Wpis z mikrobloga

W całym 2022 roku urodziło się w Polsce 298,6 tysięcy dzieci, w analogicznym okresie w latach 2010-2011 zsumowane urodzenia z 12 miesięcy były większe o 100 tys. (398,2 tys.).
Czy jest jakiś sposób aby przynajmniej zastopować ten dramatyczny trend?

Natknąłem się na artykuł który wskazuje, że roczne utrzymanie dziecka, w pierwszych latach życia kosztuje 10-30k ( w tym droższym wariancie zapewne wchodzi w grę prywatny żłobek)

Dodatkowo zazwyczaj pojawienia się dziecka kosztuje sporo zanim przyjdzie na świat (wyprawka, być może przygotowanie dla niego pokoju)

Co wykopki, a zwłaszcza te które są w dłuższych stabilnych związkach i zastanawiają się nad założeniem rodziny powiedzieliby o **pomyśle powiedzmy 50k jakiejś dotacji od państwa właśnie dla tych nowych rodzin tak aby z grubsza zaspokoić koszt utrzymania dziecka mniej więcej na 2-3 lata jego życia, gdzie zazwyczaj kobieta jest na macierzyńskim, niekiedy rezygnuje z pracy na początku, aby to państwo wzięło większy koszt na siebie utrzymania nowego, przyszłego podatnika, potraktować to jako inwestycje?

To tylko oczywiście taki luźny pomysł, moim zdaniem mógłby wprowadzić trochę "finansowego spokoju" dla świeżo upieczonych rodziców.
Demografię mamy KATASTROFALNĄ i w interesie każdego obywatela powinno być zatrzymanie tego dramatycznego trendu demograficznego.
W innym wariancie czeka nas wymieranie jako narodu i zalanie imigrantami, bo innej opcji chyba nie ma.
#przemyslenia #rodzina #dzieci #pytaniedoeksperta #polska
niewiemjakiwybrac - W całym 2022 roku urodziło się w Polsce 298,6 tysięcy dzieci, w a...

źródło: rodzinaa

Pobierz
  • 528
jeszcze raz wytlumacz mi po co prawno-spolecznie akceptowac grymasy ludzi ktorzy ruchaja sie czysto rozrywkowo?

Jaki to jest niby benefit dla spoleczenstwa ? Czemu wszyscy 'pro aborcyjni' zawsze mowia o ostatnim etapie i o konsekwencjach jego braku a nigdy nie sa w stanie merytorycznie przejsc przez caly proces ktory doprowadzil do wymagania tego ostatniego punktu.


@controll: Ale wiesz, że aborcja nie jest traktowana jako "środek antydziecięcy" w wiekszości przypadków? Jak to
@niewiemjakiwybrac: ziomek weź też pod uwagę, że w Polsce 1,5mln par ma problem z niepłodnością. Sam akurat też mam z tym pewne przejścia, i w ciągu ostatniego roku z narzeczoną na same badania i wizyty lekarskie w tym kierunku wydaliśmy conajmniej 10-15 tysięcy złotych.

Badania krwi, nasienia, posiew, między badaniami konsultacja (jedna to 300-400zł), USG, jeszcze pójdź do innego lekarza zweryfikować, próba inseminacji, kolejne badania po jakimś czasie żeby były świeże,
Co wykopki, a zwłaszcza te które są w dłuższych stabilnych związkach i zastanawiają się nad założeniem rodziny powiedzieliby o **pomyśle powiedzmy 50k jakiejś dotacji od państwa właśnie

@niewiemjakiwybrac:
50k? Mało.
Ja jestem zdania, że państwo powinno dać 300 000 przez pierwsze 18 lat.
Do tego lodzika co tydzień.
Co do tego, że to inwestycja moge się zgodzić.
Problem z tym, że państwo NIe ma tej kasy!
Więc będzie musiało ją pobrać
@Vein: Przeciez przepisy za PRL byly podobne do tych teraz, co to za argument? Praktycznie to samo tylko obecnie sa bardziej ucywilizowane jesli chodzi o legislacje i konkrety w ustawie.
Wtedy tez byla dopuszczalan tylko dla ciaz nieletnich, zagrozenia zyciu, ciaz z przestepstw.
@niewiemjakiwybrac: Ja bym poszedł dalej - zarejestrować każdego singla który zarabia powyżej średniej krajowej i przypisać mu odgórnie samotną matkę albo parę której się nie powodzi. Taki przypisany singiel (oczywiście tyczy to tylko facetów) ma odciągny % pensji w ramach bykowego dla ludzi, którzy bardziej potrzebują tego hajsu niż on. W ramach podziękowań może raz na miesiąc dostać zdjęcie wesołej rodzinki, którą wspiera i kartkę na boże narodzenie ( ͡°
@controll: przeczytaj prosze ze zrozumieniem co napisalem w swoim komentarzu. Ja nie podnosze argumentu legalnosci aborcji na zyczenie, nie bije w tarabany itd.

Ja opisuje ci jak gowniane sa procedury, w przypadku legalnej prawnie AKTUALNIE w Polsce aborcji.
To nie jest lekkie latwe i przyjemne. Lekarze powoluja sie na klauzule sumienia, ogromna wiekszosc szpitali nie wykonuje tego zabiegu. Wiec kobita jest odsylana od jednego do drugiego lekarza/jednostki.
A zegar tyka, bo
Chcenie dzieci to tylko pół problemu, musisz zrozumieć, że żeby uratować sytuacje wiele par musiało by mieć więcej niż 2 - a tego już NAPRAWDĘ NIKT NIE CHCE


@programista15cm: nikt nie chce w obecnych warunkach, ale jeśli będą mieli godną pracę, która nie będzie wywierała presji i jednocześnie będą mieli zapewnione szerokopojęte bezpieczeństwo, to jestem przekonany, że mógłbyś się jeszcze zdziwić. To jest mydlenie oczu, że w krajach dobrobytu ludzie się
Shalom.
O Wielki Architekcie...

Najbardziej plusowany komentarz, jego pierwsza jego myśl, setki plusów - wprowadzić aborcję do 12. tygodnia. Świetnie. To jest rozwiązanie. Ja Was proszę...

Podzielmy sobie to na segmenty:
a) Aborcja:
Społeczeństwo należy uczyć odpowiedzialności - nie ma i nie będzie zgody, aby w przypadku zdrowej istoty traktować aborcję jako środek "antydziecięcy" (nie pasuje mi tu słowo antykoncepcja, bo ciąża już się wydarzyła).
Natomiast jak najbardziej przy zagrożeniu życia matki,
patryk66 - Shalom.
O Wielki Architekcie...

Najbardziej plusowany komentarz, jego pie...

źródło: mada

Pobierz
@niewiemjakiwybrac

Świetnie powiedziane:
@graf_zero

Prawda jest taka że koszt urodzenia ponosi kobieta, koszt wychowania rodzina, a korzyści z nowego obywatela - całe spoleczeństwo.


Samemu będąc ojcem w pełni się też zgadzam z

@Jacek12

Jako ojciec dwójki dzieci i mający sporo znajomych z dziećmi na szybko ci powiem że największym problemem jest dostępność przedszkoli i żłobków publicznych oraz godne warunki do porodu.


Żadne pieniądze nie poprawią demografii bo posiadanie dzieci to nie jest
@HansLanda88: ale ludzie maja godna prace i bezpieczenstwo... i wola jezdzic po swiecie, isc na kolejne studia, plywac żaglówka niz hodowac bachory, nie lapiesz?

Tylko tutaj potrzeba skokowej i rewolucyjnej zmiany - uczynienie z tego priorytetu


@HansLanda88: ale kogo priorytetu? To nie jest priorytet, ani na poziomie indywidualnym, ani społeczeństwa.
Priorytetem sa nowe zrodla energii i automatyzacja. Czyli zmniejszenie obciazenia planety naszym gatunkiem.

A wiecej dzieci to wieksze obciazenie i
@PurpleHaze: Co ty pier$olisz za glupoty, nie da sie czytac, jakies farmazony wyssane spod ciemnej gwiazdy. Szukasz usprawiedliwienia czyjegos braku zdecydowania. Przeciez to nie urzednicy ustalili te 3 miesiace tylko rada lekarzy. Trzeba rodzic, tak po to jest ciaza zeby rodzic nie wiem czego tu nie rozumiesz? Ciaza np. nie produkuje samochodow. Ciaza to reprodukcja czlowieka wiec jej celem jest rodzenie.

Nie wiem nadal jaki masz argument za legalnoscia bo ona