Wpis z mikrobloga

  • 598
@Metylo: Ktoś nienormalny przerabiał te dane jak mu wyszło, że Grecy pracują najwięcej w Europie XD Chyba, że do czasu pracy wliczymy sjestę.
  • Odpowiedz
czyli realnie jesteśmy top1 xD


@Metylo: Pewnie tak albo blisko. Gdyby godziny pracy przemnożyć przez wynagrodzenia to kolorowe wykresy, że u nas jest hurr durr tanio do wynagrodzeń by się pięknie rozlazły XD
  • Odpowiedz
@Metylo: stary, ja się przebranżowiłem z budownictwa ale ku*wa w tej branży godziny pracy to patologia. Znam osoby które potrafiły wykręcić 300h/miesiąc albo po 250h miesiąc w miesiąc przez pół roku. I to nie w jakichś januszeksach ale poważne firmy - korporacje notowane na giełdzie polskiej albo zagraniczne. Co ciekawe znajomi pracujący w niemieckich oddziałach tych firm żadnych nadgodzin nie mają albo sporadycznie. A w Polsce jak tylko na rozmowie
  • Odpowiedz
via Android
  • 27
@del855 nie wiem w jakiej bańce żyjesz ale przypominam, że większość międzynarodowych firm otwiera w Polsce SSC. Nie znam ludzi którzy przychodzą do pracy pierdziec w stołek ale ok rozumiem, że w modzie jest jeb** polski i wmawianie wszystkim, że nie są wystarczająco dobrzy na tle Europy.
  • Odpowiedz
@mickpl: przecież w Grecji tak zawsze było. Stąd też ten kryzys tak u nich jebnął.
Poza tym liczba godzin spędzonych w pracy to nie miara zapiedolu xD
  • Odpowiedz
nie wiem w jakiej bańce żyjesz ale przypominam, że większość międzynarodowych firm otwiera w Polsce SSC. Nie znam ludzi którzy przychodzą do pracy pierdziec w stołek ale ok rozumiem, że w modzie jest jeb** polski i wmawianie wszystkim, że nie są wystarczająco dobrzy na tle Europy.


i te wnioski wyciagnales po moim: "kult zapie*dolu, ale efektywnosc tych godzin tez jest istotna..."??? To ciekawe :)

to ja moze rozwine - kult zapie*dolu polega na tym, ze rzeczywscie pracujemy za duzo i wielu sie wydaje ze to normlane, osobiscie jestem tego przeciwnikiem, ale tez nie bede nikomu bronil robic (darmowych) nadgodzinek czy brac 3 projekty naraz "bo chce sie wykazac" - bo chcacemu nie dzieje sie krzywda

a
  • Odpowiedz
nie wiem w jakiej bańce żyjesz ale przypominam, że większość międzynarodowych firm otwiera w Polsce SSC

@Metylo: co to ma do produktywności? Kurcze, mam wrażenie że znajomośc podstaw ekonomii w tym kraju leży.
Jeżeli 100 polaków robi taborety i okna dachowe a 100 niemców robi silniki i półprzewodniki to wydajność niemca per capita jest o pierdylion razy lepsza. I nic nie zmienia to że ten niemiec powie "ja ja, polski
  • Odpowiedz
niemiec na orlenie robi 20 hotdogow na minute, a w polsce 2 na minute.


@qusqui21: wydajność pracy liczy się nie ilością wyprodukowanych dóbr ale ile te rzeczy są warte.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@thorgoth Tak ale odnosisz się do całej gospodarki, a ja odnoszę się głównie do jednostki i zarzutach, że pracujemy "za mało" i powinniśmy "pracować ciężej"
  • Odpowiedz
  • 23
@mickpl

@Metylo: Ktoś nienormalny przerabiał te dane jak mu wyszło, że Grecy pracują najwięcej w Europie XD Chyba, że do czasu pracy wliczymy sjestę.


Chyba wszystkim południowcom sjestę wliczyli do czasu pracy. Sklep spożywczy we Włoszech potrafi być otwarty 5-6h w ciągu dnia xD. #!$%@? 8h to chyba najbardziej pracowity makaroniarz w kraju pracuje.
  • Odpowiedz