu bez śniegu, temperatura na plusie. W ogóle w zimę śnieg to rarytas. I nie nazywajmy kilkudniowych opadów rzeczywistą zimą. Bo po 2 dniach mrozów przychodzi plus 15 stopni w styczniu
Warszawa. Święta grudniowe są tu bez śniegu, temperatura na plusie. W ogóle w zimę śnieg to rarytas. I nie nazywajmy kilkudniowych opadów rzeczywistą zimą. Bo po 2 dniach mrozów przychodzi plus 15 stopni w styczniu xD


@GladysDelKarmen: Na cele projektowania budynków Polska jest od dawna podzielona na strefy śniegowe. Ja mieszkam w 4 i śniegu mamy dużo co roku, mróz też powoduje że rury musimy zakopywać na 1,40m pod ziemią, w
PfefferWerfer - >Warszawa. Święta grudniowe są tu bez śniegu, temperatura na plusie. ...

źródło: 151110dh

Pobierz
@GladysDelKarmen: mam podobne obserwacje. Będąc dzieckiem i nastolatkiem w zasadzie co roku była sroga zima, z zaspami śniegu. Drogę od domu do ulicy czasami trzeba było ręcznie odśnieżyć, jeśli nie ugadało się z kimś kto miał pług (zwykle ci co odśbieżali ulice za drobną opłatą odśnieżali prywatne drogi). Śnieg był przez całą zimę, a jeszcze potrafiło w maju sypnąć.

Z czasem zima zaczynała się coraz później i była coraz bardziej skąpa.
@perseweratywnosc: @GladysDelKarmen czy był kiedykolwiek okres kiedy świat nauki nie twierdził że człowiek zmienia klimat, nawet kiedy przypuszczenia szły w strone... ochłodzenia? No właśnie. Skala oddziaływań może być znacznie większa, ba, możliwe że nasze działanie uchroniło planete od masowego wymierania. Bo takowe były na tą chwile bez udziału człowieka. Jest taka książka Sc-fi "Mówca umarłych" temat - odkrycie prymitywnych ale inteligentnych istot na pewnej planecie. Ale jest to moim zdaniem raz
@Kam3l: Nie dosc ze nie rozróżniacie pogody od klimatu to jeszcze brakuje wam rozumu. Dlaczego chcecie zeby nauka od razu wszystko wymyśliła i przewidziała jak należy?
Ja tylko mam nadzieje ze nigdy się nie pojawicie u lekarza ani nie skorzystacie z osiągnięć współczesnej medycyny. Tam tez kłamią. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GladysDelKarmen: a śnieg to tylko jeden z przykładów, bo pamiętam za gówniaka, że w lato było mnóstwo owadów, łąki wręcz żyły. Teraz tego nie ma. Ja wiem, że są grupy robiące biznes na walce ze zmianami klimatycznymi - to nie ulega wątpliwości. Ale, żeby wyśmiewać jakiekolwiek próby powstrzymania zmian, to trzeba mieć mentalnie 12 lat. Rewolucja przemysłowa, plastik, to wszystko ostatnie 120 lat. Ba, ludzkość jeszcze w 1960 liczyła tylko 3
musichastherightto_children - @GladysDelKarmen: a śnieg to tylko jeden z przykładów, ...

źródło: plasticdrain-960x720

Pobierz