Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zdjeciegipsu: w innych krajach ten przepis ma inną formę, ale to trzeba by coś poczytać, żeby mieć pojęcie o czym się mówi. W wielu krajach jest też tak, że jest mniej przejść, albo to pierwszeństwo obowiązuje tylko na wybranych, u nas nie można się nawet o dobre oświetlenie przejść dla pieszych doprosić. Ale tobie to proponuję wizytę u psychoterapeuty skoro pół kraju nazywasz zwierzętami.
  • Odpowiedz
@Serrrek: masz tu wyrok opisujący sytuację z wtargnięciem. Nienależyta obserwacja drogi, zbyt mały dystans od pojazdu, niesprzyjające warunki, ciemna odzież pieszej utrudniające obserwację.

https://www.saos.org.pl/judgments/375416

Możesz znaleźć takich wyroków więcej szukając słów kluczowych "wtargnięcie na jezdnię". Zawsze kluczowa jest odległość pojazdu od miejsca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Javert_012824: oczywiście, że baba ma pierwszeństwo ale do grobu. Wdupia się na przejście jak święta krowa. Fajnie, że kodeks ją chroni ale jej narządów wewnętrznych już nie. Kierowca nawet nie miał czasu na reakcję ale troglodyci i tak będą płakać, że ma ustąpić i #!$%@?. Ma stanąć w miejscu 2tonowym pojazdem w 3 milisekundy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To znaczy, że nie dostosował predkości do warunków na drodze skoro nie był w stanie sie się zatrzymać przed przejsciem ¯_(ツ)_/¯

@WiesniakzPowolania: nie, przepisy tak nie działają. Kierowca ma prawo poruszać się z normalną prędkością, bo zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania, może spodziewać się zze inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów, a więc, że pieszy nie wejdzie na pasy 10 m przed autem.
  • Odpowiedz
oczywiście siła tarcia na lodzie zależy od tego jak bardzo się chce ()


@malinq: Nie wiem czy jechałeś kiedyś po faktycznie oblodzonej drodze, bo ja np jechałem i zarówno ja jak i inne samochody dookoła to może 20 mieliśmy na licznikach max. I jakoś nikt nie rozjeżdżał pieszych, zresztą nie wiem skąd wziąłeś to że ta droga na filmiku była oblodzona, mi to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Widział znak przejscia wiec powinien do niego dojeżdżać z taka predkością żeby dało sie przed nim zatrzymać. I nie ma tu znaczenia- szklanka czy nie ¯_(ツ)_/¯

@WiesniakzPowolania: XDDDDDDDDDD
Gdyby przepisy tak działały, to w sumie nie mógłbyś przejechać przez pasy. Gdybyś był 1 cm od pasów to musiałbyś chyba nogą się odpychać, żeby mieć prędkość, która pozwoli Ci zatrzymać się na czas. A zgodnie z twoim wymyślonym prawem, im bliżej
  • Odpowiedz
Policjanci uznali za winnego 19-latka kierującego autem i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych, a 14-latkę uświadomili o konsekwencjach braku ostrożności.

@Javert_012824:
Dziadostwo, takie podejście do skrzyżowań oznacza, ze w zasadzie trzeba je pokonywać z prędkością max 10 km/h, nawet jeśli 10 m przed skrzyzowaniem nikogo nie widzisz.
I zaraz dojebią się jakieś prawilniaki, ale prawda jest taka, że 99% kieorwców (w tym
  • Odpowiedz
czytaj ze zrozumieniem, a nie sobie dopowiadasz jakieś dodatkowe warunki.


@eloar: No ja się odniosłem do twojego jednoznacznego stwierdzenia, z którego jasno wynikało że to pieszy ma obowiązek ustalić na jakim dystansie kierowca i jego samochód będzie uprzejmy wyhamować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thorrand: Codziennie jeżdzę samochodem od 10 lat. Nie zdarzają mi się tak chamskie wejścia na jezdnie. Druga sprawa, że zwalniam jak już widzę, że ktoś się kreci obok przejścia. Nie ufam ludziom

@BornToDie69: wydaje ci się. Ja po sobie wiem, że są takie ulice, gdzie nawet się nie wkurzasz na to, że ktoś Ci się ładuje na pasy w ciemno. U mnie tak jest koło lokalnego rynku, po
  • Odpowiedz
Nie wiem czy jechałeś kiedyś po faktycznie oblodzonej drodze, bo ja np jechałem i zarówno ja jak i inne samochody dookoła to może 20 mieliśmy na licznikach max.


@Serrrek: nie wiem po co uderzasz do mnie i moich doświadczeń. Tak jakby dowody anegdotyczne miały jakieś znaczenie. Jak Ci udowodnię, że mam większe doświadczenie w jeździe autem to magicznie przyznasz mi rację mimo braku argumentów? Błagam.
  • Odpowiedz
@eloar: Nie tylko przejście poza przejściem dla pieszych, ale jeszcze gapienie się na coś co miała w ręku i schowała to będąc kilka centymetrów od jezdni. O tym, że nie dochowała obowiązku zachowania ostrożności i się nawet nie rozejrzała to nie ma co nawet wspominać, bo chyba trzeba być ultra jebniętym by twierdzić, że to zrobiła.
@dan3k: Dokładnie jak przypuszczałem, gówno masz do powiedzenia więc nawet będziesz unikał
Tasde - @eloar: Nie tylko przejście poza przejściem dla pieszych, ale jeszcze gapieni...

źródło: comment_1673366862YuvcIDHcL2y6L36WCVlRxu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz