Wpis z mikrobloga

Co myślicie o kobietach nie chcących mieć dzieci? Moim zdaniem jedynym prawdziwym powodem dlaczego kobiety nie chcą mieć dzieci jest ich samolubstwo. Ale nie takie zwykłe tylko wręcz patologiczne samolubstwo. Często takie kobiety owijają w bawełnę podając wymyślone powody ale w 99% jeśli kobieta nie chce mieć dzieci dobijając 30 lat to jest patologicznie samolubna. I niestety jest to częściowo winna rodziców którzy wychowali swoją córkę na księżniczkę. Oczywiście zazwyczaj są to osoby młode więc jeszcze mają dużo rozpraszaczy czasu (imprezy alkohol etc.) ale w wieku 45-50 lat zapewne będą żałować swojej decyzji. Niestety odwrotu już nie będzie.

Także jeśli kobieta nie chce mieć dzieci dochodząc do pierwszej ściany (~30 lat) to jest to duże ostrzeżenie że jest z nią coś nie tak.

#rozowepaski #przemyslenia #niebieskiepaski #dzieci
Ja-szczur - Co myślicie o kobietach nie chcących mieć dzieci? Moim zdaniem jedynym pr...

źródło: 681788

Pobierz
  • 125
@Ja-szczur: rozumiem, że chcesz wkładać kij w mrowisko. Nawet Ci to nieźle wyszło. Ale zrozum, że robisz kosmiczna generalizację, a ponadto decyzja o dziecku to kwestia indywidualna każdej kobiety. Dziecko to kosmiczna ilość wyrzeczeń i przynajmniej 15lat potrzebnych na rodzicielstwo. Do tego nie ma nigdzie powiedziane, że będziesz mieć z tego chociaż satysfakcję. Także dziękuję, postoję. Lepiej żałować ze się nie zrobiło, niż, że się zrobiło.
@Ja-szczur
zbyt skomplikowany temat żeby jednoznacznie odpowiedzieć. Niektóre to nawet lepiej żeby nie miały xd Ogólnie rzecz biorąc większość nie chce mieć bo chcą robić karierę, podróżować czy żyć bez zobowiązań itp Można to podciągnąć pod samolubność. Ale są też przypadki że kobieta ma jakieś choroby i obawia się że przekaże dziecku w genach. Generealizujac raczej się zgadzam że z kobietami które nie chcą mieć dzieci jest coś nie tak:)
  • 1
@Jin: Dobrze, że mamy kogoś kto tyle widział co ty i jest nam w stanie wyjaśnić. A tak naprawdę to forsujesz jakoś swoją ponurą wizję świata która ma tyle wspólnego z rzeczywistością co filmy Smarzowskiego. I nie będę bardzo z tym dyskutował bo to jest tylko twoja opinia ale tak, nigdy nie ćpałem, i nie babrałem się w bagnie alkoholowym i nie będę za to przepraszał. Z resztą jest dużo ludzi
@Ja-szczur: o, lubie poczytac jak przegryw wypisuje życiowe madrosci po naczytaniu sie bzdur innych przyglupow wypisujacych glupoty ze swoich piwnic.

To nie są kosmiczne wyrzeczenia moim zdaniem ale nie chcę tego poruszać.


Jak bedziesz duzy i bedziesz mial znajomych ktorzy ci ufaja to bardzo chetnie ci opowiedza o tym, ze w sporej czesci zaluja rodzicielstwa z powodu wyrzeczen i tego wszystkiego, o czym nikt im nie opowiadal, bo panuje spoleczne tabu.