Wpis z mikrobloga

a nie liczenia #!$%@? wie czego

w życiu nie zrobiłem nic związanego z wzorami skróconego mnożenia i całkami w sofcie.


@wh0ami: @bi-tek: dwóch geniuszy się spotkało... matematyka ma się tak do liczenia jak programowanie do klepania CRUD-ów i kopiowania ze stacka. Tak, podstawą matematyki jest logicznie abstrakcyjne myślenie, cała reszta to jego odpowiednia implementacja. Jeśli ktoś z matematyki jest w stanie wyciągnąć tylko tyle, że liczy się jakieś całki, macierze,
@an-drzej: Matematyka jest oparta na dowodach i większość rzeczy jesteś w stanie ozwierciedlić w naturze i nie jest to takie abstrakcyjne, tak samo programowanie w zasasdzie ma mało wspólnego z abstrakcją bo rozwiązujesz realne problemy i samo klepanie kodu to może 30% reszta to umiejętność zadawania pytań i logika (chociaż w sumie to część matematyki) Po prostu trzeba być ogarniętą osobą i sobie ktoś poradzi.
a czymże jest matematyka jeśli nie umiejętnością logicznego i abstrakcyjnego myślenia?


@an-drzej: nie ważne jak bardzo masz rozwiniętą "umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia", to nigdy nie rozwiążesz równania różniczkowego, jeżeli nikt cię tego wcześniej nie nauczył. Duża część matematyki jest pamięciowa, bo żaden człowiek nie jest w stanie do wszystkich twierdzeń dojść samemu, nawet tych podstawowych w liceum / na studiach technicznych.
No i do programowania nawet ta gimbazjalna matematyka matematyka
@ja_tu_tylko_na_moment: Fajnie, jak polubi temat to w liceum będzie mógł zatrudnić nauczycieli na drugi etat przy sprzątaniu mieszkania, ciągle narzekają na pieniądze xD

Oczywiście jeżeli nie zmuszasz gówniaczka do siedzenia przy kompie i klepania w wieku 9 lat, to gratuluje bo jesteś zajebistym ojcem i zarażasz dziecko ciekawą pasją.
@kobrys13: A no widzisz, przez to masz smykałkę, ja ot nie byłem uczony takich rzeczy, jedynie ctrl alt delete i zakoncz zadanie xd. Moze przez to jakby mnie inaczej uczono obslugiwac komputer to moze bym to polubil.
po co dodawać do nazwy rzeczy które są oczywiste i logiczne?


@happy_shroom: a widzisz, dla mnie nie było oczywiste i logiczne, i dla wielu osób które po raz pierwszy mają do czynienia z tą domeną też nie będzie.