Wpis z mikrobloga

@Knamga: miałem podobnie, zawsze jak przychodziła jesień/zima, to moje dłonie strasznie wysychały, skóra pękała i się łuszczyła. Pomógł mi krem Mediderm i stosuję też poldermin hydro. Nie napiszę ci nic o składach tych kremów, bo się nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecił mi je lekarz, zastosowałem i pomaga, więc używam ich nadal.
@Zbyszek_Kudriawcew: to co opisałeś to imo triggery tej #!$%@? odpowiedzi immunologicznej jaka jest łuszczyca. Ale czemu organizm decyduje się akurat zaatakować własną skórę chyba nie ma znanej przyczyny. Można założyć, że to czynniki genetyczne wpływające na immunologię organizmu, ale co za procesy dokładnie tam zachodzą, tego nikt nie wie. Natomiast ze wszystkich czynników które opisałeś to żaden nie sprawi że wystąpi u ciebie łuszczyca (objawy), jeśli, nie masz łuszczycy jako jednostki
@Knamga: Babka mi mówiła że się "zsiekły" ręce- to od tego że wychodzisz z wilgotnymi na ujemne temperatury. Też tak miałem- pomogło posmarowanie raz kremem i się naprawiły. A że kremów ogólnie nie lubię- to wystarczy dobrze wysuszyć ręce przed wyjściem i już się nie robi.

Druga możliwa sprawa- za częste mycie rąk/ ogólnie używanie detergentów.
@Knamga: wygląda jak jakaś egzema, pamiętam ze w gimnazjum miałem taką x5 i desperacko usiłowałem się tego pozbyć nacierając to wszystkim na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Fun fact jak w internet wpiszcie "X na chorobę Y, to nie ważne co podstawicie pod niewiadome to i tak wyskoczy wam jakieś dziwne forum na którym ktoś zarzeka się że działa super i to najlepsza terapia( ͡° ͜
@Knamga: na noc Retimax 1500, maść ochronna z witaminą A, na dzień Avène Cicalfate+ (nie trzeba nakładać po każdym myciu rąk ale warto przed wyjściem na zewnątrz). Zobaczysz, że pomoże. ( ͡° ͜ʖ ͡°)