Wpis z mikrobloga

Co myślicie o kobietach nie chcących mieć dzieci? Moim zdaniem jedynym prawdziwym powodem dlaczego kobiety nie chcą mieć dzieci jest ich samolubstwo. Ale nie takie zwykłe tylko wręcz patologiczne samolubstwo. Często takie kobiety owijają w bawełnę podając wymyślone powody ale w 99% jeśli kobieta nie chce mieć dzieci dobijając 30 lat to jest patologicznie samolubna. I niestety jest to częściowo winna rodziców którzy wychowali swoją córkę na księżniczkę. Oczywiście zazwyczaj są to osoby młode więc jeszcze mają dużo rozpraszaczy czasu (imprezy alkohol etc.) ale w wieku 45-50 lat zapewne będą żałować swojej decyzji. Niestety odwrotu już nie będzie.

Także jeśli kobieta nie chce mieć dzieci dochodząc do pierwszej ściany (~30 lat) to jest to duże ostrzeżenie że jest z nią coś nie tak.

#rozowepaski #przemyslenia #niebieskiepaski #dzieci
Ja-szczur - Co myślicie o kobietach nie chcących mieć dzieci? Moim zdaniem jedynym pr...

źródło: 681788

Pobierz
  • 125
@choochoomotherfucker:

a prawda jest taka, że to będzie kolejny zwykły szary człowiek


Jeśli to będzie zwykły człowiek to co źle? To trzeba mieć koniecznie wyjątkowe dziecko?

Skoro coś może pójść źle, to nie będę ryzykować czyimś życiem


Samochodem też nie kierujesz tak? Bo w Polsce jest kilka wypadków śmiertelnych dziennie. Z takim myślenie to nic nie można by zrobić bo "coś może pójść nie tak". Wiec tak jak już wyjaśniłem to
@ciemnienie: Więc należy skasować wszystkie nauki społeczne które starają się opisać zachowania ludzi bo nie można się interesować nie swoimi małpami. (nie mówię tu że mój wpis jest naukowy w żadnym wypadku tylko pokazuje schemat myślenia)

@DrGreen_2 A ja myślę że patologiczne jest takie blokowanie dyskusji bo się czyjeś poglądy nie podobają. Mamy wolność słowa, taka jest moja opinia i możesz się z nią zgadzać lub nie. I to nie jest
@Ja-szczur: dziękuję. Miej tylko świadomość, że z dziećmi tak samo możesz zostać z ręką w nocniku. I przypominam o możliwości adopcji skoro zależy Ci na dobru gatunku. "Nieadoptowanie jest samolubne, może umożliwisz mu wynalezienie leku na raka"- to taki sam argument jak twój.

Ludzie, dajcie żyć innym po swojemu. Rozumiem, że ktoś chce mieć dzieci, więc niech ten, kto chce mieć, zrozumie, że inni mogą nie chcieć. To kobieta ponosi koszty
@ciemnienie: może i spłycam ale on jest sztucznie pogłębiony. Jeśli chodzi o system to zastanów się czy np w średniowieczu był lepszy system do posiadania dzieci? Albo w XVIII wieku? Oczywiście, że nie. Tak naprawdę nigdy od początku ludzkości nie było lepszych warunków do posiadania dzieci niż dzisiaj i to jest fakt. Więc to nie jest wina teraźniejszego systemu. Ja rozumiem że ktoś się boi albo chce poczekać i to jest
@kasiknocheinmal: twój komentarz to chyba klasyka różowopaskowej logiki bo wszystko jest tak pomieszane że nawet nie wiem od czego zacząć.

Miej tylko świadomość, że z dziećmi tak samo możesz zostać z ręką w nocniku

Mogę, ale to jest szansa a nie pewność jak w przypadku braku dzieci.

Czy ja tutaj napisałem o dobru gatunku? XD Dalej to jest klasyczny argument do blokowania dyskusji. Adoptuj dziecko albo się nie wypowiadaj bo twoja
Czy ja tutaj napisałem o dobru gatunku?

gdyby każdy tak myślał to ludzkość już dawno by wymarła


@Ja-szczur: no jakby nie patrzeć to tak, pisałeś. Zapobieganie wymieraniu ludzkości to dobro gatunku.

nie pewność jak w przypadku braku dzieci.

W wypadku braku dzieci też tej pewności nie masz. Ale mam za to pewność, że w wypadku ciąży musiałabym poświęcić zdrowie, pracę, hobby. Jeśli ktoś chce- oczywiście, niech to robi, to wolny wybór.
@szzzzzz: może jesteś nieszczęśliwa dlatego że ich nie masz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) NIe wiem dlaczego jesteś nieszczęśliwa i nie chcę wchodzić w sprawy personalne ale jeśli to nie jest związane ze stanem zdrowia etc. to na 99% jest to ładna wymówka.
A skąd wiesz, że to nowe dziecko nie wynajdzie leku na raka, albo ze będzie szczęśliwe w życiu?


@Ja-szczur:

Statystyka temu przeczy - a większość ludzi na świecie zajmuje się chlaniem, ćpaniem lub bezsensownym #!$%@?, żeby tylko nie musieć myśleć o nadchodzącym końcu. Wszyscy ludzie od uzyskania świadomości, aż po swój ostatni oddech są w ciągłym strachu o swoje życie, które i tak stracą - najczęściej w jakiś bolesny sposób.
Ale tak, SAMOLUBNIE chcę mieć zdrowie, wygodną pracę i zostać przy swoim hobby.


@kasiknocheinmal: No i trzeba było tak od razu. Reszta naszej dyskusji jest niepotrzebna bo to potwierdza tezę w moim wpisie. Jeśli nie masz poważnych przesłanek zdrowotnych że nie powinnaś mieć dzieci to zdrowie też jest tylko ładną wymówką.
Poza tym ja nikomu niczego nie zabraniam mówię tylko jak jest.

Powiedz to kobietom z poważnymi wadami serca,...

Najlepsze jest
@Ja-szczur: Podpinam się i popieram, ale patrzę na "biznesowo". Nieposiadanie dzieci to jest "jazda na plecach" tych którzy nie posiadają. Żeby ten cały biznes się nie przestał kręcić, to potrzebna jest zastępowalność pokoleniowa obywateli. Jak ktoś nie wychowuje swoich dzieci to musi się dokładać do wychowania cudzych. Nie ma takiego wała, że wyciągasz coś z systemu, a nic nie dokładasz. Jak najbardziej samolubne zachowanie.
Nie musisz mieć dzieci, ale ktoś inny