Wpis z mikrobloga

Wszyscy co pieprzą głupoty o tym jak ChatGPT i inne AI zastąpią programistów chyba nigdy nic w życiu nie programowali poza formularzem w HTMLu.

Was od małpiej roboty może i zastąpi ale programistów nie. Dajecie się zwyczajnie nabrać na halucynacje. Widocznie nie macie w ogóle pojęcia o problemach, które próbujecie rozwiązywać razem z czatami.

To jak AI Chaty odnoszą porażki w rozwiązywaniu prawdziwych problemów to głowa mała.
Może to co produkują wygląda przekonująco ale poziom halucynacji jest wręcz przytłaczający. Jak byście przeczytali papery od OpenAI to byście wiedzieli, że rosnący poziom w byciu przekonującym w połączeniu z halucynacjami wystawia użytkowników na rosnące niebezpieczeństwo którego właśnie padacie ofiarą.

W załączniku przykład z mojej wczorajszej "współpracy" z chatem który bardzo mnie rozbawił, najwidoczniej Bill Gates musiał dzwonić i trzeba było szybko odebrać telefon xD

#programowanie #programista15k
mrcino - Wszyscy co pieprzą głupoty o tym jak ChatGPT i inne AI zastąpią programistów...

źródło: aizastepujeprogramiste_uwazaj

Pobierz
  • 53
@Fenrirr: chat jest lepsza wersja google i tyle. Mi jeszcze ani razu nie pomógł. Ale byłem pod wrażeniem jak poprosiłem o skrypt w pythonie wyciągający logi z apache i budujący na nich statyczna stronę HTML. Do czasu próby uruchomienia kodu. Nie znam pytona więc wsyzstko wyglądało pięknie.
Inny problem też niby pisał rozwiązania i używał funkcji których nie było w bibliotece.

Ale fakt jako wyszukiwarka, agregator treści ze stackoverflow i innych
@Nofuck: ty ewidentnie jesteś jakimś sebkiem na magazynie za najniższą, że cię tak piecze dupa o programistów. XD AI co najwyżej przyspieszy pracę i może ciutkę juniorskich stanowisk zredukuje (pewnie frontend oberwie najmocniej), ale dopóki nie jest w stanie myśleć jak człowiek i między innymi rozmawiać z klientem, to niczego nie zastąpi. Ja sam doskonale widziałem jego możliwości, gdy musiałem zaimplementować rozwiązanie, którego raczej nikt wcześniej nie wymyślił/nie szukał (dość specyficzna
@Fenrirr Brawo, brak argumentów i odrazu mnie obrażasz? Czytałeś w ogóle mój post, czy ból tyłka tak bardzo przyćmiewa twój umysł, że nie potrafisz czytać? Chat to nowa technologia, która dopiero się rozwija i przy umiejętnej obsłudze już potrafi usprawniać pracę programisty. Może teraz sam może napisać tylko kalkulator od zera, ale pewnie Ty też byłeś kiedyś na takim poziomie. Idź na pierwszy rok informatyki i daj studentom ten twój nietypowy problem.
@peetee dokładnie, wypuści coś dla gawiedzi obcięli funkcje. tak naprawdę to nie wiadomo co mają, do tego z tego jak ten chat tworzy artykuły to większe redakcję miały to na bank szybciej.
Brawo, brak argumentów i odrazu mnie obrażasz


@Nofuck: najpierw sam mnie atakujesz BEZ ARGUMENTÓW, że mnie boli dupa, bo mówię wprost, że chatGPT na pewno nie wygryzie programistów, a potem się spłakałeś, jak cię nazwałem po imieniu? Na resztę twojej wypowiedzi tym samym nawet nie odpowiadam. XD
@mrcino: mnie śmieszy wgl jak ktoś się spuszcza nad inteligencją AI XDD (pewnie dlatego, że jest w nazwie). A to sama matematyka (algebra, statystyka, itd), a logika jest pisana przez programistę xD a później jakość danych (i trochę logika) weryfikują poprawność działania xD

Albo jak ktoś pisze o kreatywności takich generatorów, jak one dosłownie sklejają coś na podstawie danych na których się uczą xDD gdzie tu abstrakcja kreatywności jak to jest
@mrcino:

Każdy taki sralnik, który napisał jakiś "redaktor", że chat wybije programistów okazuje się, że jakimś cudem taka osoba:

1) nie chce udostępnić kodu, który ten chat wypluł ( bo by wyszło, że nie jest on utrzymywalny i nikt o zdrowych zmysłach by tego na produkcje nie rzucił)
2) okazuje się, że taka osoba ma pewne pojęcie o IT i bez tego pojęcia nie byłaby wstanie wychwycić głupot chatu czy nawet
Boli dupa że w niedalekiej przeszłości AI wyeliminuje połowę jak nie więcej #programista15k ?????


@Nofuck:

Jeżeli chat będzie już na takim poziomie, że będzie wstanie zastąpić pracę programisty w 80-99% i zrobi to w tak nagły sposób jak jego pojawienie się to naszym ostatnim problemem będzie to, że stracimy pracę jako programiści, bo wtedy tę pracę straci też wiele osób z innych zawodów umysłowych i nagle w gospodarce zdominowanej przez usługi
@Need: >
Poza tym, jak korporacje pozbędą się większości swojego workforce przez zaawansowane AI to kto w gospodarce zorientowanej na usługi będzie kupował ich usługi?

Gigantyczna deflacja która spowoduje, że na szczyt wypłyną robotnicy wykwalifikowani i ci specjaliści, których nie dało się zastąpić AI. Pamiętaj, że całe te korpo-kariery i klikanie w excela jest po to, żeby na końcu chińczyk wyprodukował jakiś fizyczny towar. Jeżeli towar powstanie bez klikania korposzczurów to
@Need pokaż mi gdzie ja napisałem 80-99%? Uroiles sobie problem i z nim walczysz. Programy też tak piszesz? Nie dziwię się, że boisz się tak AI xD
@Fenrirr Ja tylko stwierdziłem fakt¯_(ツ)_/¯
Od programistów niby 15k, którzy czują się jak lepszy rodzaj ludzki niż Seba na magazynie, spodziewałem się bardziej otwartej i przemyślanej odpowiedzi typu "chat to tylko agregat treści i w tej technologii nie wyprze programistów, ale za kilka lat po