Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Arakello
Arakello

Arakello

Dołączył 9 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3305
  • Znaleziska 20
  • Mikroblog 3285
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 19
matada2
matada2
matada2
14.06.2026, 11:26:46
  • 69
30 sekund "komentarza", dzień w którym te streamerskie, reakcyjne k---y dostaną demotyzację za tego typu "content" wpiszę sobie w kalendarzu.
#kiszak
matada2 - 30 sekund "komentarza", dzień w którym te streamerskie, reakcyjne k---y dos...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 14.06.2026, 13:32:03 via Wykop
  • 0
@Huptys: takie p------------e treści od zagranicznych twórców jest strasznie słabe, ale ktoś przynajmniej tłumaczy ten skrypt. Kiszak w swoje gnioty wkłada jeszcze mniej wysiłku xD
  • Odpowiedz
bartosz-m_____
bartosz-m_____
bartosz-m_____
13.06.2026, 01:40:53
  • 3
Z tym szybkim porzuceniem Silksonga, bo trzeba nagrywać o czymś nowym, plus że trudna gra i przerosło, to on mówi tak naprawdę o sobie.

#kiszak
bartosz-m_____ - Z tym szybkim porzuceniem Silksonga, bo trzeba nagrywać o czymś nowy...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 13.06.2026, 07:55:59 via Wykop
  • 2
@bartosz-m_____: w jaki sposób silksong jest "skomplikowany"? Jest trudny owszem, ale nie skomplikowany. Poziom skomplikowania jest mniej więcej taki jak w większości metroidvanii, nie odstaje za bardzo od Hollow Knighta, za to jest trudniejszy bo po prostu mocniej kara za błędy.
  • Odpowiedz
MagicznyKarp
MagicznyKarp
13.06.2026, 06:54:09
  • 7
#kiszak ogłosił że wraz z #snakeiter tworzą rozbudowaną recenzje gothicremake.
Sam zażartował że potrwa ona 2 lata, a to przez to że wypisali sobie wszystkie bullet pointy i całość którą obecnie posiadają obejmuje 3000 słów
Zdradził też kategorie jakie można będzie usłyszeć w tej recenzji:
-modele
-animacje
-lvl design
MagicznyKarp - #kiszak ogłosił że wraz z #snakeiter  tworzą rozbudowaną recenzje goth...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 13.06.2026, 07:45:52 via Wykop
  • 6
Pod koniec tego shota mówi że ogarnął kamerę do vlogowania i oznajmia że prawdopodobnie w okresie wakacyjnym takowe się pojawią.


@MagicznyKarp: pijani ludzie w Rumuńskim Rzeszowie muszą mieć się na baczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
MagicznyKarp
MagicznyKarp
13.06.2026, 07:02:11
  • 21
#kiszak reaguje na tezy jakie wyniósł autor najnowszego artykułu o end of eden. I mówi że cd-action pisze o end of eden tylko wtedy kiedy potknęła im się noga. I monetyzuje negatywne emocje

Co jest nie prawdą, bo pisali o tej grze 27 lutego 2026
https://cdaction.pl/newsy/polski-gothic-znalazl-wydawce-end-of-eden-nabiera-ksztaltow/

Wspomina też o tym że autor artykułu może myśleć że on manipuluje twórcą end of eden i każe mu co ma robić, co jest nie prawdą.
MagicznyKarp - #kiszak reaguje na tezy jakie wyniósł autor najnowszego artykułu o end...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 13.06.2026, 07:43:35 via Wykop
  • 19
@MagicznyKarp: w artykule jest napisane "paru youtuberów"
snejki i kiszula: czy wskazali kiszaka jako winowajce?

Widzę sytuacja jak z nrgeekiem, nikt o nich w prost nie wspomina ale "uderz w stół a nożyce się odezwą" XDDD
  • Odpowiedz
rolek2145
rolek2145
rolek2145
11.06.2026, 08:47:22
  • 1
#kiszak https://www.youtube.com/shorts/jwEGLduDgGY Mi po 15h gry działa normalnie.Nie wywala do pulpitu,questy się nie blokują.Czasami jest jakiś błąd w animacjach.Raz skrypt mi nie zadziałał.Nie będę zakłamywał rzeczywistości bo mu się gra sypie.
rolek2145 - #kiszak https://www.youtube.com/shorts/jwEGLduDgGY Mi po 15h gry działa n...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 11.06.2026, 09:13:55 via Wykop
  • 4
@rolek2145: przypomina mi się premiera wuchanga i jak jeden streamer mimo masy komentarzy, że gra działa jak g---o i są problemy z optymalizacją, mówił, że mu dobrze działa i problemów nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
JNaGGyBaNg
JNaGGyBaNg
05.06.2026, 23:01:22
  • 0
Tak bez żartów to zabrakło mi jakiegoś p-----------a na koniec. Taki średni pokaz, ale na kilka gier czekam.
#kiszak
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 05.06.2026, 23:53:03 via Wykop
  • 1
@JNaGGyBaNg: dla mnie fajne gw3(wygląda jak g---o ale mam sentymentu do jedynki i lubię lore) i stellar blade. Ale boli mnie że na koniec takie nudy jak ff7 remake 3 a nie nic nowego.
  • Odpowiedz
MagicznyKarp
MagicznyKarp
05.06.2026, 19:43:37
  • 120
#kiszak Zamawiał ktoś wyjebki kiszaka na kretoszczurach?

https://streamable.com/wo80sg
MagicznyKarp - #kiszak Zamawiał ktoś wyjebki kiszaka na kretoszczurach?

https://stre...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 05.06.2026, 20:04:13 via Wykop
  • 11
@MagicznyKarp: nawet czat po nim jedzie xD
  • Odpowiedz
zapasowy-pirat
zapasowy-pirat
04.06.2026, 12:46:59
  • 87
#kiszak
Witajcie z tej strony osoba która siedzi w gameDevie oraz Unity.
i takiego syfu jak playable teaser EoE dawno nie widziałem.

Z ciekawości zdekompilowałem kod źródłowy dotPeekiem i nie wróżę tej grze dobrze - no chyba że zostania napisana na nowo.
Kod jest albo pisany przez ChatGPT lub inne AI, albo robiony przez kogoś po kursie -
zapasowy-pirat - #kiszak 
Witajcie z tej strony osoba która siedzi w gameDevie oraz U...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 04.06.2026, 14:57:38 via Wykop
  • 1
@zapasowy-pirat: jak to co piszesz to prawda, to devowie nie znają podstaw programowania. Nie rokuje to dobrze dla tego projektu.
  • Odpowiedz
Krs90
Krs90
03.06.2026, 07:13:11
  • 468
#polityka #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bosak #bekazpisu #konfederacja #lata90
Bosak woli oddać dziecko do domu dziecka, niż pozwolić żeby je wychowały dwie kobiety.
Gdyby takie prawo istniało w latach 90', to lekko 1/3 dzieciaków by tam wylądowała, dlaczego?
Bo ogrom dzieci był wychowany PRZEZ DWIE KOBIETY, a dokładniej mamę i babcię, o tym już się dziwnym trafem nie mówi.
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 03.06.2026, 08:14:39 via Wykop
  • 20
@Krs90: "opieka nad dzieckiem wymaga mamy i taty" czyli Bosak chce odebrać dzieci wszystkim samotnym matką i ojcom?
  • Odpowiedz
Doberober
Doberober
02.06.2026, 13:35:04
  • 2
#kiszak

na co najbardziej czekasz w tym tygodniu ?

  • na pokazy gier playstation, xbox, summer game fest 17.1% (29)
  • premierę gothic remake 24.7% (42)
  • playable teaser end of eden xD 32.4% (55)
  • mam wyjebane na wszystkie powyższe wydarzenia 25.9% (44)

Oddanych głosów: 170

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 02.06.2026, 14:13:40 via Wykop
  • 5
@Bujak: Geoff pod koniec wyjdzie i przeprosi za Highguarda i wytłumaczy, że wtedy ten slot był przygotowany pod SKELETALa i musiał czymś go zapchać, po nagłej zmianie koncepcji, ale na szczęście gra roku już jest gotowa.
  • Odpowiedz
MagicznyKarp
MagicznyKarp
02.06.2026, 05:30:37
  • 33
#kiszak Ale mnie w-----ł tym, k---a specjalnie wycinałem shoty z CAŁYM kontekstem i to rzeczy z dnia poprzedniego, nie sprzed kilku lat. Dlatego właśnie wrzucałem to na yt, bo te shoty miały często pare minut.

https://streamable.com/chtpbb
MagicznyKarp - #kiszak Ale mnie w-----ł tym, k---a specjalnie wycinałem shoty z CAŁYM...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 02.06.2026, 09:44:47 via Wykop
  • 2
z dnia poprzedniego, nie sprzed kilku lat.


@MagicznyKarp: wniosek jest jeden kiszak, jak głoszą plotki nie mieszka już w rumunii, ale nie wrócił też do polski.polski. Przeniósł się na inną planete i jeden ziemski dzień to dla niego 8 lat. Druga opcja jest taka, że kłamie i odwraca kota ogonem, ale tego nigdy by nie zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ActiveekHere
ActiveekHere
01.06.2026, 14:01:40
  • 12
Zauważyłem, że różnica między mną a kimś kto przedstawia się jako "oglądam czasami kiszaka" jest taka, że kiedy ktoś przede mną wyłoży recenzję diablo 4 w wykonaniu kiszaka, to ja powiem że to jest bardzo dobry materiał. Jeżeli ktoś wyłoży przede mną badziewną recenzję z dużego portalu, to ja powiem że to jest pomyłka i nie przystoi czegoś takiego publikować.

A pan "oglądam czasami kiszaka" gdy pokazać mu materiał na którym mati sam
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 01.06.2026, 14:28:03 via Wykop
  • 3
@ActiveekHere: problem z akolitami jest taki, że lubią prosić o argumenty, ale nawet jakby te kopnęły ich w tyłek, to ci dalej by ich nie zauważyli xD
  • Odpowiedz
MagicznyKarp
MagicznyKarp
01.06.2026, 07:04:51
  • 8
#kiszak Dadgamerzy są wyimaginowani, to tylko żart internetowy.

Ciekawe o jakich to grach mówi że trzeba się gatekeepować? Przecież nie o soulsach, w których sam twórca jest c-----y i korzysta z summonów, xD

https://streamable.com/u4ucwc
MagicznyKarp - #kiszak Dadgamerzy są wyimaginowani, to tylko żart internetowy. 

Ciek...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 01.06.2026, 09:10:35 via Wykop
  • 3
@MagicznyKarp: zauważyłem, że ich wypowiedzi można obracać w drugą strone i magicznie robią to samo co dadgamerzy/grupa, do której mają ból cipska XD


@mugiwan: i to jest właśnie piękne. nie trzeba nawet dużo, żeby to zauważyć ale ich ewidentnie przerasta to intelektualnie xD
  • Odpowiedz
TimeyWimey
TimeyWimey
27.05.2026, 09:59:08
  • 26
#gielda #cdprojektred
TimeyWimey - #gielda #cdprojektred

źródło: 4oc7ex

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 27.05.2026, 11:33:48 via Wykop
  • 1
@mor3nko: może dlatego że windows 10 nie jest już wspierany?
  • Odpowiedz
Bujak
Bujak
25.05.2026, 13:24:08
  • 35
#kiszak zainspirowany wpisem @Vezz poszukałem reakcji hrabiego ziemniuli na pierwszy trailer Clair Obscur ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bujak - #kiszak zainspirowany wpisem @Vezz  poszukałem reakcji hrabiego ziemniuli na ...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 25.05.2026, 15:17:49 via Wykop
  • 0
@Bujak: trzeba mu oddać, że jak na kogoś kto skipuje fabuły w grach to w minutę traileru trafił w punkt jeśli chodzi o fabułę. Porównanie do persony trafione ale do finala to już nie bardzo bo te nowe mają raczej inny gameplay xD
  • Odpowiedz
Arakello
Arakello
Arakello 26.05.2026, 12:50:43 via Wykop
  • 0
@kaminarii: niby tak ale mógł uszczegółowić, od takiego eksperta jak kiszak chyba można wymagać więcej profesjonalizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
trevoz
trevoz
26.05.2026, 08:04:45
  • 176
Byłem ostatnio parę tygodni na wakacjach w Azji, m.in. w Japonii, i jedna rzecz mnie naprawdę zdziwiła: ceny jedzenia w zwykłych knajpach.

Nie mówię o jakichś fancy restauracjach, tylko normalne miejsca, gdzie wpadasz coś zjeść. Obiad + cola za jakieś 16–20 zł. Jakieś curry, ramen, gyudon, kurczak z ryżem itd. I to nie jakieś mikroporcje, tylko normalnie można się najeść.

W Polsce za taki obiad w knajpie to mam wrażenie, że minimum x2, a
trevoz - Byłem ostatnio parę tygodni na wakacjach w Azji, m.in. w Japonii, i jedna rz...

źródło: image

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 26.05.2026, 10:06:30 via Wykop
  • 4
@trevoz: w japonii jest mega tanio jeśli chodzi o jedzenie na mieście w porównaniu do Polski. Do tego zawsze dostajesz wodę albo herbatę za darmo. Nie ma sensu porównywania dań typu ramen, bo u nas zrobiono z tego jakieś ekskluzywne restauracyjne danie a tam to właściwie fastfood, ale nawet bardziej zachodnie potrawy jak burgery w burgerowniach czy jakieś włoskie dania da znajdzie się sporo taniej niż u nas i to
  • Odpowiedz
miloszy
miloszy
miloszy
24.05.2026, 18:51:22
  • 16
#kiszak #gamedev #skeletal
Tak sobie myślę, że jak wąsata kiszka stolcowa rumuńska chce zrobić rzut izometryczny w Skeletalu poprzez po prostu "kopnięcie" tekstur, to może się srodze zawieźć, bo movement top-down opiera się na tym, że pokonany dystans w każdym z czterech podstawowych kierunków (góra dół lewo prawo) ma tę samą długość, natomiast w rzucie izometrycznym JUŻ NIE.

BTW oglądałem przegląd memów od Vigora i naszła
miloszy - #kiszak #gamedev #skeletal
Tak sobie myślę, że jak wąsata kiszka stolcowa r...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 24.05.2026, 20:36:49 via Wykop
  • 2
@miloszy: tbh to z ekwipunkiem mogłoby działać i być całkiem ciekawe jakby to w przemyślany sposób zrobić i pozostałe elementy gry designować w okół tego pomysłu. Półprzeźroczysty ekwpipunwek jako overlay na grę, żeby nie tracić widoczności podczas tetrisowania. Zarządzanie eq myszką, a movement tylko i wyłącznie klawiaturą, żeby nie tracić możliwości robienia innych akcji przez zarządzanie przedmiotami. Jakieś satysfakcjonujące efekty i potrzeba przekładania przedmiotów w miarę regularnie żeby ta mechanika
  • Odpowiedz
Arakello
Arakello
Arakello 25.05.2026, 02:32:37 via Wykop
  • 0
@miloszy: zwykle pady mają 2 analogi ¯\(ツ)/¯ ale wiadomo rozsądniej dodać pauzę dla konsol (nie mogę się doczekać aż zagram w skeletala nie tylko na moim pc ale i konsolach xD) a jak ktoś pada podepnie do pc możecie zapytać? wtedy jest casulem dadgamerem oczywiście ESSA widzowie *śmiech pawiana*
  • Odpowiedz
Arakello
Arakello
Arakello 25.05.2026, 06:05:20 via Wykop
  • 0
@MagicznyKarp: tym bardziej dziwi mnie że czegoś takiego nigdy nie powiedział xD
  • Odpowiedz
Czaszan
Czaszan
23.05.2026, 13:02:07
  • 1
#kiszak
@Mistrzwstrzemiezliwosci jak rzeczywiście chcesz mi pomóc a nie poszukujesz to mam pomysł
Zgłoś Wysockiemu każdy film na Carrionera i Arkadiussa
Zobaczymy czy naprawdę pomagasz czy nie
Masz czas do 15:15
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 23.05.2026, 13:55:23 via Wykop
  • 0
@Czaszan: instrukcje niejasne co mam robić dalej po zgłoszeniu wszystkich filmów carionera?
  • Odpowiedz
Czaszan
Czaszan
23.05.2026, 09:31:09
  • 4
#kiszak #vendettadosprawmichawa
Dostałem dowody
Michał Wysocki chce zlikwidować Carrionera i Arkadiussa
Czaszan - #kiszak #vendettadosprawmichawa
Dostałem dowody 
Michał Wysocki chce zlikwi...

źródło: 1000003045

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 23.05.2026, 13:52:11 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Czaszan
Czaszan
23.05.2026, 08:43:29
  • 0
#kiszak #wykop
@wykop proszę zareagować
W moderacji jest sekciarz Wysockiego który jawnie przyzwala na promowanie szkodliwego filmu z pomówieniami pod źle oznaczonymi tagami
Zgłaszam dziś 3 raz i znów poodrzucał
Należy go zwolnić i zatrudnić kogoś kto nie będzie się kierował rozkazami Wysockiego
Czaszan - #kiszak #wykop
@wykop proszę zareagować 
W moderacji jest sekciarz Wysockie...

źródło: 1000003041

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arakello
Arakello
Arakello 23.05.2026, 08:45:18 via Wykop
  • 2
pod źle oznaczonymi tagami


@Czaszan: ale o sobie mówisz? Co to ma wspólnego z kiszakiem? Załóż swój tag czy coś może.
  • Odpowiedz
Arakello
Arakello
Arakello 23.05.2026, 13:46:31 via Wykop
  • 0
@Askurvysyn: cały tag promuje pomawiacza


@Czaszan: nikt cię nie promuje przecież
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 11.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 23.04.2017

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking