Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie #!$%@? jak bananki które wszystko zawdzięczają tatusiowi ale i tak się chwalą jakby sami to wszystko osiągnęli. Samochód na 18stkę - bananek twierdzi że sam za niego zapłacił. Mieszkanko w wieku 25 lat - bananek twierdzi że sam na nie zapracował bo dobrze się uczył na gównostudiach i tatuś mu zrobił prezent.

Ja nic nie dostałem od swoich rodziców i pomimo tego że zarabiam 8k, skończyłem prestiżowy kierunek i ciężko pracuję jestem już na wejściu na gorszej pozycji niż taki osobnik który jest bezrobotny ale jakimś cudem żyje na lepszym poziomie niż ja.
Przez samo takie mieszkanie jest ode mnie 700k do przodu bo ja muszę uzbierać na wkład własny, wziąć kredyt i spłacić go wraz z odsetkami pracując do śmierci. A bananek dostał to za darmo.

Dlatego uważam że powinno się zabronić kupowania nieruchomosci dla swoich dzieci i zlikwidować dziedziczenie. Jeśli umrzesz - nieruchomości przechodzą na własność skarbu państwa i są sprzedawane na specjalnej licytacji w której każdy może wziąć udział. Skarb państwa miałby z tego spory dochód dzięki czemu można by zlikwidować PIT oraz inne podatki, a każdy obywatel miałby równe szanse na mieszkanie niezależnie od tego w jakiej rodzinie się urodził. Obecny system powoduje że powstają kasty rentierów i powiększają się nierówności pomiędzy najbiedniejszymi a najbogatszymi. Możecie mnie wyzywać od socjalistów ale taka jest prawda.

#gorzkiezale #zalesie #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka #podatki #prawo #kupnomieszkania #zarobki #pracbaza ##!$%@? #bekazpodludzi
  • 29
@strzelec-wiborowy: Stary dał mi jedynie wypierdzianego passata o wartości 5k PLN na dojazdy do pracy.

Osiągnąłem wszystko to o czym tu mówisz przed 30. Oczywiście kosztem #!$%@?, braku życia towarzyskiego, dziewczyny i innych rzeczy bo 100% szło pracę i relokacje w jej poszukiwaniu.

Na czym polega problem? Że oskarki mają lepiej? Też możesz mieć tak.
@strzelec-wiborowy: chyba przeceniasz te dochody państwa, ja jakbym wiedział, że po mojej śmierci państwo wszystko przejmie, to przed emeryturą bym sprzedał wszystko co mam i żył na emeryturze jak król. Pewnie większość osób by tak zrobiło, poza tymi którzy umarli niespodziewanie, w młodym wieku.
@strzelec-wiborowy spoko ja od swoich w dorosłość otrzymałem długi potężne które #!$%@?ły mi w drobny mak start w życiu i to co ludziom przychodziło w wielu 20-25 lat to u mnie przez to wszystko ruszyło dopiero po 30stce.

Wiec twoje życie przy moim to była istna bajka, sielanka, całowanie codzienne po jajkach. Patrz na to z takiej strony że zawsze ktoś mógł mieć gorzej niż ty.
@strzelec-wiborowy: na ch*j tak trollujesz i tylko psujesz całkiem dobrą idee.
Podatek od spadków jest dużo lepszy od jakichś tam podatków dochodowych czy solidarnościowych.
To powinno wyglądać tak:
Jesteś biedakiem na dorobku - płacisz niskie podatki
Jesteś oskarkiem dziedziczącym znaczny majątek po starym - dzielisz się tą dobrocią w formie drobnego podatku.

Żeby ograniczyć pokoleniowe kumulowanie majątków wystarczy system gdzie np do dziedziczonego majątku w wysokości do 1 miliona nic nie
analboss - @strzelec-wiborowy: na ch*j tak trollujesz i tylko psujesz całkiem dobrą i...

źródło: impots dheritage

Pobierz
@MeksykEuropy wziąłem papuga i zredukowałem je do minimum, nie mialem mozliwosci aby totalnie je odrzucic bo po 18 urodzinach rodzice ukrywali długi które od pełnoletności biły już też na mnie, dowiedziałem się o nich przypadkiem mając 21 lat, a dług był "długiem solidarnym"

koniec końców mega syf, ale udało mi się to w znaczącym stopniu zbić, zapłaciłem około 25% zadłużenia co było wtedy dla mnie kosmiczną flotą...