Wpis z mikrobloga

@Knamga: dodam jeszcze, że to nie jest żadna łuszczyca - byłem z tym problemem u dermatologa. Po prostu mamy wrażliwą skórę na temperaturę i przy niskich temperaturach dochodzi do uszkodzenia naskórka. Efekt jest taki jak na zdjęciu. Trzeba regularnie dłonie natłuszczać.
wypada stulić wreszcie p*zde i skończyć wypowiadać się w temacie o którym się nie ma pojęcia


@sister_jude_martin: To zastosuj się do swojej rady - miej trochę autorefleksji.

Jeżeli OP hipotetycznie ma predyspozycje, to takie zaniedbanie skóry, zwiększone narażenie na infekcje, może "obudzić" łuszczycę? Tak czy nie?
@Knamga Pracujesz przy CNC? Mi kiedyś przemarzła solidnie skóra dłoni, jako szczyl nie chciało się nosić rękawiczek, jak jeszcze zimy były. Teraz jak jest chłodniej mam tak samo jak Ty. Do tego od chłodziwa skóra staje się bardzo delikatna, taka aż przezroczysta i pęka sobie.
@Linnior88: @KaiserBrotchen Gówno się znacie. U mnie w rodzinie nikt nie miał takiego problemu. Ja tak i tylko zimą. Gdyby to była typowa łuszczyca to występowałaby niezależnie od pory roku.

@Knamga Każdy ci proponuje krem. Ja sobie poradziłem oliwą z oliwek i rękawiczkami bawełnianymi. Wszystko będzie uπ€rd0l0n€, ale problem zażegnasz.
@Knamga: Mam to samo.
Pomogło zmienić mydło na biały jeleń hipoalergiczne (najkorzystniej cenowo kupić baniak 5l na allegro) i kremować kremem Nivea dla dzieci sos. Jak sytuacja się poprawi to parę razy dziennie kremować kremem neutrogena.
a jakie mydło polecasz bo różne są

@Knamga: bambino dla dzieci w kostce, serio, atopik here. A ręce doprowadź do użytku emolientem (np. emolium, krem specjalny), potem już po prostu smaruj czerwonym garnierem lub neutrogeną.