Wpis z mikrobloga

Witam, chciałbym się podzielić czymś, co wydaję mi się interesujące, szczególnie dla mężczyzn walczących z łysieniem androgenowym. Rok temu, około 25 urodzin, zauważyłem poważny spadek gęstości i jakości włosów a także postępujący zanik włosów (norwood 2 -> norwood 3). Na początku byłem mocno przerażony ale po jakimś czasie ogarnąłem się i zacząłem szukać pomocy. Po długim researchu wiedziałem, że finasteryd to podstawa. Jednak wahałem się i zacząłem brać finapil dopiero 1 sierpnia 2022. Zacząłem od 0.25mg, gdyż taka dawka powinna zredukować DHT, jednocześnie zmniejszając ryzyko skutków ubocznych. Do sedna, przed braniem finapilu zrobiłem badania hormonalne: testosteron, testosteron wolny, DHT, estradiol, shbg. Następnie powtórzyłem takie samo badanie po 5 miesiącach brania 0.25mg finasterydu dziennie. Dla zainteresowanych zestaw takich 5 badań hormonalnych kosztował mnie jednorazowo 310zł. Niestety redukcja DHT wyniosła jedynie około 20% zamiast teoretycznych 60-70%. Mimo to, uważam że stan moich włosów przez ostatnie pół roku uległ zdecydowanej poprawie.
Tak czy siak zdecydowałem się na zwiększenie dawki finasterydu i od 1 stycznia 2023 biorę 0.5mg dziennie.

Jeśli uważasz, że jest to interesujące i chcesz zobaczyć wyniki kolejnych badań po kilku miesiącach brania 0.5mg daj plusa.

#zakola #finasteryd #lysienie #looksmaxing #wlosy #blackpill #wychodzimyzprzegrywu
Pobierz manlet185cm - Witam, chciałbym się podzielić czymś, co wydaję mi się interesujące, sz...
źródło: comment_1673620525f2Sicrx3DzPuA69DIYWDWa.jpg
  • 32
@manlet185cm: ja zacząłem brać 1.25 mg co 2 dni i miałem uboki. obniżyłem do 0.5 co 2 dni i nie mam już problemów z libido. Czy według Ciebie powinienem brać co 2 dni cały czas 0.5 i czy to coś da, czy jednak 0.5 lepiej przyjmować codziennie?
@azek: Lekarze z kanału "The Hair Loss Show" (/watch?v=ekeRPx0TJqE) polecali 1mg co drugi dzień jak ktoś ma uboki. Może spróbuj tyle a jak nie to pewnie nawet to 0.5mg co 2 dni będzie lepsze niż nic.
Na wypadanie włosów składa się dużo czynników począwszy od zdrowia w kontekście niedoborów po Ew problemy z tarczyca itd. Sama Wcierka ma wpływać na porost i skore głowy i z wypadaniem może coś pomoc ale jeśli problem jest poważny to badania->dermatolog lub inny specjalista i wtedy produkty dedykowane
Można również spróbować ziół, wiele z nich jest również skuteczne w tym problemie:
https://loremvit.pl/herbata-na-wlosy/
Na stronie jest opisane jakie mogą mieć działanie.