Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie tylko ile z tego faktycznie rozumie jakbyś go zapytał żeby po kolei opowiedział co się tam w tym kodzie dzieje. Ale mimo wszystko inicjatywa fajna i na pewno coś tam w głowie zostanie. Ja w jego wieku miałem na infie zajęcia z rysowania kółek w Paintcie...
programowanie to matematyka xDDD może w 10% branży


@wh0ami: Algebra to też matma i raczej wykracza poza wiedzę 9 latka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak swoją drogą z matmy nie korzysta się chyba tylko przy klepaniu crudów(chociaż na froncie zdarzyło mi się robić fikołki z bezier curvami), ale możesz mieć rację i to jest z 90% rynku. Szkoda
Ciekawi mnie tylko ile z tego faktycznie rozumie jakbyś go zapytał żeby po kolei opowiedział co się tam w tym kodzie dzieje.


@mpk794: Takie trudne pytanie rozkłada na łopatki 1/3 studentów informatyki, nie przesadzajmy. Jeśli młody jest w stanie jakoś dojść do oczekiwanego efektu, eksperymentując albo znajdując gdzieś rozwiązanie to to już jest dużo.
@kobrys13: mylisz temat xD Nie wiem czy wiesz, ale dzieci zgodnie z normalnym programem nauczania są zmuszane do kontaktu z programowaniem, nie ma to jednak wpływu na karierę.

#!$%@?ąc od tego, że ja miałem styczność z programowaniem w podstawówce jako Scratch (rocznik 98), potem w gimnazjum HTML i tylko jedna znana mi osoba z mojego rocznika coś robi z programowaniem (c

Żadna z osób, które były ze mną w klasie w
@maad: nie tylko. Przeciętny Backend developer nie korzysta z matematyki na poziomie wyższej niż gimnazjum. Bardziej liczy się kwestia logicznego i abstrakcyjnego myślenia, a programowanie pozwala to rozwijać u dzieci
Przeciętny Backend developer nie korzysta z matematyki na poziomie wyższej niż gimnazjum. Bardziej liczy się kwestia logicznego i abstrakcyjnego myślenia,


@wh0ami: a czymże jest matematyka jeśli nie umiejętnością logicznego i abstrakcyjnego myślenia? Chyba że ty też skończyłeś matematykę na poziomie gimnazjum i dla ciebie matematyka to dodawanie w słupku.