Wpis z mikrobloga

Kolejny tekst z mojego cyklu opisującego bitwy z pierwszego kluczowego tygodnia pełnowymiarowej wojny ukraińsko-rosyjskiej. Tym razem kompletnie nieznana i przez nikogo dotąd nie opisana duża bitwa, stoczona w południowej części obwodu sumskiego. Zmierzyły się w niej ze sobą jednostki obu armii uznawane za elitarne i jedna z nich dostała lanie. Blog znajduje się na platformie blogger od googla i nie zawiera żadnych reklam i innych dziwnych rzeczy.
Nokdaun w pierwszej rundzie. Bitwa spotkaniowa 93 Brygady Zmechanizowanej z 4 Dywizją Pancerną w rejonie: Ochtyrka - Hadziacz - Łebedyn, 24 lutego - 28 lutego 2022 r.
link-----------------> https://thorkillblog.blogspot.com/2023/05/nokdaun-w-pierwszej-rundzie-bitwa.html
#ukraina #rosja #wojna
Thorkill - Kolejny tekst z mojego cyklu opisującego bitwy z pierwszego kluczowego tyg...

źródło: 1

Pobierz
  • 33
Tekst ciekawy, ale czy jesteś może w stanie zmienić tę czcionkę


@Pierdyliard: Teraz może nie, bo to może rozkwasić cały układ tekstu. Ale jutro zmienię czcionkę na Calibri. Tyle że ona w Bloggerze też nie wygląda tak jak np. Wordzie i ma ten dziwny efekt rozmycia przy polskich znakach. Choć wygląda to trochę lepiej niż teraz. Tyle że znowu Calibri jest grubsza, czyta się przez to moim zdaniem gorzej.
ta 93 ma ciekawe zawołanie "Ani kroku w tył"


@Stalionnn: Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej prezentującą się w tej wojnie jednostka ukraińska. Tuż za nią stawiam 72 BZ i 25 Brygadę Powietrznodesantową.
@Thorkill świetne. Pamiętam nagrania i zdjęcia z pierwszych dni z Ochtyrki w tym zdjęcia świeżo zutylizowanych bolszewików przy porzuconych pojazdach. Wtedy człowiek marzył, żeby Ukraina wytrzymała w ogóle pierwsze dni...
sprzęt w takim stanie, że nawet nie dojechał na linie walk


@Zubern: Generalnie tak trochę wgłębiając się w ten problem to Ukraińcy zgodnie potwierdzali wielokrotnie że tylna cześć rosyjskich kolumn czyli pojazdy ciężarowe (Kamazy, Urale-4320) to są wszystko prawie nówki lub całkowite nówki, często z przebiegiem 10-15 km czyli wyjęte z magazynów mob.
Mało zużyte są też czołgi z tej puli nowych czyli T-72B3, T-72B3M, T-80BVM. Miało je na wyposażeniu przed
@Thorkill czasu kijowskiego wystarczy napisać raz, potem gdzieś można dodać że czasu lokalnego jak trzeba, bo przecież wystarczą same cyfry bo to nie ma nic wspólnego z jakąś dokładnością, a wpływa na odbiór. Jakby udać, że w tekście nie ma tej absurdalnej historii o ochotniku-czolgiście to jest fajne i merytoryczne opracowanie.
Czołgi T-72B i T-80BW w miarę sprawne. Natomiast T-80U i T-72AW zdecydowanie najgorzej


@Thorkill: Swego czasu Marcin Strzyżewski zrobił ciekawy film o czołgu z Zielienodolska
W dużym skrócie; chciano postawić na postumencie drugowojenny czołg IS-2 ale najwyraźniej zabrakło ich na składzie więc Ministerstwo Obrony podesłało czołg T-80BW. Już samo postawienie czołgu skonstruowanego 40 lat po drugiej wojnie światowej jest absurdalne, ale pomijając już nawet to, należy też zadać pytanie dlaczego zdecydowano
arkan997 - > Czołgi T-72B i T-80BW w miarę sprawne. Natomiast T-80U i T-72AW zdecydow...
zadać pytanie dlaczego zdecydowano się poświęcić dość niezły model czołgu na pomnik kiedy wciąż użytkowane są jego starsze modele.


@arkan997: Też się kiedyś zastanawiałem nad podobnymi, jakoś związanymi z tym twoim przypadkiem kwestiami.
1. Czemu 90 DPanc. pojechała na Ukrainę w lutym 2022 r. obok T-72B z około setką T-72A i T-72AW, skoro w rezerwie mob Rosjanie mieli dosyć T-72B żeby ją przezbroić na ten model do końca?
2. Czemu 4