Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #psychologia #depresja
Ciężko mi sobie wyobrazić jak bardzo musi cierpieć @mickpl przypominając sobie stare wpisy gdzie marzył o cenach 5-6k za m2 w dobrych dzielnicach Warszawy, a górką nazywał 9k za m2. Tyle lat minęło, a on oddał kilkaset tysięcy na wynajem i ceny odjechały praktycznie 100% w górę.
Definicja życiowej porażki na tym polu przez własną głupotę, psycha zrujnowana na pewno. Minęło tyle lat, nadal zero refleksji, na zasadzie "może jednak ja się na tym nie znam? po co mam płacić obcej osobie i czekać na coś co raczej nie nastąpi lub nie wiem kiedy nastąpi?"
Dalej wypisywanie wysrywów o każdym programie, wakacjach kredytowych, stopach procentowych z taką pewnością co najmniej jakby to on o tym decydował.
Tylko wykopków którzy uwierzyli w prognozy "eksperta" żal.
niewiemjakiwybrac - #nieruchomosci #psychologia #depresja
Ciężko mi sobie wyobrazić j...

źródło: 1f0622f45ae0cf637c2f0286572117bf0ef947119dddf830b93ce148fcf13d79

Pobierz
  • 40
@borjaki: Być może pojawi się jakaś korekta, tak jak mówisz wszystko ma swój cykl koniunkturalny, tylko jak to się ma do tego, że chłop oddaje kilkaset tysięcy i zamiast kupić coś za 9k za m2, daj mu Boże niech spadnie na 13k i wtedy kupi (bardzo wątpię)?
Najgorsze w tym wszystkim jest też coś czego nie odzyska - czas który poświęcił na bycie ekspertem no i posiadanie komfortu psychicznego mając coś
@borjaki: co do tych słynnych korekt, które tak, są nieuniknione, to realnie, o ile nie będzie jakiejś wojny, to nie będą one dużo znaczące i czekanie na nie jest ryzykowne. Zrozumiałbym czekanie na nie, jakbym kupował mieszkanie na inwestycję, bo to długi temat jakie jest ROI z najmu, ale dla siebie? Absolutnie bym nie czekał, jakbym miał zdolność i miejsce, które mi odpowiada, bo okej, za rok może będzie korekta 10
@niewiemjakiwybrac: mnie czlowieka ktory siedzial wiele lat w handlu smieszy gdy Mick oburza sie ze deweloper śmie śmieć zarabiać na biznesie który prowadzi i uwaza marżę rzędu 30% za bandycką. Deweloper powinien przeciez zarabiac 100 zl na metrze mieszkania albo krecic ta cala machiną w ktora zaanggazowanych sa setki ludzi charytatywnie..
biedak kiedys sie zorientuje jakie marże wyciągają inne, znacznie prostsze w prowadzeniu biznesy

i to deweloper jest tym wrogiem narodu,
@niewiemjakiwybrac: im więcej ludzi uwierzy ze dotowanie z publicznych pieniędzy deweloperów to fatalny pomysł tym bliżej zdrowej sytuacji będziemy, czyli tacy ludzie którzy podważają sens takich programów mają sens. Jak ludzie będą pokornie akceptować to faktycznie kierunek będzie tylko jeden, 30 zł za kanapkę w mcdonaldzie :D promocja oporu konsumenckiego ma sens.
kiedys trafi bo kazda instrument finansowy ma swoj cykl konikturalny

nawet jak najdzie korekta to żeby miał rację to musi być pogrom na rynku


@niewiemjakiwybrac: @Tiab: @borjaki: @mickpl: ja to się zastanawiam jakby to miała wyglądać ta korekta i pogrom na rynku.

Żeby ceny tak mocno spadły, to ludzie musieliby zaczęli sprzedawać mieszkania i nie być ich stać na spłacanie kredytu.

Jest to teoretycznie możliwe. Kryzys w gospodarce,
@mk321: ale nikt twardo stapajacy po ziemi nie mowi o pogromie tylko zdrowej korekcie.spadek do 10% to nie jest pogrom. Korekta przeciez juz powoli wjezdzala na rynek bo ceny stanely i deweloperzy byli chetni do negocjacji do czasu az Waldek wyskoczyl ze swoim prezentem gwiazdkowym dla deweloperow. ceny nie moga wiecznie wyprzedzac wzrostu wynagordzen bo skoncza sie zdolnsoci kredytowe ludzi o czym pisze juz nawet Narkun. Zobacz na wolument sprzedazy mieszkan