Wpis z mikrobloga

Ostatnio rozmyślam nad tym dlaczego niektórzy ludzie są kochani i chciani, a inni mimo, że nie są ludzmi złymi - nie są kochani przez nikogo. Poprostu cześc ludzi nie są warci miłości, dla ludzi nie przedstawiają żadnej wartości. Są jedynie do czegoś potrzebni. Nie znaczy, że są zli - poprostu bezwartościowi.
Próbujesz z kims jednak nawiązać relację? Ludzie utrzymuja kontakt z litości i śmieją sie z ciebie jako biednej, samotnej, zdesperowanej osoby. Mam jedną koleżankę dla której wiem, że jestem ważna reszta wiele razy mi uświadamiała, że ma mnie w dupie i jestem dla nich nie ważna.
Miłość, przyjaźń nie jest za darmo - to nie jest tak jak w książkach przygodowych czy filmach. Nie prawda, że kocha się za nic...
Kompletnie odechcialo mi się relacji z innymi ludźmi - nie chce nikogo poznawać, bo nikomu nie zaufam - nie wierze, że ktoś może mnie chcieć, bo tak.
Bezpieczniej siedzieć w domu z książką, laptopek, pilotem czy kotem niż szarpać się z ludźmi starać się, a potem i tak zostać odtrąconym i potraktowanym jak śmieć. Uznana za gorszą, głupszą, bezwartościową...
Nie wiem, może to dlatego, że mam już 32 lata i mam przeżycia z ludzmi i mam skrzywioną psychikę.
Dla mnie relacja ( jakakolwiek) z druga osobą to ryzyko. Więc po co te ryzyko podejmować?

Miłość wcale nie jest ślepa...

#depresja #niebieskiepaski #rozowepaski #uczucia #przyjazn #milosc
  • 30
@Ana77: pisanie ładnych słówek tutaj nie wiele zmieni oprócz wygadania się. Tak naprawdę nikt cię nie widział i nie zna i nie wiadomo ile z tego jest prawdy. Gdybym cię znał i podał ci odpowiedź to pewnie byś mnie wyśmiała i napisała, że cię nienawidzę.
Taki schemat powiela wiele osób i mało kto nie ma sobie nic do zarzucenia. Jest często wręcz przeciwnie, nie da się nic wytłumaczyć bo taka osoba
Jesteś wrogo nastawiony. Mierzysz swoją miarą.


@Ana77: obawiam się że Twoja reakcja na kulturalnie wyrażone inne zdanie wiele mówi ns temat Twojego podejścia do świata.

Ludzie utrzymuja kontakt z litości i śmieją sie z ciebie jako biednej, samotnej, zdesperowanej osoby

Bezpieczniej siedzieć w domu z książką, laptopek, pilotem czy kotem niż szarpać się z ludźmi starać się, a potem i tak zostać odtrąconym i potraktowanym jak śmieć.


@Ana77: deficyty miłości
@BigC

-po 1 nie ma czegoś takiego jak elementarna logika. Nie baw się słowami jeżeli nie umiesz, bo źle to wychodzi. poza tym, co znaczy zdanie "obnażasz swoje braki w elementarnej logice", przecież to jest jakis bełkot
-po 2 to Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem (a nie ja mam braki w logice), OPka pisze o świecie a ja się do tego świata odnoszę
Ty zaś piszesz że to "że widzę świat
@TheOneWhoKnocks: Spokojnie, twój bełkot nie sprawia, że nabierasz mocy o decydowaniu o świecie, ani nawet o tym co zrozumiałeś, a czego nie. Co do elementarnej logiki, oczywiście, że jest, opiera się na niej cała dedukcja, od początku mylisz swoje zdanie i dialektykę z faktami, przygniatają cię proste słowa, pozdrawiam egocentrycznego pana. :)