Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki! Jakie są Wasze Święte Graale, jeśli chodzi o produkty w Waszej diecie? Mam tutaj na myśli produkty, które spełniają trzy najważniejsze wymogi: są tanie, ogólnodostępne i "każdy" mógłby, a czasami nawet powinien, zaimplementować do swojej diety?

Moim zdaniem produkty, które wypadają świetnie w stosunku jakości do ceny, to:
- Pierś z kurczaka: dobra, wszechstronna, dostępna wszędzie; 2-2,5zł/100g (bez promocji), a w tym ponad 20 gram białka
- Jogurt typu islandzkiego Skyr 0% tłuszczu: można jeść codziennie, bez "męczenia" go, bo także fajnie sprawdzi się z dodatkami (owoce, miód), dostępny wszędzie; cenowo bez promocji ok. 1zł/100g, a w tym 12g białka

A co Wy macie Mirki? Oczywiście mogłyby być pozycje, typu np. twaróg, ale dla mnie i osób, które znam, to na trzeci dzień jest to "męczenie" go, a nie jedzenie. Tak samo wątróbka - ja jestem dużym fanem, ale ze względu na bardzo wysoką zwartość retinolu, nie zaleca się jedzenia więcej, niż jednej porcji tygodniowo (a 1 porcja, to bodajże 200g, gdzie w dyskontach, to zazwyczaj porcjowane są po 500g).

PS Bez czokoszoków plz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #silownia #dieta #gotujzwykopem
  • 18
@n1c3: ja bym dodał jeszcze łatwość przechowywania, bo to bardzo ważny aspekt nie mówiąc o tym, że te produkty są zazwyczaj tańsze (zwłaszcza w przypadku warzyw)

* fasola sucha
* wszelakie pełnoziarniste suche rzeczy tj. makaron, kasze (w tym ryż, owsianka)
* cebula, czosnek
* marchew
* kapusta
@n1c3 mrożony groszek, świetny dodatek to makaronów, dań stir fry itp

Mrożone owoce
Plarki owsiane
Mielony indyk - smazysz bydlaka z chili i czosnkiem a potem to jak chcesz. Do makaronu, ryżu, torilly.
Jajka na twardo - zawsze mam kilka w lodówce jako dodatek do kanapek, sałatek, wrapow albo baza do past
@n1c3:
Warzywa np strączki
Serki wiejskie/skyry/jogurty naturalne
Mrożone owoce (głównie truskawki i borówki)
Płatki owsiane
Kiszonki np. kiszone ogórki czy kapusta
Wszystkie te produkty są bardzo zdrowe i mają udowodnione naukowo korzystne działanie na organizm człowieka czy to poprzez obniżenie poziomu cukru we krwi i cholesterolu, korzystny wpływ na pracę jelit i całego układu pokarmowego czy też dużą ilość przeciwutleniaczy, które hamują rozwój wielu chorób
@n1c3 warzywa korzeniowe: marchew, buraki, korzeń selera

najtańsze, mogą leżeć długo w lodówce, zdrowe i można przygotować w różnym stylu smakowym.

Reszta już raczej wymieniona wyżej. Kiszonki, ryż, makaron, kasza, indyk zamiast kurczaka, masło orzechowe, nabiał i jaja w każdej postaci. Ja akurat twaróg mogę szamać codziennie i mi się nie nudzi ( ͡º ͜ʖ͡º)

A no i orzechy. Nie tanie, niestety, ale rzekomo zdrowe, a na
@gacek2121: serek wiejski wysokobiałkowy to chyba największy scam na rynku produktów fit - taki wysokobiałkowy ma 14g białka vs. 11g białka pilos z lidla a cena pewnie 2 PLN ( i cały czas na jakiś promkach po 1.5-1.6 PLN) vs. 4 PLN ( ͡° ʖ̯ ͡°) kup sobie dwa normalne i będziesz miał ogółem więcej białka i na dodatek mniej zapłacisz.
@n1c3: WPC bo zapodam sobie szejka i mam 50g białka. Kiedyś nie potrzebowałem bo z jedzenia bez problemu, teraz wiadomo mniej czasu czasem itd, dobrze się poratować żeby białko na szybko dobić