Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EdekMoczygeba: chciałbym to zobaczyć. Nieuzasadnione hamowanie na drodze to tamowanie ruchu, ergo Art. 90 kodeksu wykroczeń. Grzywna nie niższa niż 500pln. Samo zdjęcie nogi z gazu, to nie jest traktowanie każdego przejścia jak skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem.


@eloar: Nieuzasadnione hamowanie? Przed przejściem dla pieszych? XDDDDDD

Dobra, więcej nie zamierzam z Tobą dyskutować. Może kiedyś przemyślisz jakie głupoty piszesz, oby nie za późno.
  • Odpowiedz
jak przejście jest to oczywiście kierowca


@zdjeciegipsu: bzdura, pieszy poza prawami ma również obowiązki.
Pieszywchodzący na jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych.
- ten pieszy nie zachował minimalnej ostrożności, nawet nie zerknął czy jedzie jakiś pojazd.
Rozdział 2 - Ruch pieszych oraz osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch - Prawo
  • Odpowiedz
@dan3k: Ahh dane wyssane z dupy, bo sprwadziłem na mapie jak to skrzyżowanie wygląda vs #!$%@? teoretyka.
To pokaże ci tylko jedną rzecz na pic rel.
A teraz test, czy mówisz merytrorycznie czy będziesz bronił swojego stanowiska choćbyś miał się zesrać.
Uwaga pytanie: Po której stronie śmietnika jest przejście dla pieszych a po której stronie dziewczyna miała śmietnik gdy wlazła na drogę.
Tasde - @dan3k: Ahh dane wyssane z dupy, bo sprwadziłem na mapie jak to skrzyżowanie ...

źródło: comment_1673365826OCc65R7hKgmSvwWHOdwQzj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@romek898: KILKUTONOWE KOMBI! xD widać pan bez prawa jazdy xd
kierowca jedzie przed siebie (na moje oko) max 40 km/h przed pasami, więc swój obowiązek w postaci zachowania ostrożności i obniżenia prędkości w razie potrzeby spełnił. Fizyki nie oszukasz, przy 40 km/h droga zatrzymania pojazdu to 22 metry na suchej nawierzchni.
  • Odpowiedz
Kierowca jak zauważył pieszą to zwalniał lecz warunki nie pozwoliły mu się zatrzymać.


jechał szybciej niż powinien po takiej drodze.


@Serrrek: @Gmeras: Odpowiednia prędkość na oblodzonej drodze wynosi 0km/h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Tymajster: nie ma pojęcia "wtargnięcia na drodze z pierwszeństwem", ale wtargnięcie na przejście dla pieszych już tak. Widzi ją 2 sekundy, sekundę się przyjmuje za średni czas reakcji kierowcy, auto nie jest w stanie stanąć po wciśnięciu hamulca, dlatego jeśli prędkość jest przepisowa a pieszy wchodzi komuś pod koła tak, że ten ktoś nie ma fizycznej możliwości się zatrzymać, zazwyczaj nie ma wątpliwości, że jest to wtargnięcie.
Ten słynny wypadek,
  • Odpowiedz
Odpowiednia prędkość na oblodzonej drodze wynosi 0km/h


@malinq: Śmiem twierdzić że większość kierowców dałaby radę jednak nie jebnąć tej babki na przejściu. Jak się chce to się da
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tellet: tru, zawsze mnie zastanawia odwaga rowerzystów, którzy na pełnej wbijają na przejazdy, na których nie ma świateł.
  • Odpowiedz
@Invisiblinio: Nie znasz zycia, osoba ci sie wpakuje zza rogu i masz na oblodzonej drodze zatrzymac tone do zera w 3 metry? Juz nie mowiac ze kierowca moze byc rozkojarzony moze przelaczac radio w tym czasie a pieszej nie widac po ciemku dla mnie takiego pieszego trzrba wyslac na badania bo to jest samobojstwo troche
  • Odpowiedz