Wpis z mikrobloga

@Zbyszek_Kudriawcew: łuszczyca to choroba genetyczna, a rzeczy które wymieniłeś jak palenie, alkohol i stres mogą wywołać (trigger) objawy. Ludzie potrafią wiele chorób genetycznych przeżyć bezobjawowo, a niektóre zaczną dawać objawy dopiero po wpływie czynników zewnętrznych. Więc czynniki zewnętrzne jak palenie i alkohol nie mogą sprawić, że będzie ktoś chory na łuszczycę, natomiast mogą sprawić, że zaczną występować objawy.
@Knamga: upewnij się że żadne mydło cię nie uczula, ja miałem podobnie też myślałem że od zimna a okazało się że jakieś gówniane mydło kolorowe sprawiało że skóra mi dosłownie pękała i piekła
W chłodne dni tak mi skóra wysycha ze aż rany się robią #modameska #lrzegryw

@Knamga: też tak mam, najgorszy to był sezon covidowy gdy kłóciłem się z każdym cieciem że nie zamierzam sobie pryskać po otwartych ranach spirytusem. Smaruję dłonie jak nałogowiec, na noc smaruję i zakładam bawełniane rękawiczki, za dnia jak mam możliwość to krem + lateksowe... wszystko na nic. Byle do wiosny ¯\(ツ)/¯
enron - > W chłodne dni tak mi skóra wysycha ze aż rany się robią #modameska #lrzegry...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@Knamga: Mam to samo co zimę, kupujesz w aptece multum kremów z witaminami, specjalną rękawiczkę którą ubierasz nocą na posmarowaną łapę. W ciągu dnia cały czas kremujesz. Rok temu tak to zwalczyłem, teraz tylko profilaktycznie smaruję w ciągu dnia z 3 razy i jest OK.
@Knamga: oj nie mam jakiś swoich typów konkretnych, jak chcesz mieć pewność to kupuj jakieś hipoalergiczne albo po prostu szare, ale generalnie po prostu zwracaj uwagę jak się po danym mydle skóra zachowuje
@Zbyszek_Kudriawcew: Czyli idiota... Tak jak myślałam...( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bzdurą jest sugerowanie, że do łuszczycy można doprowadzić zaniedbaniem w postaci braku nawilżenia rąk. Przez takich "inteligentów" jak Ty chorzy ludzie są często napiętnowani, bo osobniki Twojego pokroju boją się podać im chociażby ręki, żeby się nie zarazić.
@Zbyszek_Kudriawcew: typie łuszczyca nie wystąpi u ciebie jeśli nie masz tego w genach i kropka , na to nie zapada każdy tym się nie da zarazić , z predyspozycja do tego się rodzisz i tyle , to jest choroba autoimmunoligiczna i tego się nie dostaje od żadnego zimna ,myślę że masz jakieś problemy z myśleniem zapewne.
Jeśli to nie choroba genetyczna wiejski mądralo to czemu nie da się tym zarazić za
@Knamga kup nawilżacz powietrza, najlepiej ewaporacyjny. Ja wziąłem smartmi evaporative 2. Pomogło bardzo, z 32% wilgotności w okresie grzewczym zrobiło się u mnie 60%, jest mega komfortowo, plus czego się nie spodziewałem dało mi to mega ulgę w zatokach bo przy takim powietrzu aż się nieprzyjemnie żyje. Do tego nawilżam skórę kremami Neutrogena i Solverx. W tamtym roku był dramat i tragedia, wyglądało to 5x gorzej niż u Ciebie, w tym jest