Wpis z mikrobloga

mick za 4 lata poczeka jeszcze 4 lata aż cena spadnie o 5% i kupi sobie swoje wymarzone 30metrow xD


@zeldonosapl: Meh. To wcale nie jest śmieszne. Zacząłem zarabiać niecałe 4 lata temu i nie zdążyłem jeszcze odłożyć do kwoty wymaganej do tego nieszczęsnego wkładu własnego do kredytu, choć celuję na 35-40 metrów. Z obecną sytuacją finansową 4 lata temu było by mnie na luzie stać. Obecna sytuacja mocno utrudnia mi
@sosnajabadaba: No jasne, ale jak mówię - to są takie stawki, że bólu dupy o 1-cyfrowe realne spadki bym nie miał. I oczywiście, że mówimy o B2B, bo nawet przy moich obecnych zarobkach to za roczną różnicę w opodatkowaniu i oskładkowaniu to można kupić przeciętnego kompakta i to po dzisiejszych, odjechanych cenach.
IT


@JC97: no nie do konca, dostales podwyzke 20% w tym roku?
Rosna zarobki ale nie jak inflacja w calej branzy: https://www.benchmark.pl/aktualnosci/zarobki-w-it-w-2022-roku-wzrosty.html

W czym dokladnie siedzisz?

Na stałej obecne oferty są w okolicy 7,5%.


@JC97: ale to w sumie mala roznica jak ja na zmiennej mam mniej niz 9%, a niedlugo zaczna spadac. W okresie 5 letnim wyjde lepiej niz na stalej stopie 7.5%.

To fajnie. Ja mam r/r 80%
tak, w okolicy 50k na miesiąc


@Anakee: no masz racje:
https://nofluffjobs.com/pl/?gclid=Cj0KCQiAorKfBhC0ARIsAHDzslvm0xvKhl1I8ZJ66l5D9X7o-DLMVag5j1rRiDtSDPZcJqEpqdpWvbwaAhPtEALw_wcB&criteria=salary%3Epln48000m&page=1

nawet nie 15 ofert na caly kraj na 50k, rzeczywiscie to jest realne i na pewno ziomek, ktory nie ma czasu napisac posta na wypoku bo dzien i noc #!$%@? wymagane technologie nie dostanie tej roboty bo bedzie dla nas xD

Jak dodasz jeszcze filtr na UoP 50k to zostaje z 5 ofert wiec mamy szanse jak wygranie w totka
Jak dodasz jeszcze filtr na UoP 50k to zostaje z 5 ofert wiec mamy szanse jak wygranie w totka :D


@93michu93:
1. Takich rzeczy się nie robi na UoP
2. Część ofert nie jest widoczna, bo już sie robi head hunting, a nie ogłoszenia o pracę.
W Polsce w IT większość nawet 1/5 tego nie zarabia.


@lycaon_pictus: co ma przeciętna praca do sufitu wynagrodzeń? dodatkowo, żeby w IT nie zarabiać 10k to trzeba mięc dodatkowy chromosom albo być zaraz po studiach (albo mieszkać w jakieś dupie, czyli poza top 5 miast)
Takich rzeczy się nie robi na UoP


@Anakee: zdziwilbys sie ile ja mam na umowie na UoP ale niewazne, powiem ci, ze jestem seniorem i dostaje duzo ofert pracy na linku ale widelki 50k trafiaja sie raz na pol roku.

50k to praktycznie nawet dla DevOpsa nieosiagalne, mam znajomka, ktory jest przekoksem, duzo certow z kubka, ansible, terraforma, aws, azure. Bawi sie tym po godzinach w domu, a 50k jeszcze poza
@Anakee:

co ma przeciętna praca do sufitu wynagrodzeń? dodatkowo, żeby w IT nie zarabiać 10k to trzeba mięc dodatkowy chromosom albo być zaraz po studiach (albo mieszkać w jakieś dupie, czyli poza top 5 miast)

Właśnie na tym polega sufit, że przebija go malutka garstka ludzi.
powiem ci, ze jestem seniorem i dostaje duzo ofert pracy na linku ale widelki 50k trafiaja sie raz na pol roku.


50k to praktycznie nawet dla DevOpsa nieosiagalne, mam znajomka, ktory jest przekoksem, duzo certow z kubka, ansible, terraforma, aws, azure. Bawi sie tym po godzinach w domu, a 50k jeszcze poza horyzontem. Wiec takie bajki, ze przyjdziesz do IT i mozesz dostac 50k to mozesz miedzy bajki wlozyc. Sufit jest duzo
@93michu93: Jestem midem w .NET. Nie, na 80% co roku nie liczę, ale patrząc na ogłoszenia w tym roku będzie pole na kolejne 30-50%, tym bardziej, że czeka mnie awans na seniora.