Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć siłownie, ale jest taki problem, że ciągle jestem zmęczony. Mój dzień to wygląda tak, że codziennie po pracy chce mi się spać i ciągle jestem przemęczony, a pracuje przed komputerem (8-9 h dziennie). Mam nawet tak, że po obiedzie w pracy, ledwo co kontaktuje, wracam do domu i muszę zrobić drzemkę. Co mam zrobić, abym tętnił życiem, a nie był jak glut całymi dniami, Zaznaczę, że śpię 8-9h minimum.
#zdrowie #mikrokoksy
  • 36
  • Odpowiedz
@Obiboq: czas zmienić nawyki i styl życia. Zrobić podstawowe badania, morfologia, witamina D, tarczyca, testosteron, cukier i insulina.
Do tego jak wyglada Twój sen? Spisz wystarczająca ilość godzin? O której chodzisz spac i o której wstajesz? Jak wyglada poranek? Czy wystawiasz się na świtało każdego poranka? Jak wyglada dieta? Co jesz na śniadanie, obiad i kolacje?
  • Odpowiedz
  • 0
@DrGreen_2: Badania mam wszystko w normie oprócz jednego czynnika od nerek (ale lekarz powiedział, że należy się nawadniać).
Chodzę spać o 21-22, pobudka wygląda tak, że budziki mam ustawione od 4:50, ale wstaje z wyra 5:20-5:40, poranna higiena i rura do pracy, śniadań nigdy nie jadałem, jako obiad jem w robocie to coś zamawiamy (kebab, schabowy, chińczyk), pracę kończę o 15:30-16:00 i w tym miejscu chciałbym chodzić na siłownie, ale ja
  • Odpowiedz
  • 0
Robiłem badania, morfologia, kreatynina, glukoza na czczo, lipidogramia oraz poziom sodu i potasu (robiłem badania dla hipertensjologa). Po jedzeniu to chce mi się spać. W robocie mówią, że "cukier skacze". Rano jak się budzę to od razu już jestem zmęczony. Kupiłem sobie K2+D3 i łykałem zgodnie z zaleceniami. Efekt zmęczenia był taki sam. Może po prostu jestem leniwy i na nic nie mam siły.
  • Odpowiedz
@Obiboq: A to nie jest trochę tak, że racjonalizujesz sobie to żeby nie iść siłownie, bo jesteś zmęczony? Wiem, że to zabrzmi banalnie, ale po prostu tam idź bez zwracania uwagi na to jak się czujesz.
  • Odpowiedz
@Obiboq: jeśli masz takie lenistwo tylko w okresie letnim, to polecam sprawdzić sobie ciśnienie. W lecie wiele osób po prostu nie ma sił nic robić, bo spada ciśnienie. W takim wypadku potas może pomóc.
  • Odpowiedz
@Wezwoguleicstont: Ale się zesrałeś (chyba po tych 5 kg kaszanki)

Zacytuje ci examine.com
"Adaptogeny to suplementy, które mogą zmniejszać psychiczne i fizyczne skutki stresu, w tym zmęczenie, depresję i niepokój. Najbardziej popularne i najlepiej zbadane są żeń-szeń Panax, Rhodiola rosea i Withania somnifera (ashwagandha). Zioła te były przedmiotem wielu badań, ale rzadko w kontekście zwiększania siły mięśniowej, a nigdy jako suplementy przedtreningowe. Wstępne dowody sugerują, że mogą zmniejszać odczuwanie zmęczenia, gdy
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf Ja się zesrałem? Chyba Cię #!$%@?ło, synek. Po prostu #!$%@? mnie jak ktoś się wypowiada a kompletnie nie kuma co ktoś mial na myśli czego dowodem jest Twój kolejny komentarz skierowany w moją osobę. Nie wiem po #!$%@? wkleiłeś mi kawałek jakiegoś artykułu jak nadal nie kumasz co miałem na myśli. Weź się ogarnij.
  • Odpowiedz