Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to prawda, że w IT codziennie bierze się udział w spotkaniach na stojąco lub w wideorozmowie i opowiada co będzie się robiło danego dnia albo co się już zrobiło? Czy naprawdę bawicie się tam w przedszkole/szkołę i opowiadanie typu "Dzisiaj bawiłem się tymi klockami, a jutro będę bawić się lalkami". Czy to nie jest trochę robienie z ludzi klaunów? Znajomy mi o tym opowiadał, ale coś nie chciało mi się wierzyć, że zamiast pracować to sobie wideo-czaty prowadzi, jakby go ktoś jeszcze chciał oglądać. Zresztą on nawet nie umie się logicznie wypowiedzieć i jasno przekazać co ma do powiedzenia.
Jeśli to prawda to proszę powiedzieć mi, jaki jest tego cel i jak to wygląda u was w pracy?
PS. Wysłał mi jeszcze na potwierdzenie takiego mema, że można też na leżąco.
#programista15k #programowanie #korposwiat #pracait #pracazdalna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to prawda, że w IT codziennie bierze się ...
źródło: CquOtDmWcAAXZBl
  • 40
@e-stark o to to, i to jest zdrowe podejście do tematu. U mnie na początku też była spowiedź, ale wszyscy zaczęli się wkurzać, więc teraz przechodzimy tylko po liście historyjek z krótkim pytaniem, czy czy jest coś nowego czy po staremu i do przodu. Jest to też moment na synchronizację, kiedy więcej osób pracuje na tym samym repo, aby sobie nie wchodzić w drogę, ewentualnie zasygnalizować możliwe konfilkty.
@obieq: Dokładnie, w naszym najbardziej skomplikowanym projekcie 1/tydzień synchro wystarczyło i miało to lepsze efekty niż wcześniejsze 2x w tygodniu. Są przecież komunikatory, gdzie na groupchacie przecież można na bieżąco problemy rozgryzać drużynowo i tam się efektywnie synchronizować w razie w. Wszyscy widzą co się dzieje na bieżąco. Wyraźnie na naszym podwórku sprawdziła się metoda rzadziej - lepiej, produktywniej. Jednakże skala być może w wyjątkowych sytuacjach może wymagać innego podejścia. Nie
@krolwsi @bencvallan @NitrousOxide @programista15cm @missioncritical @nomysza6666 @e-stark @damienbudzik @tikka-masala @JayCube @mirko_anonim:

Ponad 5 lat pracuje jako programista Java w różnych korporacjach na świecie i praktyka często mija się z teoria. Zazwyczaj Daily to po prostu odpytanie pracowników co robili wczoraj, co zamierzają robić dziś i czy mają jakieś rzeczy na przeszkodzie.

Programiści do tego dopisują ideologie Agilowe i tym podobne ale jest to tylko po to by psychicznie lepiej się poczuli,
@mirko_anonim: Celem jest synchronizacja pracy zespołu. Wyobraź sobie ekipę budowalaną, która stawia dom i każdy pracujący nie widzi efektów pracy pozostałych. Nie wstawiasz raczej okien i instalacji przed wybudowaniem ścian, itp.

Tyle teoria. W polskim kołchozie większość pracowników myśli, że celem jest spowiedź, a menadżerów, że celem jest kontrola pracowników.
Ponad 5 lat pracuje jako programista Java w różnych korporacjach na świecie i praktyka często mija się z teoria. Zazwyczaj Daily to po prostu odpytanie pracowników co robili wczoraj, co zamierzają robić dziś i czy mają jakieś rzeczy na przeszkodzie.


Programiści do tego dopisują ideologie Agilowe i tym podobne ale jest to tylko po to by psychicznie lepiej się poczuli, że nie są parobkami.


Te całe Daily można zrównać z tym że
@missioncritical: Ja zanim byłem programista to w korpo (logistyka) mielismy weekly. Jedno spotkanie wspólnie na tydzień. Gadaliśmy co kto robi aktualnie i tyle. W IT jak poszedłem sa całe ceremonie Scruma ale tak naprawdę wszystko zmierza ku temu by Developerowi naładować pracy pod korek i stosować mikromanagement pod przykrywka ideologii.
@exori_vis: dokładnie daily to micromanagement.
Tylko zamiast manager do każdego pisać co dziś robił i co zrobi po południu to każdy sam się spowiada w obecności innych. Żeby niby inni wiedzieli czy nie wchodzi butami w ich kod.
W IT jak poszedłem sa całe ceremonie Scruma ale tak naprawdę wszystko zmierza ku temu by Developerowi naładować pracy pod korek i stosować mikromanagement pod przykrywka ideologii.


@exori_vis: Jak czytam takie rzeczy to sie zawsze zastanawiam gdzie wy ludzie pracujecie bo ja robie w programowaniu 10 lat i nigdy sie nie spotkalem z takimi praktykami. Wybierajcie lepiej firmy do pracy.
✨️ Autor wpisu (OP): @Bad_Wolf @JayCube @shva @jamajskikanion @Wookie2020 @obieq @e-stark @tikka-masala @damienbudzik @nad__czlowiek @nomysza6666 @missioncritical @NitrousOxide @bencvallan @krolwsi @jaredsolo @exori_vis @Tytanowy @Pasterz30
Dziękuje większości za sensowne odpowiedzi. Jeszcze chciałbym dopytać:
Dlaczego nie używacie oprogramowania do zarządzania projektem typu trello? Tam można umieszczać na bieżąco wszystkie te informacje, które przekazujecie sobie na tych spotkaniach. Czy na tych spotkaniach zawsze każdy słucha co mówią inni, czy zajmuje się w tym czasie zupełnie
Dlaczego nie używacie oprogramowania do zarządzania projektem typu trello? Tam można umieszczać na bieżąco wszystkie te informacje, które przekazujecie sobie na tych spotkaniach.


@mirko_anonim: Bo wtedy cały sync zamiast kilku minut zabiera każdemu z osobne kilkanaście. Zakładasz tez ze każdy (lub ewentualnie manager) zawsze synchronizuje wszystko i board pokazuje aktualny stan.W praktyce kończy się to tym ze trzeba do każdego ciagle wysyłać maile i inne pingi żeby uaktualnil swoje taski. Co
@mirko_anonim: zamiast trello sa lepsze narzedzia. Trello sprawdzi sie w malych firmach i projektach kilku osobowych.
Masz Jira, Azure Devops (Boards, Sprints, Backlogs itp.) i inne
Natomiast jak widac jest to za malo i trzeba sie spowiadac. (inna sprawa ustalenie priorytetow i przydzielanie zadan)