Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to prawda, że w IT codziennie bierze się udział w spotkaniach na stojąco lub w wideorozmowie i opowiada co będzie się robiło danego dnia albo co się już zrobiło? Czy naprawdę bawicie się tam w przedszkole/szkołę i opowiadanie typu "Dzisiaj bawiłem się tymi klockami, a jutro będę bawić się lalkami". Czy to nie jest trochę robienie z ludzi klaunów? Znajomy mi o tym opowiadał, ale coś nie chciało mi się wierzyć, że zamiast pracować to sobie wideo-czaty prowadzi, jakby go ktoś jeszcze chciał oglądać. Zresztą on nawet nie umie się logicznie wypowiedzieć i jasno przekazać co ma do powiedzenia.
Jeśli to prawda to proszę powiedzieć mi, jaki jest tego cel i jak to wygląda u was w pracy?
PS. Wysłał mi jeszcze na potwierdzenie takiego mema, że można też na leżąco.
#programista15k #programowanie #korposwiat #pracait #pracazdalna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to prawda, że w IT codziennie bierze się ...

źródło: CquOtDmWcAAXZBl

Pobierz
  • 40
@Bad_Wolf: Jak jesteś zwykłym klepaczem kodu to nie. Jak nie masz żadnego wpływu na to co robisz to tez nie. Oraz jak robisz tylko swoją działkę i masz w dupie resztę projektu to tez nie. Nie maja tez sensu jeżeli dokumentacja jest pełna i bez błędów.
czyli nie ma sensu dla 99% przypadków ¯\(ツ)/¯


@Bad_Wolf: Nie, dla 99% ma sens, ale musi być to zrobione dobrze. Jak ma być zrobione #!$%@?, to lepiej rzeczywiście nie robic wcale. Sam pracuje teraz w miejscu gdzie nie robi się daily, i mi tego trochę brakuje, bo nieraz muszę poświęcić dużo więcej niż 5 minut dziennie żeby się zorientować kto co robi, albo jak mesze się nad problemem który ktoś luz
@mirko_anonim: niestety tak, wszedzie teraz sie pałują do tego scruma jaki to wspanialy. A zamiast tego spokojnie wystarczy 1 spotkanie w tygodniu i wtedy powiedziec co sie udalo zrobic, z czym problem.
Jesli jest jakas potrzeba to sie robi dodatkowo spotkanie albo po prostu idzie do kogos i rozmawia, ale zamiast tego jest wlasnie to #!$%@? daily standup gdzie spowiadasz sie jak debil codziennie.
Pracowalem wczesniej majac spotkania tygodniowe i bylo
@bb89: łatwiej wylać z siebie frustracje jako anonim bo wtedy nikt nie zrobi screenów i będzie jechać autorowi za ten pokaz głupoty.

@Bad_Wolf @mirko_anonim

Wbrew temu co się zarządzającym projektami wydaje daily to nie spotkanie statusowe na którym spowiadamy się z tego co zrobiliśmy i czemu nie zrobiliśmy. Nie służy do rozliczania kogokolwiek.
Daily to synchronizacja zespołu na kolejne 24 godziny żeby pozostali członkowie zespołu wiedzieli czy są jakieś obszary które
@obieq: Pisząc o spotkaniach w razie potrzeby zakładasz chyba, że cały zespół nie ma problemów z komunikowaniem problemów i proszeniem o pomoc. Nie jestem wielkim fanem scruma, wkurza mnie jak zespół 15 minut debatuje nad tym czym task to 2 czy 3 sp, ale daily to super sprawa :)
nie no zwykły standup mówisz co zrobiłeś ewentualnie jakie przeszkody i tyle . Co ma na celu synchro prac w zespole :)


@shva: jeśli trafiłeś do firmy, gdzie daily wygląda tak jak opisujesz to jesteś szczęściarzem. Zwykle jest to spotkanie statusowe mające na celu wyciskać z programistów jak najwięcej ¯\(ツ)/¯
Wbrew temu co się zarządzającym projektami wydaje daily to nie spotkanie statusowe na którym spowiadamy się z tego co zrobiliśmy i czemu nie zrobiliśmy. Nie służy do rozliczania kogokolwiek.


@e-stark: W świecie idealnym tak. Gdy miałem daily tylko i wyłącznie z zespołem developerskim (bez PO, managerów itd.) to faktycznie tak to wyglądało i było to dla mnie ok. Niestety na 6 firm w których pracowałem tylko w 1 tak było, w
@damienbudzik:
Mam to szczęście, że pracuje z ludźmi rozumnymi. Pracujemy zdalnie i nikt spoza zespołu nie ma nawet zaproszenia na daily. Kiedyś jakiś manager próbował wymusić zaproszenie to został zbyty stwierdzeniem, że daily jest dla zespołu wytwórczego i został odesłany do dokumentów opisujących poszczególne spotkania z CC do jego przełożonego. Sprawa ucichła, problemów nie robił
bierze się udział w spotkaniach na stojąco lub w wideorozmowie i opowiada co będzie się robiło danego dnia albo co się już zrobiło?


@mirko_anonim: U mnie w firmie co piatek byly rozmowy takie, zeby sie pochwalic co sie osiagnelo lub udalo przez tydzien