Wpis z mikrobloga

Myślę, że spora część z was nie zdaje sobie sprawy, w jakiej dupie jest pokolenie 20 latkow pod katem stosunku zarobków do cen #nieruchomosci.

Pensja specjalisty w Polsce na stanowisku niekierowniczym często ma sufit 10k. I tak, wiem, na wykopie każdy 20k na łapę i IT, ale są też inne branże...Jeśli ktoś kilka lat temu zarabiał 6k, to dziś ile zarabia? Z 8k. A ile urósł ceny za JEDEN m2? Z 9 na 16k?xDDd

Wyobraź sobie, że zarabiacie we dwójkę z kobietą 15k (8 i 7 np). To dalej mocno ponad ŚREDNIA KRAJOWĄ. Kochacie się, chcecie mieć dziecko. Na mieszkanie 3 pokojowe nigdy was nie będzie stać. Chyba, że na totalnym zadupiu z dojazdami 2h w 2 strony. Nie odłożycie za dużo do wkładu, a kredyt po same kule i życie jak przeciętny szarak, mimo niezłych zarobków.

A jako kawaler to zarabiajac mniej niż 10k nawet nie myśl o kurniku 30-35m2, bo kosztuje pół miliona xD

I wiecie co mnie denerwuje? Że obecne pokolenie powiedzmy 32-36 latków śmieje się, że uu DA SIE, JA KUPIŁEM. SPOKO. Kupiłeś z 3 lata temu, dziś zarabiasz niewiele więcej, a ceny urosły znacząco i rosnąć będą. Pensje nie. Dochodzi inflacja.

#pracbaza #pieniadze #inflacja #takaprawda #zycie #rozwojosobisty #polakicebulaki #niebieskiepaski #rozowepaski #gospodarka
  • 105
@Kopyto96: to jest masakra, dzisiaj specjalista w wiekszosci branz zarabia na pol metra mieszkania, no chyba ze jestes seniorem w it albo jakims lekarzem z wlasnym gabinetem, a gdzie reszta?
pamietam jak bylem maly, 20 lat temu tata mial dobra prace, wtedy jako specjalista byl w stanie zarabiac nawet na 3-4 metry mieszkania miesiecznie. dzis ta sama praca dla osoby w tym wieku co tata wtedy - zarabia na 0,5-0,75 metra
@spere: jak ty sobie wyobrażasz że pokolenie ludzi wykładniczo lepiej wykształconych, którzy będą zarabiać 5,10,20,30k może być biedniejsze od proletariatu gdzie 25% miało tylko podstawówkę i koło 40% minimalna może być biedniejsze?
@programista15cm: od 40 lat każde kolejne pokolenie stawało się bogatsze od pokolenia swoich rodziców

obecne młode będzie pierwszym za wolnej Polski, które będzie biedniejsze od swoich rodziców

to nie jest moja opinia, ja się nie znam, to cytat z jakiegoś artykułu o stanie państwa,
w świetle perspektyw gospodarczych, sytuacji ekonomicznej na świecie, efektów pandemii, efektów wojny tuż za płotem, efektów 8 letnich rządów eksperckich PiSu, itd. itp.
@spere: no powielasz medialne clickbaity, wszystkie moje wypowiedzi w tym wątku sa skierowane na obnażenie tego, ze powielacie medialna papke, bo media sprzedaja strach, przez to czytacie takie bzdury dalej.

A nic nie wskazuje na to żeby pokolenie miało być biedniejsze. Nie dość, że jest lepiej wykształcone to lepsza jest struktura zatrudnienia. Młodzi nie będą pracować w polu jako parobki (ani tym bardziej u Niemca), ani w przemyśle tylko w wysokomarzowych
@Kopyto96: to za 7k będzie w stanie kupić mieszkanie w hossie. Chciałem Ci pokazać że są możliwości w jej branży. W prywacie może zarobić jeszcze więcej. Nikt jej nie kaze pracować za 6k.

Jak ktoś ma inne cele w życiu niż zarabianie to niech nie zarabia. A jak chce to jak widać są w każdej branży możliwości.