Wpis z mikrobloga

@JustJoinIT: nie wiem czy uznać to za wymaganie, ale pytali, czy dałbym radę szybko wyrobić wizę, bo mają za niedługo projekt w rosyjskiej kopalni xD
To było na jednych z pierwszych rozmów zaraz po studiach, jako automatyk-programista. Się okazało że firma podłapała jakieś projekty z robieniem automatyzacji w kopalniach i to na dość niskich pokładach. Jak sobie później przemyślałem: kopalnia + rosja = brzmi bezpiecznie xD cieszę się że jednak nie
@JustJoinIT: nie, niezbyt właśnie. Januszex z aspiracjami, koleżanka głupio zrobiła i się poszła zapytać, czy może komuś tam stronkę zrobić po godzinach, więc jej szefostwo zrobiło tyradę na ten temat xD

@podjad3k nikt się z nimi nie chciał sądzić xD niedługo później firma zaczęła się sypać i cała ekipa zmieniła pracodawcę, nikt tam już chyba nie został z teamu.
@JustJoinIT: może trochę inaczej, ale na rozmowie byłem zapewniany, że moje stanowisko jest od zawsze na zawsze zdalne. Minęło pół roku, zmienił się kierownik i z dnia na dzień wymyślił sobie powrót do biura. Ja wybrałem tryb pracy zdalnej, bo miałem szczeniaka w domu i chciałem go wychowywać. Porozmawiałem z szefem, był nieugięty więc poszło wypowiedzenie :) Po paru miesiącach dzwonił do mnie, czy nie chce wrócić, bo znowu pracują zdalnie
@markhausen @dawid131
To jest wlasnie strzal w morde automatykow ( ͡º ͜ʖ͡º) Ciezkie studia, jak dojdzie do programowania robotow to pojawiaja sie grube watpliwosci bo ciezko nie zauwazyc ze to sie nijak ma do teorii ktora poturbowala czlowieka ostatnimi laty, po studiach jak ktos idzie do pracy typowo jako automatyk to w koncu dociera ze jest sie takim robolem premium co mozna go wyslac na zadupie i