Wpis z mikrobloga

Yyy ze co ? Mam sie zatrzymywac przed kazdym przejsciem dla pieszych? Jeszcze nigdy nie widzialem zeby ktokolwiek tak robil chyba Cie zle ucza na Lce


@niko444: Tak, zatrzymuj się, jesli nie umiesz dostosować prędkości do warunków i hamować w sekundę, na wypadek jakby pieszy wszedł na jego teren - pasy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloar: przeczytaj że zrozumieniem moje 3 poprzednie komentarze. Nigdzie nie pisałem że hamuję przed przejściem jeśli dobrze widzę że nikogo nie ma. Po prostu robię to samo, co przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem - przenoszę nogę z gazu na hamulec (żeby w razie czego szybciej zareagować), rozglądam się, i jeśli mogę bezpiecznie jechać dalej, to jadę. Proste.

I tak, gdy jest mokro, ciemno i ślisko, to zwalniam żeby nie być
czyli niewodomi mają siedzieć w domu, albo ginąć na pasach bo pan kierowca #!$%@? jedzie i ma #!$%@? na wszystko dookoła


@zdjeciegipsu powiedz jaką ostrożność wykonał pieszy? Niewidomy zatrzyma sie przed przejsciem, bedzie 100x ostrożniejszy niż ten pieszy z video. Widac, ze nie masz prawka bo znalbys przepisy.
Nie widzę żeby zwalniał od razu gdy zobaczył dziewczynę, płot jest ścięty widział ja trochę wcześniej. Wina kierowcy, chyba ze rzeczywiście zaczął hamować od razu i warunki nie pozwoliły wtedy pieszej (ale to już powinien określić ktoś kto się na tym zna bardziej niż ja)
@Javert_012824: kazdy kto mowi cokolwiek o winie pieszego jest kretynem


W koncu normalny mandat, przynajmniej jeden gnojek sie nauczy prowadzic ostroznie

@peszmerd o własnie myślałem o takich jak ty. Oczywiście, że prawo działa na korzyść pieszego, ale powiedz szczerze: przechodził byś przez pasy w takich warunkach? Bez pewności, że kierowca się zatrzyma? No bo w takiej sytuacji masz wybór: zatrzymujesz się, kierowca się zatrzymuje i ty przychodzisz spokojnie, czy jednak wchodzisz
@Javert_012824: gdyby kierowca zachował większą ostrożność to nie byłoby wypadku, tak samo gdyby piesza chociaż się rozejrzała przed wejściem na przejście jak każdy zdrowo myślący człowiek to też dało się tego uniknąć i cyk pora na cs'a
@text: To nie wyrok tylko mandat od policji.
Znając policję oni niczego nie sprawdzali, było potrącenie, było przejście to winny kierowca. Szybka akcja, mandat i do domu.
Monitoringu na bank nie widzieli.
Pytanie czy kierowca mandat przyjął, ale strzelam że tak jeżeli to była gówniara mająca prawko od roku, bo zapewne była obsrana.
Na filmie widać że nic takiego nie miało miejsca, tym bardziej że miała pierwszeństwo już dochodząc do pasów. O wtargnięciu byśmy mówili gdyby zaczęła zwalniać żeby go puścić i nagle zaczęła iść, albo zaczęła nagle biec.

@Serrrek:
Bzdura!
Nie była na pasach, kierowca jeszcze chwilę temu miał tam łuk, a w momencie gdy ona była na chodniku ok 1 m przed droga, już był w odległości, gdzie na śniegu nie da
@Gmeras kierowca powinien zwolnić, zanim zobaczył piesza. Skoro widział, że płot zasłania mu ewentualnego pieszego, powinien mieć taką prędkość, żeby wyhamować jak nagle wyjdzie. To się nazywa zachowanie szczególnej ostrożności.
@rzuf22: @Sm3rf1k: nie do końca. Na skrzyżowaniu można przechodzić tylko w przypadku jeżeli w odległości mniejszej niż 100 m znajduje się przejście dla pieszych (art. 13. punkt 2) no i wtedy pieszy nie ma pierwszeństwa wynikającego z art 13. punk 1a bo nie jest na przejściu ani na nie nie wchodzi bo go tam nie ma. No i wyjątkiem są też drogi dwujezdniowe w terenie zabudowanym. Na nich można tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uriel_ck: nie ma im nic wynagradzac, debil za kolkiem ma miec swiadomosc ze przed przejsciem sie uwaza.

Zapytam jak kazdego, czy jak jedziesz autem to na zielonym swietle jedziesz normalnie czy za kazdym razem patrzysz czy temu z prawej nie zablokowalo kol przy hamowaniu?
@Serrrek: podziwiam Cię serio.
Przede wszystkim kobita nie spojrzała nawet czy coś jedzie, po prostu wlazła na przejście.
Widać, że nie jeździsz samochodem tylko tak #!$%@? dla #!$%@?.
Jak zaczniesz prowadzić pojazdy zmieni się Twoje postrzeganie na pieszych. Często ludzie na przejściach nie patrzą czy coś jedzie, wbiegają na pasy. Są często słabo widoczni bo są #!$%@? warunki oświetleniowe.

W takich sytuacjach pomaga jedynie używanie swojego mózgu. Wystarczy, że ta piesza
@Kouros: widziałeś kiedys przejście na srodku skrzyżowania? Widać ze idzie wzdłuż drogi która kończy się znakiem stop, następnie jest skrzyżowanie (do tego widać lustro to znaczy ze z ograniczona widocznością), już widzę wymalowane pasy równo z końcem jezdni, zawsze są odsunięte chociażby pół metra metr.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: btw ta osoba spokojnie doszła do przejścia, nawet weszła do połowy gdy została rozjechana, no ja naprawdę nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby jeszcze kierowcy bronić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przede wszystkim kobita nie spojrzała nawet czy coś jedzie, po prostu wlazła na przejście.


Nu już tyle co napisałem w temacie to serio mi się nie chce 10. raz

Widać, że nie jeździsz samochodem tylko tak #!$%@? dla #!$%@?.


Yhym. Tylko 12 #!$%@? lat xD

Jak zaczniesz prowadzić pojazdy zmieni się Twoje postrzeganie na pieszych. Często ludzie na przejściach nie patrzą czy coś jedzie, wbiegają na pasy. Są często słabo widoczni bo