Wpis z mikrobloga

Ehh mireczki,

Jest #afera na popularnej ostatnio wyspie #kos w #grecja. Wykupiłem #wakacje za 10k pln+ w #tui w hotelu pięciogwiazdkowym (kategoria lokalna - ważne), w odległości 50m od morza, w pasie brzegowym.

Co zastałem na miejscu?

Hotel czterogwiazdkowy, który sam siebie klasyfikuje w czterech gwiazdkach (skąd to wiem? Po tutejszej opłacie klimatycznej. Za 4 gwiazdki płaci się 3€ za dzień, za 5 gwiazdek - 4€), do morza w linii prostej około 300 metrów, idąc to się robi z kilometr. Przed drzwiami do pokoju śmierdzi szambo.

W ofercie nie było mowy o bardzo dużym obiekcie i o możliwości zakwaterowania dalej od morza (gdybym chciał być dalej od morza to bym wybrał opcje dalej od morza, logiczne). Pani na infolinii mówi ze nic nie może zrobić, pan w hotelu żeby kontaktować się z infolinia. Do tego #tuipolska nie posiada już rezydentów tylko ekspertów którzy zamiast opiekować się nami to sprzedaje wycieczki i wynajmuje samochody.

Co proponuje tui? 300 zł w formie vouchera na przyszły rok. Na przyszły rok i we gościu zamknij mordę, nie mamy twojego płaszcza i co nam pan zrobi.

Ogólnie to nie jest odosobniony przypadek, bo przypadkiem tylko Polacy zostali tu tak wydymani.

Wyplusujecie? Może ktoś się tym zainteresuje, bo to jest przecież śmiech na sali.

#oszukujo #urlop
  • 129
naprawdę nie ma żadnego problemu znaleźć czystą i pusta plażę na Kos.


@sijulejter: I da się tam wejść boso do morza? Bo z tego co pamiętam, właśnie w wodzie zaczynają się największe kamienie. Ale to już trochę czasu minęło. To było w największym mieście czyli Kos (nazwa ta sama co nazwa wyspy). To nie moje zdjęcie (widać na zdjęciu jakieś podwodne ułatwienie, czyli ktoś miał podobne kłopoty jak ja kiedyś) ,
Gandalf_bialy - >naprawdę nie ma żadnego problemu znaleźć czystą i pusta plażę na Kos...

źródło: IMG-20210926-WA0003

Pobierz
@Gandalf_bialy No pewnie,że się da. Jest trochę kamieni ale przez pierwsze 3 metry.
Byłem na Kos kilka razy i tylko raz miałem hotel z basenem, do którego nie wszedłem ani razu,
bo wolałem krystaliczną wodę w morzu a nie zaszczany basen.
fakt...nad Bałtykiem jest ładniejszy piasek. Ale zapach morza, temperatura i przejrzystość to niebo a ziemia.

Ja w Bałtyku nie wejdę dalej niż do łydek.

Na Kos kąpałem się pod koniec października.


@sijulejter: Wiadomo że u nas nie ma takich zapachów i klimatu. Co do zimnej wody w Bałtyku (która zazwyczaj jest faktem), jest pewien kompromis który praktykuję od lat. W Sopocie jest Zatoka, a nie morze. Woda jest cieplejsza, choć też
@octopussy8: zainstaluj aplikacje tui i na czacie opisz sytuacje, wymien wszystkie niezgodnosci z umowa. to wazne bo w umowie jest napisane ze trzeba oficjalnie zglosic problem w trakcie trwania wyjadzu by dochodzic roszczen reklamacyjnych.
mi po napisaniu na tym czacie w ciagu 24h zaproponowali zwrot czesci kwoty zaplaconej za wyjazd.kwota byla mala wiec sie nie zgodzilem, po przyjezdzie napisalem reklamacje na odp czekalem ze 2 miesiace ale w koncu oddali wiecej
@octopussy8: no stary, mamy czerwiec, a nie środek sezonu. Na 2 miesiące tam pojechałeś?

Znaczy no twoje pieniądze to róbta co chceta, ale nie zabraniaj mi się śmiać. Jak powiesz, że subskrybujesz onlyfansa to też się będę śmiał ¯\(ツ)/¯

Mimo wszystko dojeżdżaj biuro. Należy ci się zwrot wszystkich kosztów, bo się nie wywiązali z umowy. Problem, że to oznacza raczej walkę w sądzie