Wpis z mikrobloga

@zgubiles_sie_jelonku: Dokładnie to będzie raczej to. Kiedyś odmroziłem sobie dłonie i do teraz w zimę robi mi się tak jak u opa.
Ja przeciwdziałam tak że mam rękawiczki wojskowe, które są dosyć grube. Zaczynam nosić jak robi się około 5-6 stopni i wtedy je nosze aż do wiosny i mam spokój z pękającymi dłoniami.
https://www.sortmund.pl/product-pol-824-Rekawiczki-zimowe-wzor-615-MON.html
Widzę, że trochę kosztują, ja całe szczęście miałem je za darmo ( ͡° ͜ʖ
Markotee - @zgubilessiejelonku: Dokładnie to będzie raczej to. Kiedyś odmroziłem sobi...

źródło: 2150533_Rekawice-zimowe-wzor-615-MON-Czarne-glowne

Pobierz
@Knamga: weź ty to kremuj.. a no i mały pro tip, jak nie biłeś się z gównem to nie zawsze musisz ful namydlać i szorować dłonie. No chyba że masz OCD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Knamga: Sugestie powyżej są okej, ale jeżeli tak jak ja nienawidzisz kremować rąk bo są tłuste przez godzinę po nakremowaniu, to polecam neutrogenę fast absorbing, która się faktycznie szybko wchłania a ładnie pomaga.

Mam od dzieciaka problem ze skórą dłoni zimą. Dosłownie od kiedy pamiętam do teraz, z jedną małą przerwą. Jak miałem 28 lat (teraz mam 37) to zerwałem bardzo długi i beznadziejnie nieszczęśliwy związek. I potem przez dwa lata
lab_rat - @Knamga: Sugestie powyżej są okej, ale jeżeli tak jak ja nienawidzisz kremo...

źródło: 5f7dab7e00f9e

Pobierz
@Knamga: czy z rana ostatnią rzeczą, którą robisz przed wyjściem z domu to mycie rąk? Ewentualnie czy w trakcie dnia wychodzisz na fajkę, a przedtem myjesz łapska?

Ja zazwyczaj o poranku zbieram się w biegu i wychodzę z nie do końca wysuszonymi dłońmi na mróz. Problematyczne jest to, że im bardziej szorstkie i spękane dłonie, tym ciężej wytrzeć je do sucha, bo jakieś niewielkie ilości zostają zawsze w tych dołeczkach.

Pomaga
To raczej problemy z krążeniem. Mam podobnie niestety. Polecam krem retimax i (krem tłusty ale działa lepiej niż inne drugie udziwnione kremy z bóg wie czym) i dobre rękawiczki.
@Knamga: Mi też się tak robi jak zaczyna być chłodniej, żeby się za bardzo nie powtarzać po poprzednikach, dodam że warto zaopatrzyć się w nawilżające i delikatne mydło do rąk (np. z Yope lub Yumi) i myć ręce w letniej lub lekko ciepłej wodzie, gorąca woda wysusza jeszcze bardziej, a zimna sprawia że zimno w dłonie ;)
No i wiadomo, smarować ręce dobrym kremem, najlepiej z dużą zawartością mocznika (np. Krem
@Knamga: Miałem to samo, a nawet gorsze jeszcze, parę lat temu. Pojawiło się nagle, nigdy wcześniej tego nie miałem. Dostałem od dermatologa jakieś kremy na to, ale nie pamiętam jakie. Pomogły chyba, ale najważniejsze to po prostu nosić rękawiczki. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Ostatnimi laty nie używam już żadnych kremów do rąk, a problem praktycznie nie powraca, chyba że się zapomnę.
Tak jak myślałam...( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sister_jude_martin: Co robiłaś?? Skończ już magister internetu. I nie mówi mi o piętnowaniu, bo z tyloma "łuszczykami" vo ja, to przez całe życie nie masz do czynienia.

@Linnior88: A skąd on wie, że nie ma tego w genach? Niech to zaleczy, bo jak ma w genach to ma kolejny kamyk do lawiny pod tytułem "łuszczyca".
Miałem to samo bo za często myłem dłonie. A woda podczas parowania wysusza skórę. Zakładam że u Ciebie sytuacja wygląda podobnie. Kup rękawiczki jednorazowe i jak myjesz naczynia to je zakładaj, serio.

Musisz zlikwidować przyczyny nie symptomy. Możesz używać tych kremow co Ci radzą ale i tak powinieneś rozwiązac to co powoduje ten problem.