Wpis z mikrobloga

Dopóki nie kupiłem mieszkania w stanie deweloperskim do wykończenia, myślałem, że mieszkam w normalnym kraju. Teraz, kiedy jestem już prawie "urządzony" dochodzę do wniosku, że nie warto być uczciwym i każdy, dosłownie każdy chce mnie oszukać. Wszystko to, co robili mi w mieszkaniu fachowcy jest spieprzone, załatane byle do odbioru a później niech się klient martwi. To samo z dużymi sklepami - montaż drzwi przez znany sklep też spieprzony (montażysta mnie oszukał, załatał uszkodzenie na czas odbioru, a kiedy podpisałem protokół odbioru wada po chwili wyszła na jaw i nic nie mogę z tym zrobić, nawet Rzecznik Konsumentów mówi, że mogę przegrać sprawę w sądzie). A ja temu śmieciowi montażyście nawet pomagałem wynosić pozostałości po montażu... ależ jestem naiwny.

Reklamacje/gwarancje to fikcja. Wszystko jest ok dopóki nie zgłosisz roszczeń. Sklep może napisać dowolną bzdurę przy odwołaniu i nic bez sądu nie wskóracie.

Zdobyłem tym samym over 9000 punktów do doświadczenia życiowego - nikomu nie ufać, wyzywać i drzeć japę na monterów/instalatorów/kierowników w sklepach. #!$%@?ć ich wszystkich z góry na dół.

Teraz musiałbym założyć ze 3 sprawy sądowe, a znając życie przegram z dużymi sklepami. Nie ma nawet oparcia w takich "instytucjach" jak Rzecznik Konsumentów. Warto być przedsiębiorcą cwaniaczkiem bo choć odwalicie kaszanę to nikt wam nic nie zrobi...

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #remont #gorzkiezale #reklamacja #zakupy
  • 18
a krzyczeć i #!$%@?ć na ludzi nie umiem


@Szlif: ja też nie umiem i ogólnie za dobry jestem, ludzie to wykorzystują, świat nie jest sprawiedliwy. To nie działa tak, że ty jesteś dla kogoś "do rany przyłóż" to on dla ciebie też - większość frajerów wykorzystuje dobroć innych. Uważam, że ludzie z natury są źli.
@CalibraTeam: W innych krajach niestety nie lepiej jest w tym temacie, zwykle jest nawet gorzej, a jak nie jesteś lokalsem to już w ogóle. Najlepiej mieć swoją sprawdzoną ekipę, idzie takich trafić, szczególnie jak zobaczą że będziesz miał dla nich jakieś zlecenia, to się bedą bardziej starać, ewentualnie z polecenia. Nigdy nie brać najtańszych, cena z czegoś jednak wynika.
nikomu nie ufać, wyzywać i drzeć japę na monterów/instalatorów/kierowników w sklepach.


@CalibraTeam: trafil swoj na swego.
Naprawde mozna znalezc innego sortu kontrahentow - i to tak, w budowlance. Kiedys tacy mieli terminy na za dwa lata.
Teraz jest latwiej. I wbrew pozorom nei sa najdrozszi.

Opisz nam w jakis sposob zatrudniles tych partaczy, to Ci na koncu powiem jak mozna znalezc inaczej ludzi
Włączasz kanał Mario Budowlaniec na YT i lecisz z tematem. Bardziej niż fachowiec wykończenia nie #!$%@?, a przynajmniej zaoszczędzisz pełno kasy.


@romek898: 90% mieszkania sam wykończyłem, a właśnie to co było robione przez fachowców, np. montaż drzwi, bo kupiłem z usługą montażu, jest spieprzone
@CalibraTeam oj Mirku przyjacielu w niedoli, jakbyś moje ostatnie pół roku opisał, nigdy #!$%@? więcej wykańczania mieszkań. Płytki na ścianie krzywo, farba nierówno, gładź nierówno, aż mi się przypominać tego nie chce bo wspomnienia wracają. Teraz mam problem z montażystą co mi rurę kanalizacyjną przewiercił, ale się właśnie dogadaliśmy że mi zwróci za naprawę, więc chociaż jeden z tej całej paczki partaczy który mi skradł serce, cała reszta zasługiwała na #!$%@? z