Wpis z mikrobloga

Witam, chciałbym się podzielić czymś, co wydaję mi się interesujące, szczególnie dla mężczyzn walczących z łysieniem androgenowym. Rok temu, około 25 urodzin, zauważyłem poważny spadek gęstości i jakości włosów a także postępujący zanik włosów (norwood 2 -> norwood 3). Na początku byłem mocno przerażony ale po jakimś czasie ogarnąłem się i zacząłem szukać pomocy. Po długim researchu wiedziałem, że finasteryd to podstawa. Jednak wahałem się i zacząłem brać finapil dopiero 1 sierpnia 2022. Zacząłem od 0.25mg, gdyż taka dawka powinna zredukować DHT, jednocześnie zmniejszając ryzyko skutków ubocznych. Do sedna, przed braniem finapilu zrobiłem badania hormonalne: testosteron, testosteron wolny, DHT, estradiol, shbg. Następnie powtórzyłem takie samo badanie po 5 miesiącach brania 0.25mg finasterydu dziennie. Dla zainteresowanych zestaw takich 5 badań hormonalnych kosztował mnie jednorazowo 310zł. Niestety redukcja DHT wyniosła jedynie około 20% zamiast teoretycznych 60-70%. Mimo to, uważam że stan moich włosów przez ostatnie pół roku uległ zdecydowanej poprawie.
Tak czy siak zdecydowałem się na zwiększenie dawki finasterydu i od 1 stycznia 2023 biorę 0.5mg dziennie.

Jeśli uważasz, że jest to interesujące i chcesz zobaczyć wyniki kolejnych badań po kilku miesiącach brania 0.5mg daj plusa.

#zakola #finasteryd #lysienie #looksmaxing #wlosy #blackpill #wychodzimyzprzegrywu
Pobierz manlet185cm - Witam, chciałbym się podzielić czymś, co wydaję mi się interesujące, sz...
źródło: comment_1673620525f2Sicrx3DzPuA69DIYWDWa.jpg
  • 32
@Quirang: wydaje mi się, że dla większości populacji mężczyzn (>99%) nie występują żadne skutki uboczne. Dla moich rocznikowych kolegów, którzy również stosują fina jak i dla mnie żadne efekty uboczne nie wystąpiły. Dużo ludzi natomiast wpada w paranoje i przypisują wszelkie problemy jako skutek fina.
@Quirang: z tego co się orientuję, to długotrwałe stosowanie finasterydu zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty, pewnie ze względu na to, że jest to generalnie lek, który miał w zamyśle leczyć powiększenie prostaty a skutkiem ubocznym było zatrzymanie wypadania włosów. Finasteryd był badany przez co najmniej ostatnie 30 lat i jest dużo informacji na ten temat ale głównie na anglojęzycznym youtube. Ale nawet na wykopie widziałem wpisy użytkowników, którzy bez problemów stosują
@manlet185cm: planujesz zrobić badania po np. około 5 miesiącach na dawce 0.5?
Generalnie z tego co czytałem w badaniach, wykres, stosowanie 0.5 mg Fina powinno dać efekt w postaci zbicia DHT oraz nie ma większej różnicy w 0.5-1 mg.
Jak będziesz robił badania to z chęcią bym rzucił okiem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kornn9292: tak, nie mieszkam w Polsce, dlatego zrobię badania podczas kolejnego urlopu albo na święta Wielkanocne albo latem zależy jak wyjdzie. Dużo jest info w necie że 0.25mg powinno też wystarczyć, no ale jak widać na mnie nie zadziałała taka dawka. Wokół fina jest tyle mitów, że stwierdziłem, że sam przetestuję coś na sobie a potem podzielę się z innymi, żeby zwiększyć świadomość zainteresowanych.
@manlet185cm: Niestety poziom hormonów się zmienia w ciągu dnia, wystarczy gorzej spać i już to może mieć wpływ. Reasumując - trzeba by zrobić parę takich badań, o różnych porach dnia, żeby mieć jakieś sensowne porównanie :(
@manlet185cm: pomiar dht we krwi nie ma sensu, jego poziom waha sie znacznie w trakcie doby, zwłaszcza przy przyjmowaniu fina. Jak weźmiesz tabletkę rano, to w nocy masz już znowu wysoki poziom dht. Liczy się ilość dht odłożonego w skalpie.
Ja duta lecę. Libido w dół (dla mnie pozytyw, mimo toł nie mam problemu kilka razy w dzień), łatwiej mi zasnąć, lepsza cera, wyższy poziom testosteronu, włosny wiadomo
Z negatywów to zdecydowanie trzeba uważać na e2,prl. Do tego widzę, że nasienie bardziej wodniste, choć poprawiło się to po pewnym protokole... Długotrwałe stosowanie fina/duta powoduje zmiejszenie FSH/LH więc w sumie można myśleć o użyciu pewnych środków by to poprawić ;)