Wpis z mikrobloga

Ale ta partia jest żałosna XD Leci na facebooku kampania, której content opiera się na "Babciowym", czyli socjalu w postaci 1500 zł dla każdej matki na macierzyńskim :v I jeszcze ten wyczerpujący opis. Czyli już wiecie, że gospodarczo PO od PiSu nie będzie różnić się niczym.

I Ty będziesz młody mężczyzno na to wszystko będziesz ciężko pracować. Aż zaczniesz robić pod siebie.

#pieklomezczyzn #gospodarka #bekazlewactwa #inflacja #bekazpodludzi #niebieskiepaski #polka #ekonomia #polityka
Pobierz Kopyto96 - Ale ta partia jest żałosna XD Leci na facebooku kampania, której content o...
źródło: Socjalisci_zPO
  • 25
@Kopyto96: ale wiesz, że jesteś bardziej żałosny bo kłamiesz i manipulujesz? Jak wół masz napisane "po urlopie macierzyńskim" ale dla Ciebie jest to socjal dla matek na macierzyńskim .... Nie wiem z jakiego powodu ludzie demonizują babciowe. Przecież to najlepsza propozycja a'la socjalna od lat. Płacisz matkom za to, że podejmą pracę niedługo po urodzeniu dziecka. Tak więc w konsekwencji zachęcasz kobiety do pracy, one rozwijają swoje kompetencje zamiast siedzieć w
@Kopyto96: możesz mieć to gdzieś ale nie musisz manipulować. Jestem w tej samej sytuacji co Ty, nic nigdy od państwa nie dostałem i pewnie nie dostanę. Niemniej jednak dostrzegam różnicę między bezrefleksyjnym rozdawnictwem a programem, który ma aktywizować. Przecież mógłby się licytować na 1000+ lub 1500+ a jednak zaproponował program, który ma jakiś cel i musi być spełniony przy nim warunek, który jest korzystny dla kobiet i gospodarki. Jeżeli jedną z
@Kopyto96 nie jest prawdą, że nic nie dostajesz od państwa. Dostajesz dostęp do infrastruktury, rynku pracy, bezpieczeństwo, podstawowe gwarancje socjalne, edukację i wiele więcej. Bezpośrednie transfery socjalne to jest naprawdę wąski wycinek tego, co oferuje podatnikowi/obywatelowi nowoczesne państwo. Dla porównania weź sobie jakąś republikę bananową z niskimi podatkami. Zamieniasz się? I weź pod uwagę USA, gdzie podatki wbrew powszechnym opiniom wcale nie są niskie, a w większości stanów w zamian otrzymujesz mniej
@Kopyto96: podoba mi się powtórka kampanii 2015 i wycinanie tekstu. Dla każdej mamy PO macierzyńskim KTÓRA WRÓCI DO PRACY. Tak, dodatek socjalny motywujący do podjęcia zatrudnienia, a nie na mordę za sam fakt życia XD Ale oczywiście to zostaje wycięte jak wypowiedz Sikorskiego o robieniu laski.

Sobie zgadzajcie się z programem albo nie, ale jak robicie przeklejke wyciętych fragmentów pod emocjonalna publiczkę to nie udawajcie żeście coś więcej niż pelikany.
@Kopyto96 po tym idzie poznać populistów. Nie powiem, sam kiedyś byłem takim jeleniem co wierzył w te populistyczne bzdury. Ba, nawet mam fotki z politykami, którzy myślałem, że chcą i mogą naprawić kraj. Niestety to tylko puste słowa i powtarzanie tego co sądzą/myślą ludzie, a czego nie można nawet zrealizować chociażby przez prawo, przynależność do EU i międzynarodowe zobowiązania. Niestety wyrośnięcie z tego i zrozumienie jak działają populiści zajmuje kilkanascie, może kilkadziesiąt
@gloglo:

pracują na PKB oraz odprowadzają podatki do budżetu


Czym to się różni od sytuacji, gdzie rząd nie zabiera mi i jej i innym tych pieniędzy i jej daje? W ogóle to brzmi jak perpetum mobile: zabierz pieniądze, daj komust. żeby je zabrać i znowu dać itd.
@Kopyto96: aż żal patrzeć jak Tusk zmienił się w największego populistę w Polsce, mam wrażenie, że jak wrócił do polskiej polityki to stwierdził, że w normalny sposób ni wuja nie ugra więc trzeba po prostu mówić do ludzi językiem pisu czyli obiecać wszystkim wszystko, zadowolić każdego od lewej do prawej. A jak pis coś obieca, to obiecać więcej. Tylko że to nie takie proste bo wyborców pisu nie przyciągnie a wyborców
@blargotron: oczywiście, że jestem zwolennikiem zmniejszenia opodatkowania - szczególnie opodatkowania pracy ale istnieją takie obszary, którym trzeba "pomagać" lub problemy, które trzeba rozwiązywać. Taka jest funkcja państwa. W tle cynicznych propozycji praktycznie wszystkich partii politycznych staram się docenić te, które mają jakiś cel. Problemem jest demografia, która często wynika z obaw kobiet przed zmarnowaniem kariery zawodowej lub z braku motywacji czy po prostu uzasadnienia dla podjęcia pracy stosunkowo szybko po urodzeniu.
Czyli już wiecie, że gospodarczo PO od PiSu nie będzie różnić się niczym.


@Kopyto96: Ile ty masz lat dzieciaku? xD PO słynie z tego że dużo obiecuje, a potem #!$%@? z tego jest xD Tak samo jak #!$%@? będzie z babciowego jak wygrają i całym tym socjalem który obiecują