Wpis z mikrobloga

Ehh mireczki,

Jest #afera na popularnej ostatnio wyspie #kos w #grecja. Wykupiłem #wakacje za 10k pln+ w #tui w hotelu pięciogwiazdkowym (kategoria lokalna - ważne), w odległości 50m od morza, w pasie brzegowym.

Co zastałem na miejscu?

Hotel czterogwiazdkowy, który sam siebie klasyfikuje w czterech gwiazdkach (skąd to wiem? Po tutejszej opłacie klimatycznej. Za 4 gwiazdki płaci się 3€ za dzień, za 5 gwiazdek - 4€), do morza w linii prostej około 300 metrów, idąc to się robi z kilometr. Przed drzwiami do pokoju śmierdzi szambo.

W ofercie nie było mowy o bardzo dużym obiekcie i o możliwości zakwaterowania dalej od morza (gdybym chciał być dalej od morza to bym wybrał opcje dalej od morza, logiczne). Pani na infolinii mówi ze nic nie może zrobić, pan w hotelu żeby kontaktować się z infolinia. Do tego #tuipolska nie posiada już rezydentów tylko ekspertów którzy zamiast opiekować się nami to sprzedaje wycieczki i wynajmuje samochody.

Co proponuje tui? 300 zł w formie vouchera na przyszły rok. Na przyszły rok i we gościu zamknij mordę, nie mamy twojego płaszcza i co nam pan zrobi.

Ogólnie to nie jest odosobniony przypadek, bo przypadkiem tylko Polacy zostali tu tak wydymani.

Wyplusujecie? Może ktoś się tym zainteresuje, bo to jest przecież śmiech na sali.

#oszukujo #urlop
  • 129
@octopussy8: czemu nie sprawdziłeś hotelu przez szukaniem wakacji? opinii na necie, forum itp? zdjęć? tylko pojechałem ze zdjęć z TUI?
Ja miałem taką akcję rok temu.. Poszedłem do monagera hotelu mówię że pokój nie jest zgodny z tym za co płaciłem, dostałem zajebisty pokój z widokiem na morzę znaczy 3 pokoje łazienka salon widok front na morze, i jakieś pierodłki na przeprosiny i telefon co 2 dni czy jesteśmy zadowoleni... To
Atlantica Beach Resort Kos SUITES


@octopussy8: to SUITES to tylko apartament.. nie inny obiekt. jedna z opini Pokoje hotelowe, które widzieliśmy, są przestarzałe i nie przypominają zdjęć online. Pokój hotelowy, w którym mieszkaliśmy, znajdował się 5-10 minut spacerem od czegoś, co wygląda jak dawny hotel przejęty przez ten hotel. Ścieżka prowadząca do naszego bloku hotelowego była zalana wodą i źle oświetlona. Personel hotelu był nieprzydatny i nie chciał rozwiązać niektórych naszych
@octopussy8: rób zdjęcia tego co masz jak miałeś mieć itp. https://www.rp.pl/konsumenci/art55801-uwagi-co-do-jakosci-uslug-trzeba-zglosic-jeszcze-na-wakacjach i do Rzecznika Konsumenta. Ale miej wszystko udokumentowane nawet zdjęcia tego szmba.. Ale ja bym uderzył do menagera i powiedział że dasz złą opinie itp. że miałem mieć to i to masz tak i tak i będziesz musiał skierować sprawę do sądu.. może Ci dadzą inny pokój
czemu nie sprawdziłeś hotelu przez szukaniem wakacji?


jak place 10k za wakacje to tylko po to bo kupuję swój czas, czyli placę extra za to że ktoś mi znalazł hotel itp., nie po to wydaje extra narzut żeby jeszcze sprawdzać wszystko samemu czy aby na pewno się zgadza, nie mam na to czasu, jak chcę wszystko posprawdzac to sobie sam wszystko ogarniam i jadę na własną rękę, na tym polega różnica

OP
Hotel czterogwiazdkowy, który sam siebie klasyfikuje w czterech gwiazdkach (skąd to wiem? Po tutejszej opłacie klimatycznej. Za 4 gwiazdki płaci się 3€ za dzień, za 5 gwiazdek - 4€), do morza w linii prostej około 300 metrów, idąc to się robi z kilometr. Przed drzwiami do pokoju śmierdzi szambo.


@octopussy8: Z tego co wiem, u nich te * inaczej się liczą niż u nas. U nas oznaczają, że masz własną łazienkę
@patoologiaa: kiedys myslalem ze to sciema, ale jednak prawda
mieszkam od kilkunastu lat w belgii i wiekszosc czasu podrozuje na wlasna reke ale kilka razy sie zdarzylo leciec z tui czy neckermana
i za kazdym razme byly zajebiste pokoje, np na dominikanie mega blisko wszystkiego
i za kazdym razem jak spotykalismy Polakow lecacych z Polski to byli gdzies hen na koncu, ponad kilometr do plazy, nawet do basenu czy zarcia mega
@wykopowy_brukselek ktoś kto nie jest pierwszy raz to nie jest zdziwiony. oczywiście że hotele tak postępują na całym świecie. jak myślisz oo dlaczego masz niższą cenę? no właśnie dlatego że masz pokój nie na oat piętrze tylko na parterze pryz basenie gdzie hałas. w Grecji wiadomo że wszędzie śmierdzi na wyspach bo nie ma tam sprawnej kanalizacji. skoro hotel ma 150 pokoi to wiadomka że ktoś musi mieszkać 50 a ktoś 500
@octopussy8 no ja też dostałem raz lepszy standard niż zapłaciłem i co z tego. powtarzam raz jeszcze. biuro podróży płaci specjalnie za hotel za gorsze miejsca bo płaci mniej. u dlatego Ty płacisz mniej. zobacz sobie cenę z cennika i będziesz zadowolony bo pewnie by. tyle nie zapłacił.