Wpis z mikrobloga

Kolejny tekst z mojego cyklu opisującego bitwy z pierwszego kluczowego tygodnia pełnowymiarowej wojny ukraińsko-rosyjskiej. Tym razem kompletnie nieznana i przez nikogo dotąd nie opisana duża bitwa, stoczona w południowej części obwodu sumskiego. Zmierzyły się w niej ze sobą jednostki obu armii uznawane za elitarne i jedna z nich dostała lanie. Blog znajduje się na platformie blogger od googla i nie zawiera żadnych reklam i innych dziwnych rzeczy.
Nokdaun w pierwszej rundzie. Bitwa spotkaniowa 93 Brygady Zmechanizowanej z 4 Dywizją Pancerną w rejonie: Ochtyrka - Hadziacz - Łebedyn, 24 lutego - 28 lutego 2022 r.
link-----------------> https://thorkillblog.blogspot.com/2023/05/nokdaun-w-pierwszej-rundzie-bitwa.html
#ukraina #rosja #wojna
Pobierz Thorkill - Kolejny tekst z mojego cyklu opisującego bitwy z pierwszego kluczowego tyg...
źródło: 1
  • 33
@Thorkill: Tak jak ostatnio wołam wszystkich którzy zaplusowali mój ostatni wpis do linku z opisem bitwy na moim blogu. Jak ktoś nie chciał być wołany z góry przepraszam:

@dedler123 @fifi957 @Zodiak @Dodi_al_Fayed @cieciowy @kantek007 @frankenchrist @errai @szurszur @lllsss @P0zioma @DeMax @arkan997 @Jankorposzczur @kryszon @PodejrzanyZygmunt @prewenaza @ToNieOn @Mozdzierz90 @P3tro @szczeppan @cieciowy @Arlakin @undergrowth @11111111 @Berkel_88 @xHaustedd @Opad4991 @HIMARS @Merkuriusz @PIAN--A_A--KTYWNA
@Thorkill: To zdjęcie jest z filmu, gdzie ktoś jechał tą drogą i tam było mnóstwo tych czołgów porzuconych/zniszczonych, masz je moze? To bylo malo popularne wideo, a dziwne.
@Thorkill: Nie wiem jak teraz, ale ciekawe, że Rosjanie w tamtym momencie wojny chyba w ogóle nie niszczyli pozostałego sprzętu. Ciekawe z czego to wynika, czy kwestia nadmiernego optymizmu, że jeszcze tam wrócą i wszystko powyciągają, czy słabego wyszkolenia żołnierzy. Ale Ukraińcy na pewno są z tego zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem jak teraz, ale ciekawe, że Rosjanie w tamtym momencie wojny chyba w ogóle nie niszczyli pozostałego sprzętu.


@ja_nie_lubie: Tak, też na to zwróciłem uwagę. Ale z drugiej stronie te wszystkie zdobyte wtedy przez Ukraińców T-80U (z kilkanaście sztuk) nie były potem wykorzystywane przez nich w walkach, przynajmniej ja sobie przypominam żadnych filmów z nimi.. Więc musiały być naprawdę w kiepskim stanie technicznym skoro Ukraińcy też nimi wzgardzili. Natomiast 93
Zmień czcionkę ziom bo obecna nie ma polskich znaków


@elvp: Polskie znaki są, ale są do niej chyba "doszyte". Zobaczę co się da zrobić tyle że blogger to prymitywna platforma, za dużo opcji tam nie ma. Akurat ta czcionka jest dobra wizualnie. Inne czcionki lepiej wyświetlają polskie znaki ale nie są takie przejrzyste moim zdaniem.
@Thorkill: "Do praktycznego sprawdzenia czy przeprawa ma szanse utrzymać wagę 45 tonowego pojazdu wybrano czołg T-80BW. W środku był tylko kierowca - prawdopodobnie ochotnik - reszta załogi została poza pojazdem. Czołg ledwie wjechał cały na most, kiedy pękły pod nim drewniane podkłady. W rezultacie przechylił się na lewą stronę, przełamał zardzewiałe barierki i wpadł do rzeki wieżą do dołu. Kierowca nie miał szans opuścić czołgu i utonął w środku. Jego zwłoki