Wpis z mikrobloga

I tak będę wyszydzany za to i będzie, że mam ból dupy, ale dożyliśmy czasów, gdzie 21 letnią dziewczynę z 13 mln obserwujących na Tik Toku za głupie nagrywanie jakichś filmików stać na zakup 3 mieszkań w Hiszpanii w tym jedno będzie dla jej matki
Tymczasem zwykłych normalnych ludzi, którzy mają jakiekolwiek ambicje studiując/pracując i ciężko zapi…jąc przy tym i starając się przysłużyć jakkolwiek Polsce i po prostu godnie żyć, mających rodziny i dzieci nadal nie stać na mieszkanie czy jakiekolwiek posiadanie swoich czterech ścian
Zaczynamy żyć w świecie w którym ludzka praca i ambicje stają się gówno warte i lepiej być bez ambicji i wstawiać codziennie foty na insta czy nagrywać filmiki na TikToku a w najgorszym przypadku założyć Onlyfansa i tak zarabiać hajs…
Codziennie mam tak, że myślę, że ta moja praca i mój wysiłek wkładany w to całe życie jest gówno warte i w sumie to nie chce mi się robić jakikolwiek kursów czy jednak iść na te studia…
Wiem, to być może głupie podejście i myślenie, ale po prostu tak zaczynam myśleć o tym jak patrzę na to wszystko, na te social media..
Boję się, że dojdziemy do momentu, gdzie dziewczyny stwierdzą, że nie warto jest się uczyć i iść na medycynę czy jakiś fajny kierunek tylko lepiej nagrywać filmiki czy sprzedawać dupę na OF, bo tak jest łatwiej i szybciej do czegoś dojść i tak samo z facetami tylko chyba my jako faceci jesteśmy mniej na ten syf podatni…
Kiedyś widziałem był tutaj screen z jakiegoś Q&A ze stories jakiejś nastolatki laski z insta gdzie było pytanie ile wydaje tak dla siebie to napisała, że prawie 20k idzie na same ciuchy i też instagramerka i tiktokerka
Nie wiem już w sumie co o tym myśleć, bo po prostu przykro się na to patrzy a jeszcze widzę, że nie można komentować tego, bo dzieciarnia na Twitterze wyzywa, że „przecież LOL są lepsze czasy teraz, kto ci zabrania też tak zarabiać XD”

#nieruchomosci #ekonomia #pieniadze #zarabianie #niebieskiepaski #rozowepaski #gorzkiezale #zalesie #mieszkanie
xydeN- - I tak będę wyszydzany za to i będzie, że mam ból dupy, ale dożyliśmy czasów,...

źródło: IMG_6463

Pobierz
  • 92
@xydeN-: To może być frustrujące, ale równie dobrze można się wkurzać, że milionerzy jednym kliknięciem myszki zarabiają miliony na akcjach, to co opisujesz to nic nowego, tylko inna forma. Każdy orze jak może, na jej miejscu zrobiłbyś to samo, albo z tym nastawieniem raczej nic byś nie zrobił tylko narzekałbyś, że masz małe cycki, a te ładniejsze to trzepią hajs na tiktoku.
@1624294678:

Uczyła się to ma. Było znaleźć jakiś pożyteczny zawód, np influencer/instamodelka, a nie magazynier to byś miał.


brutalne, ale prawdziwe xD

PS. Osobiście i tak wolałbym być magazynierem, nie dajmy się zwariować
tylko chyba my jako faceci jesteśmy mniej na ten syf podatni…


@xydeN-: Jednak to głównie faceci tym influ z OF sponsorują wygodne życie.
Pamiętaj też, że miejsce na szczycie jest ograniczone a konkurencja duża, większość tych chcących zostać influ nic na tym nie zarobi.
@xydeN-: Do prowadzenia dobrych kanałów influencerskich nie potrzeba pracy - trust me bro XD Po prostu wrzucaj jedną fotę od niechcenia i kup 3 mieszkania w Hiszpanii XD

1. Takie zasięgi wymagają dużo pracy. Samo zarządzanie korespondencją od fanów; umowy marketingowe i same akcje promocyjne to praca dla podejrzewam około 3-10 osób. Prowadziłeś kiedyś firmę z tyloma pracownikami? (jak nie zatrudnia sama to pewnie outsourcinguje część pracy - na jedno wychodzi
@xydeN-: Kwestia popytu i podaży. Sprzedajesz swoją prywatność to może dostaniesz za to hajs. Ja wolę nie, i nie mam bólu dupy.

my jako faceci jesteśmy mniej na ten syf podatni…

Tak, a kto sponsoruje to wszystko tym typiarom?
@xydeN-: Nie wiem czy Cię to nie zmartwi, ale przy takich zasięgach te trzy mieszkania to raczej drobna dywersyfikacja oszczedności.

99.99999999999999999999999999999999999% influcencerów nic nie zarabia, także czy warto postawić wszystko na szczęśliwy traf, że akurat uda się być w tym 0.00000000000000000000000000000000001%?


@haha123: Chyba Ci się trochę statystyki rozjechały, może większość influ nie osiąga nie wiadomo jak wysokich dochodów, ale chyba nie jest aż tak źle - to trochę jak z
@xydeN-: chłopie co ty czytasz...
Jw. zawsze znajdzie się większa ryba, twój sufit może być dla kogoś podłogą. Jakbyśmy wszyscy byli tacy sami to byłoby nudno. Głupich ludzi jest większość i to na nich się robi najlepszy hajs, jeśli tylko jesteś gotów sprzedać swoją duszę. :) I jest jeszcze wiele takich frazesów, które choć prawdziwe, nie zmieniają tego, że nie warto się porównywać z kimkolwiek, tylko robić swoje najlepiej jak potrafisz.
@AdvisoryLyrics: Ale to też nie jest tak, że wszystkie laski się wybijają. Trafia na niski procent, reszta świeci dupskiem i cyckami nierzadko ubrane w lateks po 10h ciągiem. Także, jej się akurat udało ale popatrz na te które nie wyszły nawet z okolic 10k obserwujących.