Wpis z mikrobloga

Jak utniesz jeden dzień biura to handel /produkcja zrobi Ci tyle papierów że potem będziesz siedział po 12h przez te 4 dni.


@Mintaa: nie wiem w jakim kołchozie pracujesz, ale w normalnych firmach nigdy nie jest tak, że biurowi pracują 8 na 8 godzin. W tych cięższych jest z 1-2h #!$%@? o niczym, a w tych bardziej lajtowych z 6h dziennie luzu
  • Odpowiedz
to podaj te kraje i korpo, tak z 8-10 krajów wymień


@WarwaraBasia: Niemcy, UK, Kanada i w sumie cała zachodnia Europa zaczyna debaty/konsultacje nad tematem. Zaczyna wprowadzać nie oznacza wprowadzili :) Tak jak z legalizacją różnych substancji najpierw są badania szkodliwości/pożytku, potem faza testów (tu jesteśmy, https://www.theguardian.com/society/2023/apr/29/first-uk-council-trial-of-four-day-week-set-to-be-extended-success).

To nie ma być rewolucja tylko ewolucja, nikt nie chce zburzyć systemu, stawiać na nowo tracąc przy tym masę kasy. Zaczną pojedyncze kraje/korporacje
  • Odpowiedz
Czyli w normalnych firmach płacą Ci za 2h pracy ale w tych nienormalnych już za 8 xD?


@Mintaa: 8h #!$%@? jak dziki osioł to nie jest normalna firma
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau 8 godzin normalnej pracy która zabierzesz w tygodnia zmusi cię do dodatkowej pracy w ciągu pozostałych dni. Wyjdzie po dodatkowe 2h dziennie.

jakie wy #!$%@? macie wyobrażenie o pracy jak dla was istnieje tylko #!$%@? 8h albo praca 2h
  • Odpowiedz
8 godzin normalnej pracy która zabierzesz w tygodnia zmusi cię do dodatkowej pracy w ciągu pozostałych dni. Wyjdzie po dodatkowe 2h dziennie.


@Mintaa: ale zrozum, że w biurze nie pracujesz 8h non stop. Jest kawka, herbatka, ciasto, obiad. Jakby mi pracodawca powiedział, że mogę wyjść po 6 godzinach to bym całą swoją robotę zdarzył zrobić, a i tak bym miał jeszcze czas na gadanie przy herbacie.

jakie wy #!$%@? macie
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau no jest czas na wszystko. zabierając jeden dzień już tego wolnego nie będziesz miał.

idź powiedz pracodawcy że w sumie to co robisz w 8h możesz zrobić w 4 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
idź powiedz pracodawcy że w sumie to co robisz w 8h możesz zrobić w 4


@Mintaa: a ty myślisz, że mój szef jest debilem? Chłop pracuje na zachodzie, gdzie już pracują krócej. Jak u niego ostatnio byłem to właśnie o tym rozmawialiśmy i sam powiedział, że nierealnym jest pracować 8h dziennie.

jest czas na wszystko. zabierając jeden dzień już tego wolnego nie będziesz miał.


@Mintaa: ale ja tego
  • Odpowiedz
Akurat czterodniowy tydzień pracy w przypadku biurowych/umysłowych wiąże się ze wzrostem całościowej produktywności. Temat solidnie przebadany i coraz więcej korpo i krajów zaczyna wprowadzać


@ZenonBis: Jakby się wiązał, to by wszyscy dawno wprowadzili, jasne że nie wiąże się w >90% przypadków, bo żeby pracować 20% mniej i wykonać więcej, to w czasie tych 4 dni ktoś musiałby pracować 25% lepiej. Dotyczy to może ze 2% przypadków, a wykopki twierdzą, że
  • Odpowiedz
oczywiście mają, ale chciałbyś wprowadzać taki system częściowo w obrębie danego przedsiębiorstwa? Byłoby to miarodajne? Posiadanie dwóch modeli zatrudnienia to byłyby dodatkowe koszty, problemy organizacyjne i napięcia między działami gdzie jest wybór a nie ma.


@ZenonBis: Po pierwsze właśnie sobie odpowiedziałeś dlaczego tak trudno zbadać efektywność tego przedsięwzięcia, w ramach jednej firmy.

Po drugie: Umiesz czytać? Napisałem wyraźnie, że aby to porównać trzeba wziąć dwie podobne firmy, które ze sobą konkurują i w jednej wprowadzić 4 dni, w drugiej nie. Dałem dla przykładu LIDLa i Biedre, bo mają praktycznie identyczny model
  • Odpowiedz