Wpis z mikrobloga

https://www.castorama.pl/grzejnik-dekoracyjny-goodhome-kensal-180-x-50-cm-antracyt-id-1112950.html
kupilem taki grzejnik - wczesniej pytalem to ktorys wykopek pisal, ze on po srodku ma zaspawana scianke i wlewa sie od dolu woda i wychodzi potem tez od dolu. Natomiast w ten wsadzilem pret i zaspawana scianka nie jest w polowie a w przedostatnim zeberku. Czy w tym przypadku ma znaczenie z ktorej strony zrobie wejscie/wyjscie? czy z lewej gdzie to zeberko jest zaspawane praktycznie od razu czy z prawej? mam nadzieje, ze dosyc jasno to opisalem :D #remontujzwykopem
  • 4
@massh: moim zdaniem lepiej by było żeby wpuszczać wodę tam gdzie jest więcej żeberek, a wypuszczać tam gdzie jest mniej.
jak podłączysz ciepłą wodę do "mniejszej" sekcji, to będzie ona wyraźnie mocniej nagrzana.
@massh: góra grzejnika ma pełny przelot bez tej przegrody? Jak tak, to góra/zasilanie dowolnie, a dół/powrót od tej strony, gdzie pręt wchodzi głębiej, żeby przez jak największą ilość "żeberek" przepływał czynnik grzewczy. Zawsze masz opcje przewiercenia tej przegrody choćby wiertłem 8mm i będzie grzał cały grzejnik, ale podłączenie dolne się nie zmienia, czyli zostaje jak napisałem wyżej. No i zostaje kwestia utraty gwarancji, więc pewnie najlepiej na początku nie ingerować w
@kwiateusz: jest, ale pytam bo troche zglupialme bo hydraulik mi mowil, ze trzeba gora-dol. Potem jeszcze bylem w sklepie, wykop itp Ogolnie grzejnik i jego podlaczenie juz jest pod kontrola a hydraulik zostal wymieniony