Wpis z mikrobloga

Sugerujesz ze najpopularniejsze zachowanie media publikują nie naukowe informacje?


@Kam3l: nie, sugeruję że media publikują sensacjonistyczne artykuły. Czyli jeżeli jest w jakiejś sprawie konsensus, mamy mnóstwo badań które go potwierdzają, ale pokaże się JEDNO badanie które mu przeczy - to jest to super pozywka dla pismaków, bo bedzie się czytało / klikało. I można nawet napisać, że "amerykańscy naukowcy odkryli".
  • Odpowiedz
Sugerujesz ze najpopularniejsze zachowanie media publikują nie naukowe informacje?


@Kam3l: oczywiście, bo im zależy na czytalności czy oglądalności.

Najpierw pytasz o zdanie klimatologów, a potem wrzucasz co pisały media, a to są różne rzeczy.
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen

@Kam3l no nie wiem jak ty, ale ja od jakichś 10 lat nie widziałem żeby w miastach leżał śnieg dłużej niż 3 dni. A właśnie jeszcze te 10 lat temu zima tak #!$%@?ła, że śnieg sobie padał od listopada do lutego.


Z drugiej strony mamy lato, które zaczyna się już w maju, 30 stopni i więcej, i trwa do września


Czyli potwierdzasz ze klimatolodzy/meteorolodzy gówno wiedzą? Bo według ich danych choćby
MamByleJakiNick - @GladysDelKarmen
@Kam3l no nie wiem jak ty, ale ja od jakichś 10 la...

źródło: 607c192691087_polska-snow-2021

Pobierz
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: Hehehe. W Szczecinie, w którym mieszkam i "nigdy nie ma śniegu", na początku grudnia leżał tydzień i od dwóch dni leży znowu i nic nie zapowiada aby miał na dniach zniknąć. Opieranie zmian klimatycznych na podstawie obserwacji podczas swojego krótkiego życia to nic innego jak brak wyobraźni oraz elementarnej wiedzy.
  • Odpowiedz
Rozmowa o klimacie a na wykopie się kłócą ile dni w roku mają śnieg a ile upał XDD


Popatrzcie może jak wygląda średnia temperatura NA ŚWIECIE każdego miesiąca porównując do tej sprzed 50 lat? Czy klimat kończy się dla was za oknem?


@erni13: daj spokój, tutaj jedyny argument nt klimatu to jaką pogodę widzi mirek w promieniu 50m od swojego okna (o ile ma okna w piwnicy) xD
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen

@Kam3l no nie wiem jak ty, ale ja od jakichś 10 lat nie widziałem żeby w miastach leżał śnieg dłużej niż 3 dni. A właśnie jeszcze te 10 lat temu zima tak #!$%@?ła, że śnieg sobie padał od listopada do lutego.


Nie żeby coś, ale w 2020 zamarzł Bałtyk.
  • Odpowiedz
  • 1
Czyli jeżeli jest w jakiejś sprawie konsensus, mamy mnóstwo badań które go potwierdzają,


@perseweratywnosc: Zgadza się, nauka kłania się dowodom.

Nauka o klimacie stała się „nauką nieudaną”, ponieważ kwestionowanie jej twierdzeń jest zniechęcane czy wręcz uniemożliwiane.
  • Odpowiedz
no nie wiem jak ty, ale ja od jakichś 10 lat nie widziałem żeby w miastach leżał śnieg dłużej niż 3 dni. A właśnie jeszcze te 10 lat temu zima tak #!$%@?ła, że śnieg sobie padał od listopada do lutego.


Z drugiej strony mamy lato, które zaczyna się już w maju, 30 stopni i więcej, i trwa do września


@GladysDelKarmen: zauważyłeś jedynie, że w ostatnich latach mamy cieplejszy klimat. Nie udowodniłeś
  • Odpowiedz
10 lat temu zima tak #!$%@?ła, że śnieg sobie padał od listopada do lutego.


@GladysDelKarmen: co? 10 lat temu był 2014 rok, dwa lata po euro w Polsce. Serio widziałeś wtedy zimę? Te zimy o których piszesz to są lata 80 i początek 90. Matka mojej babci gdy wyszła za mąż i zamieszkała z mężem, to swój rodzinny dom odwiedzała jedynie zimą, bo przejeżdżała przez zamarznięta wisłę saniami napędzanymi koniem. Podobno
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: w jakim kraju mieszkasz ze masz lato od maja do września? Ja mieszkam w Polsce i mam jesień cały rok, z wyjątkiem tygodnia w czerwcu i tygodnia w lipcu gdzie jest upał taki ze nie da się z domu wyjść?
  • Odpowiedz