Wpis z mikrobloga

@programista15cm: chodzi o powiązanie z firmą. Skill a życie firmy to dwie różne sprawy. U nas np osoby na B2B w ogóle nie mogą brać udziału w spotkaniach firmy dla wszystkich pracowników, gdzie przedstawiana jest wizja rozwoju firmy. Nawet nie wiedzą że takie spotkania się odbywają. Powiedziałbym nawet że osoba na B2B traktowana jest jako potencjalny szpieg. Ciężko żeby potem osoba bez podstawowej wiedzy o firmie miała brać udział w zarządzaniu
  • Odpowiedz
programista i manager to ten sam fach dla Ciebie? ()


@programista15cm: u mnie w pracy managerowie dalej kodują, żeby mieć lepszy kontakt z produktem. Oczywiście nie 100% czasu, ale jednak.
  • Odpowiedz
powiązanie z firmą


@qoszmar: prawie sie zlalem w gacie, bo stoje w kroku na S7 XDDDD

I pewnie pracujesz w jednym miejscu ponad dwa lata, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nawet nie wiedzą że takie spotkania się odbywają.


@qoszmar: ciężko to uznać Za wade .

  • Odpowiedz
@programista15cm: klepanie kodu do końca życia może wydawać sie świetna opcja dla osób w wieku 20 czy może jeszcze 30 lat, ale jak już łapiesz jakąś stabilizację życiową to fajnie jest pracować z ludźmi którzy coś osiągnęli.
Jak stoisz w kierunku Gdańska to tunel pod martwą Wisłą jest zamknięty. Bo urządzają zawody triathlonowe ;)
  • Odpowiedz
@qoszmar: jestem ledwo za Warszawa. A dlaczego w IT ktoś miałby czegoś nie osiągnąć? Przecież to jedna z najlepszych trampolin. Ja już jedna noga jestem w hotelarstwie. A druga w pobocznej profesji. Zrobię jeszcze pilota samolotu jako następne hobby
  • Odpowiedz
@programista15cm: znaczy chodzi mi o to że pracujesz z ludźmi na trochę innym poziomie :) ale jak tego nie doświadczyłeś to nie zrozumiesz ;) Wiadomo też nie każdy lubi pracę z ludźmi, albo ludzi w ogóle ;) Powodzenia z lotnictwem. Na kurs polecam góry w Czechach, bo latanie nad płaskim szybko się nudzi ;)
  • Odpowiedz
@qoszmar: przeciwnie. Od przejścia do b4 doświadczam tego codziennie. Przyjaźnie się z c level, ale doświadczam podobnych rzeczy z midami. To ty zabrzmiałes za to jako ktoś kto utożsamia sukces jako bycie dyrektorem nie swojej firmy. Naprawdę wg Ciebie trzeba być wysoko w strukturze (i to jeszcze korporacji) żeby doświadczyć zdrowych psychicznie ludzi pozbawionych polackich kompleksów i zawiści?
  • Odpowiedz
@programista15cm: Nie chodzi o przyjaźnie tylko o to z kim pracujesz.
Będąc wysoko w strukturze zlecasz pisanie rzeczy których samemu nie chcesz robić swoim podwładnym, a samemu skupiasz się na tym co chcesz robić. To dość wygodne.
  • Odpowiedz
@programista15cm: jasne, jeżeli masz leasing i odliczasz sobie VAT to na pewno wyjdzie Ci jeszcze więcej niż te 20-30%. Teraz KUP to już raczej standard w firmach IT, gdzie wykonujesz pracę "autorską". Zapytaj na rozmowie o pracę lub u aktualnego pracodawcy czy coś takiego oferują (często jest tak że ktoś pracując w danej firmie od kilku lat, nawet nie wie że weszło coś takiego jak KUP). Pracodawca z tego tytułu nie
  • Odpowiedz
@Roofy: no czaje, ale @Romska_Palo_Ul_Laputa w bardzo skrajnym przypadku udalo sie wykazac, ze na B2B zarobisz 27% wiecej.

Na drugim biegunie jest skrajny przypadek gdzie na B2B zarobisz 250-300% wiecej (z mykami na nadgodziny, duzymi kosztami i duzym wykorzystaniem VAT).

Przypadek przecietny bedzie w okolicach 40-70% wiecej, z tym sie nie da handlowac.
Albo z tym ze w zeszlym roku mialem 92 czy 96 dni nieobecnosci kontraktorskiej...
  • Odpowiedz