Wpis z mikrobloga

@ZenonBis: eee, myślałem, że masz gotową jakąś metaanalizę badań z wnioskami per branża, czy coś.
Jedyne co jest wartościowe z twojego linku to https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0360835202001924
ale nie ma tu żadnych sensownych wniosków, konkluzja jest jedynie w postaci nowego 'IP modelu' do schedulowania pracy w tego typu wymiarze, równie dobrze taka praca może być poświęcona pracujacym kobietom na pół etatu, na maternity i innym wymiarom czasu pracy.

Translate:

przedstawiono nowy algorytm optymalizacji elastycznego
@SpasticInk: Nie ukrywam że nie chciało mi się szukać konkretnych badań. Link jedynie odnosił się do tezy że temat solidnie przebadany, co imo pokazał. Oczywiście zawsze przydałoby się więcej badań i metaanaliz, ale jakby na to nie patrzeć to nigdzie tego jeszcze nie wprowadzili długoterminowo, więc ciężko oczekiwać solidnego potwierdzenia/zaprzeczenia.

Jak pisałem wyżej wzrost produktywności tyczył się prac umysłowych, nie produkcji. Jak dobrze pamiętam były w UK i USA prowadzone z
Temat solidnie przebadany i coraz więcej korpo i krajów zaczyna wprowadzać


@ZenonBis: Każdy kto tak pisze nigdy nie analizował faktycznie żadnych wyników tego typu eksperymentów. Daj mi dwa podobne przedsiębiorstwa (np Biedra i Lidl) niech któreś z nich wprowadzi 4 dniowy tryb pracy i zobaczymy, co się stanie.

Nawet w obrębie jednego działu jest to trudno zbadać dając połowie ludzi 5 dni a drugiej połowie 4 dni.
Szczególnie, że:
a) Każdy
@malani: oczywiście mają, ale chciałbyś wprowadzać taki system częściowo w obrębie danego przedsiębiorstwa? Byłoby to miarodajne? Posiadanie dwóch modeli zatrudnienia to byłyby dodatkowe koszty, problemy organizacyjne i napięcia między działami gdzie jest wybór a nie ma.
@OskarDw: Przeciez to też możesz nazwać prawem pracownika żeby nie pracować 5 dni a 4. Gdyby zachód przeszedł na 4dniwoy tydzień, to wtedy nie byłoby mowy o efektywności tylko o prawach pracownika jak na zachodzie i żądano by tego w PL. Ogólnie się zgadzamy, że skoro to takie efektywne jak przekonuje OP to firmy same to wprowadzą(tzn wg mnie nie wprowadzą) i regulowanie tego nie jest potrzbne.
@WarwaraBasia: Tak, to też prawo pracownika, które można wprowadzić.

Ja napisałem:

Jeżeli jest to efektywniejsze to firmy z 4-dniowym tygodniem pracy wyprą te z 5-dniowym. Nie ma potrzeba wprowadzać żadnych regulacji.


Twoja odpowiedź:

gdyby nie regulacje to byśmy dalej #!$%@? 6 dni


Tak działa kapitalizm, firma chce osiągać jak największe zyski. Nie wiem z czym dyskutujesz w tej chwili.