Wpis z mikrobloga

@Knamga: kup sobie krem regenerujący od chociażby Neutrogeny taki niebieskim opakowaniu. Kupisz w biedrze nawet.
Oprócz tego noś rękawiczki i zapisz się do dermatologa. Pewnie przepisze ci maść pokroju advantanu.
@Knamga: W takim stanie to Alantan Plus w maści na noc, nalepiej pod bawełniane rękawiczki bo lepi się jak diabli. Z doświadczenia docelowo pomaga niestety tylko stała przesiadka do samochodu w zimnych miesiącach :(
@Knamga ja stosuję krem Ziaji na AZS i po zastosowaniu dwa razy dzień po dniu mam spokój na prawie tydzień, a nie chodzę w rękawiczkach i myję ręce z dużą ilością mydła (co jest pewnie złe)

Ewentualnie od czasu do czasu parafina na dłonie pomaga, ale to lepiej jak już rany się zagoją
Tu już trzeba kremów emolientowych, ja sobie chwalę cerkobazę, retimax wspominany wcześniej też nie zaszkodzi. Oba będą dobre mimo ran, nie pieką w przeciwieństwie do mocznikowych i zwykłych garnierów z drogerii
@KEjAf: Mocznik w stężeniu 25/30 % działa złuszczająco. Jezeli ma nawilżać to maksymalnie 10/15% tak powiedział mi dermatolog i podolog.
@Kate7: no nie wiem, ja ostatnio korzystam z kremu z 35% na dłonie, czasem go lekko rozwadniam tzn. na to smaruję innym kremem - głównie dlatego że strasznie piecze po posmarowaniu, ale żadnego złuszczania nie zaobserwowałem, a skóra na to pozytywnie reaguje - czarów nie ma, ale dziala znacznie lepiej niż inne kremy. Ktoś tam wyżej pisał że nie powinno się stosować mocznika na popękaną skórę - w moim doświadczeniu faktycznie