Wpis z mikrobloga

Nie umiem pogodzić się z faktem, że nie jestem nikomu potrzebna. Mówiłam znajomym, że mogą do mnie dzwonić, radzić się, że jak coś to jestem.

Tylko co z tego, że to mówiłam, jak nikt nie korzystał. Mówiłam nie raz, że niektórzy ludzie są dla mnie ważni, mi bliscy, a oni tego nie odwzajemniali.

Życie aby umrzeć to nie jest życie. To wegetacja i nic więcej. Jak nie ma dla kogo istnieć, to nie chce się istnieć.

#zalesie #samotnosc #depresja
  • 160
@tesknilam_: jak chcesz być komuś potrzebna to zrób sobie bachora.
Jeśli ktoś wyczuje że chcesz być na siłę potrzebna zaraz zostaniesz wykorzystana.
Ja wychodzę z założenia, że jeśli człowiek w życiu ma JEDNEGO przyjaciela (nie #!$%@? psiapsie od plotek czy sebka od picia weekendowego) to jest szczęściarzem. Przyjaciel to wielkie i nadużywanie słowo. Zawsze mnie rozwalało jak ludzie szli spotykać się z dziesiątką przyjaciół.
przyjaźń wynika z wzajemnych relacji, nie z
@tesknilam_ może głupia rada ale znajdź sobie coś/kogoś gdzie będziesz potrzebna, ja głównie dla tego zacząłem swoją przygodę z OSP, teraz sobie nie wyobrazam życia bez tego, a jaka radość jak ci ktoś dziękuję że mu dobytek uratowałeś, nie każe ci zostac strażakiem, ale jakieś schronisko dla zwierząt czy coś, do tego można poznać fajnych ludzi tam
@tesknilam_ polecam książkę Człowiek w poszukiwaniu sensu

Frankl Viktor E

O panu z obozów koncentracyjnych który był psychiatra i więźniem a skupiał się na sensie istnienia

Ja wiele osób uważałem za bliskich kolegów czy prawie przyjaciół, większość z nich była bierna i z czasem kontakt się zatracał, być może też kierowały nimi jakieś inne powody o których nie wiem choć podejrzewam
Nie umiem pogodzić się z faktem, że nie jestem nikomu potrzebna. Mówiłam znajomym, że mogą do mnie dzwonić, radzić się, że jak coś to jestem.


Tylko co z tego, że to mówiłam, jak nikt nie korzystał. Mówiłam nie raz, że niektórzy ludzie są dla mnie ważni, mi bliscy, a oni tego nie odwzajemniali.


@tesknilam_: Jak to ktoś powiedział "Kiedyś myślałem, że najgorszą rzeczą w życiu jest samotność. Ale tak nie jest.