Wpis z mikrobloga

I tak będę wyszydzany za to i będzie, że mam ból dupy, ale dożyliśmy czasów, gdzie 21 letnią dziewczynę z 13 mln obserwujących na Tik Toku za głupie nagrywanie jakichś filmików stać na zakup 3 mieszkań w Hiszpanii w tym jedno będzie dla jej matki
Tymczasem zwykłych normalnych ludzi, którzy mają jakiekolwiek ambicje studiując/pracując i ciężko zapi…jąc przy tym i starając się przysłużyć jakkolwiek Polsce i po prostu godnie żyć, mających rodziny i dzieci nadal nie stać na mieszkanie czy jakiekolwiek posiadanie swoich czterech ścian
Zaczynamy żyć w świecie w którym ludzka praca i ambicje stają się gówno warte i lepiej być bez ambicji i wstawiać codziennie foty na insta czy nagrywać filmiki na TikToku a w najgorszym przypadku założyć Onlyfansa i tak zarabiać hajs…
Codziennie mam tak, że myślę, że ta moja praca i mój wysiłek wkładany w to całe życie jest gówno warte i w sumie to nie chce mi się robić jakikolwiek kursów czy jednak iść na te studia…
Wiem, to być może głupie podejście i myślenie, ale po prostu tak zaczynam myśleć o tym jak patrzę na to wszystko, na te social media..
Boję się, że dojdziemy do momentu, gdzie dziewczyny stwierdzą, że nie warto jest się uczyć i iść na medycynę czy jakiś fajny kierunek tylko lepiej nagrywać filmiki czy sprzedawać dupę na OF, bo tak jest łatwiej i szybciej do czegoś dojść i tak samo z facetami tylko chyba my jako faceci jesteśmy mniej na ten syf podatni…
Kiedyś widziałem był tutaj screen z jakiegoś Q&A ze stories jakiejś nastolatki laski z insta gdzie było pytanie ile wydaje tak dla siebie to napisała, że prawie 20k idzie na same ciuchy i też instagramerka i tiktokerka
Nie wiem już w sumie co o tym myśleć, bo po prostu przykro się na to patrzy a jeszcze widzę, że nie można komentować tego, bo dzieciarnia na Twitterze wyzywa, że „przecież LOL są lepsze czasy teraz, kto ci zabrania też tak zarabiać XD”

#nieruchomosci #ekonomia #pieniadze #zarabianie #niebieskiepaski #rozowepaski #gorzkiezale #zalesie #mieszkanie
xydeN- - I tak będę wyszydzany za to i będzie, że mam ból dupy, ale dożyliśmy czasów,...

źródło: IMG_6463

Pobierz
  • 92
@xydeN-: To właśnie ci prości ludzie, a głównie młodzi faceci wysyłają tym laskom hajs i napędzają wyświetlenie. A ogólnie rzecz biorąc to zawsze tak było, tylko się nośnik zmienia. Celebryci z dupy, znani z tego że są znani, kiedyś byli w gazetach, tv, potem na portalach plotkarskich, YouTube, dziś na tiktoku. Ja na przestrzeni paru lat wpakowałem w swój rozwój już równowartość roku mojej pracy brutto, a życia mi to nie
@xydeN-: ale zdajesz sobie sprawe, że tylko mały ułamek procenta tych influencerów, tiktokerów ma z tego dużo hajsu? ile osób nagrywa na tiktoki codziennie? pewnie setki milionów a ilu z nich stac na 3 domy w hiszpanii? tak samo jest w twoim przypadku, to że ty cieżką praca nie zarobileś na 3 mieszkania nie znaczy, że wszyscy tak mają, są też tacy co sie dorobili ciężka praca. pzdr
@xydeN-: mordo, Ty chyba nie wiesz jakiego kalibru tiktokerką jest ta dziewczyna.

https://ddob.com/ranking/tik_tok

Ona jest TOP4 w Polsce. Ciężko, aby ktoś taki był biedny. Udało jej się, można ją porównać np. do Ronaldo.

99.99999999999999999999999999999999999% influcencerów nic nie zarabia, także czy warto postawić wszystko na szczęśliwy traf, że akurat uda się być w tym 0.00000000000000000000000000000000001%?

Coś jak z tym, że w młodości każdy młody chłopak chciał być piłkarzem, albo bokserem. Ilu się
haha123 - @xydeN-: mordo, Ty chyba nie wiesz jakiego kalibru tiktokerką jest ta dziew...

źródło: tiktok

Pobierz
@xydeN-: o jezu to chyba dobrze że idą na influ . Codziennie dziękuję za to losowi. Dzięki temu będę miała mniejszą konkurencję na rynku pracy. A im.wystarczy odciąć internet i się bajka skończy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Boję się, że dojdziemy do momentu, gdzie dziewczyny stwierdzą, że nie warto jest się uczyć i iść na medycynę czy jakiś fajny kierunek tylko lepiej nagrywać filmiki czy sprzedawać dupę na OF, bo tak jest łatwiej i szybciej do czegoś dojść i tak samo z facetami tylko chyba my jako faceci jesteśmy mniej na ten syf podatni…


@xydeN-: Spokojnie to tylko wolny rynek, im więcej "sprzedawców" tego samego produktu tym niższe