Wpis z mikrobloga

@SarahC: Ale jak nie ma zastosowania? Twierdzisz, że treść zadania nie jest utworem w rozumieniu prawa autorskiego czy co? I co ma Internet do tego? Definicja utworu jest dość konkretna, podobnie jak definicja publicznego rozpowszechniania utworu bez wymaganych zgód.
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: O to, to, dokładnie. Najbardziej wkurzająca praktyka: "proszę tylko zarys implementacji żebyśmy mogli zobaczyć podejście do tematu", a później "jakiś brzegowy przypadek nie został obsłużony, bla bla, a dlaczego nie ma abstrakcji na to tamto, gdzie testy jednostkowe, integracyjne, takie śmakie owakie..." No kur...
A miałem jeszcze przypadek kiedyś, że dostałem zadanie z licznikiem czasu który mi odmierzał dozwolone 2 godziny, a środowisko w którym miałem pisać i testować było
Czyli jak robiliśmy zadania z informatyki to nie mogliśmy ich nikomu pokazywać, bo to się do tego sprowadza?


@SarahC: Doczytaj sobie przepisy o dozwolonym użytku osobistym. Mogłeś pokazać koledze / znajomemu. Ale publikować w internecie już nie.
@proszebardzo2: od kiedy to junior jest full stack developerem? Jeżeli to jest stanowisko juniorskie, to tym bardziej nie warto robić tego zadania bo chętnych są setki. Junior ma udowodnić swoją wiedzę na pytaniach rekrutacyjnych, potem ma zostać zatrudniony na okres próbny na którym wykaże czy jest coś wart. Tak było zawsze tylko teraz tak #!$%@?ło ludzi, że robią rektutacje pół roczne i od razu kontrakty podpisują.
@Krolik: Użytku osobistym na rekrutacji którą przejdzie z 1000 osób? XD To co do końca życia nie mogą pisać o projekcie na rekrutacji? XD Jak ty to sobie wyobrażasz w ogóle, zabunkrujesz tych ludzi? No informacje wyciekają czasami. Czasami na wiki leak czasami na wykop ale ja naprawdę nie widzę sensu w bawieniu się w sąd bo ktoś upublicznił nierozważnego HR'wego taska w których nie ma żadnych danych twardych firmy natomiast
@miodeksmrodek: Art. 116:

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
@SarahC

Użytku osobistym na rekrutacji którą przejdzie z 1000 osób?


1, 2, 10, 1000 osób nie ma żadnego znaczenia dla sprawy ani dla kwestii ustalenia użytku osobistego. Definicja dozwolonego użytku osobistego nie określa konkretnej liczby osób.

XD Jak ty to sobie wyobrażasz w ogóle, zabunkrujesz tych ludzi?


Przepisy obowiązują każdego z nich.

nie widzę sensu w bawieniu się w sąd bo ktoś upublicznił nierozważnego HR'wego taska w których nie ma żadnych danych
a mozesz podac paragraf, ktory rzekomo naruszono?

@miodeksmrodek: no jak licencja na githubie na zezwala na kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie to sprawa jest dosyć prosta, przecież po to są te licencje, ich się nie dodaje dla jaj. Tylko te dzbany myślą że jak jest coś na githubie to jest publiczne i można upubliczniać wszędzie, mogą się zdziwić.
ale ten deployment? Dajcie spokój, kto to widział.

Czyli oczekują całego CI/CD? Że wrzucę zmiany na środowisko testowe i całe pipeliny razem z testami się odpalą?


@NieBendePrasowac: przecież tam chodziło o zastosowanie jakiegoś standardowego dla danej technologii mechanizmu konfiguracji - jakieś settingsy/propertiesy ładowane w momencie startu apki na podstawie zmiennej środowiskowej określającej profil/środowisko

jak widać to przerasta wykopowych programistów 15k pomimo tego że to robota na 10 minut xD