Wpis z mikrobloga

Wszyscy co pieprzą głupoty o tym jak ChatGPT i inne AI zastąpią programistów chyba nigdy nic w życiu nie programowali poza formularzem w HTMLu.

Was od małpiej roboty może i zastąpi ale programistów nie. Dajecie się zwyczajnie nabrać na halucynacje. Widocznie nie macie w ogóle pojęcia o problemach, które próbujecie rozwiązywać razem z czatami.

To jak AI Chaty odnoszą porażki w rozwiązywaniu prawdziwych problemów to głowa mała.
Może to co produkują wygląda przekonująco ale poziom halucynacji jest wręcz przytłaczający. Jak byście przeczytali papery od OpenAI to byście wiedzieli, że rosnący poziom w byciu przekonującym w połączeniu z halucynacjami wystawia użytkowników na rosnące niebezpieczeństwo którego właśnie padacie ofiarą.

W załączniku przykład z mojej wczorajszej "współpracy" z chatem który bardzo mnie rozbawił, najwidoczniej Bill Gates musiał dzwonić i trzeba było szybko odebrać telefon xD

#programowanie #programista15k
mrcino - Wszyscy co pieprzą głupoty o tym jak ChatGPT i inne AI zastąpią programistów...

źródło: aizastepujeprogramiste_uwazaj

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrcino: Ja ostatnio na przykład chciałem żeby mi pomógł z ogarnięciem konfiguracji kompilatora MSVC, to wypisywał jakieś niestworzone opcje tego kompilatora, które w ogóle nie istnieją xD
Nad tym Chat GPT spuszczają się tylko ludzie, którzy się na tym nie znają kompletnie, każdy #!$%@? w dzisiejszych czasach jest wielkim ekspertem od wszystkiego
  • Odpowiedz
@mrcino: @brerabreras0 @Szumrzeczny robię obecnie apkę w Django, wcale nie uberskomplikowaną, i poziom nieogarnięcia Chata nawet w wersji 4 to jest dramat, proste funkcje (technicznie, ale akurat nie wiem, jak je zaimplementować) potrafi do poziomu skomplikowania fizyki kwantowej doprowadzić. Żeby chociaż je poprawnie konfigurował... Natomiast na pewno chat jets fajnym kompasem (bo nawet nie drogowskazem), gdzie i jak szukać, czasami podpowie też prostsze rzeczy, których się akurat zapomniało,
  • Odpowiedz
@mrcino: spokojnie używamy darmowej wersji, po 2 trzeba też umieć umiejętnie napisać mu polecenie. Znajomy poprosił o napisanie programu do arduino z klawiatura numeryczna który ma działać jak kalkulator. Podał dokładne dane i dostal poprawny kod. Więc jak tu sobie poradził to jak wyjdzie chat gpt 5 a my dostaniemy 4 to będzie jeszcze lepiej
  • Odpowiedz
Natomiast na pewno chat jets fajnym kompasem (bo nawet nie drogowskazem), gdzie i jak szukać, czasami podpowie też prostsze rzeczy, których się akurat zapomniało, a których szukanie przez google to dramat.


@Fenrirr: Jak piszę terraformy do czegoś czego za bardzo nie ogarniam to każę mu napisać i potem tylko poprawiam. Co prawda wymyśla sobie opcje z kosmosu, ale jakie resources muszą się pojawić na ogół zgaduje dobrze.
  • Odpowiedz
@zobq: "napisz progam do arduino "model" z wyświetlaczem LCD "znow model" oraz dodaj do tego klawiaturę "kolejny model" który ma działać jak kalkulator. Uwzględnij wszystkie potrzebne biblioteki" cos takiego
  • Odpowiedz
@mrcino: mnie najbardziej śmieszy ten jeden typ co codziennie wstawia posta o tym jak programistów zastąpi AI xD typ jeszcze kasuje stare posty by przypadkiem nie wyszło że bardziej się tym przejmuje niż programiści
  • Odpowiedz
@mrcino: No, to spowoduje, że praca będzie przyjemniejsza. Dzięki temu nie muszę tak często sięgać do dokumentacji. Czasami mi coś podpowie, o czym nie pomyślę, albo pomyślałbym później. Ogólnie fajna zabawka.
  • Odpowiedz
@mrcino: pogadamy za rok, dwa, pięć jak ten algorytm będzie odpowiednio dokarmiony i nauczony. Teraz nie zastąpi programisty ale to tylko kwestia czasu.
  • Odpowiedz
  • 9
@Akshxh: Jak chcesz nakarmić algorytm kodem, który jest trzymany w zamkniętych repozytoriach przez firmy i pilnie strzeżony?

Przykład, który umieściłem w poście ma tak mało dokumentacji, że ja #!$%@?. Implementacje rozwiązań security i zarządzanie certyfikatami od strony backendu nie są prawie nigdzie dostępne.

Można sobie go karmić śmieciowymi Hello Worldami z błędami w JSie z Githuba albo OpenSourcem do którego zaraz przyczepia się prawnicy bo Chaty nie linkują autorów łamiąc
  • Odpowiedz
  • 2
@Colos: O to to to, uwielbiam to, że nie muszę przekopywać się przez elektrodę xD, stacka etc. albo ściany tekstu z dokumentacją AWSa czy Dockera do tego chaty są super. Szczególnie przydatne jest do pomocy z jakimiś skryptami CLI których używa się raz na rok.
  • Odpowiedz