Wpis z mikrobloga

Konsument jest obowiązany do dokonywania płatności za pośrednictwem rachunku płatniczego, jeżeli jednorazowa wartość transakcji z przedsiębiorcą, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, przekracza 20 000 zł lub równowartość tej kwoty


@rac00n: jak śmiesz niewolniku wydawać swoje pieniądze w gotówce xD
  • Odpowiedz
@Marvel7

2009 rok przyniosłem w reklamowce 70k na samochód nowy z salonu bez problemu. 2019 tylko przelew Mirek xD niestety


Kupowałem samochód w tym roku. 40 tyś zapłaciłem w gotówce, a pozostałą kwotę trzeba było zapłacić przelewem.
  • Odpowiedz
@tellet: mniej niż bmw a prowadzi się lepiej od audi, nie rdzewieje i w standardzie ma fotele a nie krzesła, co do tych 40 latków masz rację.
40 latkowie mają własną opinię a młodzi idą za stadem.
  • Odpowiedz
@kawior2007: w 2024 wchodzi zakaz płacenia gotówką powyżej 15k dla osób fizycznych, dla przedsiębiorców już jest, a później do 8k. no chyba że chodzi o serwisy, ale to i tak spoko wszystko elegancko przez internet, szara strefa wyeliminowana
  • Odpowiedz
@kawior2007: właśnie jest odwrotnie. Z uwagi na kontrole skarbowe mi nie chcieli przyjąć 100% gotówki i większość musiała iść przelewem. Pieniądz elektroniczny łatwiej kontrolować.
  • Odpowiedz
  • 0
@K3ksik Przy kupnie, to już od dawna tylko część można gotówką zapłacić, a przynajmniej do tej pory dwa razy spotkałem się z takim wymogiem i słyszałem od innych. Jeśli jednak chodzi o serwis, to nie wyobrażam sobie, że jadę do ASO i nie mogę jak człowiek zapłacić gotówką za usługi. Swoją drogą, ASO Jaguara nawet sugeruje dyskretnie, że wolą gotówką ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tym młodszym z ogranicznikiem prędkośc


@tellet: Pierwszego właściciela nie obchodzi ogranicznik prędkości do 180 km/h, bo jeździ normalnie. Dopiero sebek, który kupi za 15 tysięcy biędzie skomlał bo on chce upalać
@S-Type: Po co mam w ASO płacić gotówką? Gotówką to ja mogę zapłacić u jakiegoś zaufanego magika, jeżeli faktura mi nie potrzebna i wiem że płatność gotówką wiąże się z tym, że płacę samo netto. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@vasteras112: XD

"Stealth wealth" to dobra luksusowe i tym samym dużo droższe, ale niewyróżniające się. Volvo kosztuje tyle samo, co inne marki, to jest żaden luksus. W motoryzacji w zasadzie nie występuje to zjawisko, auta luksusowe zawsze się wyróżniają.
  • Odpowiedz
@kawior2007: PIS tak bardzo obniżył limity transakcji gotówkowych, że może nic jusz nie kupisz tam za gotówkę. Przypominam: mimo szalejącej inflacji od 2023 albo 2024 (nie pamietam) bedzie bodajze 8k na rozliczenia miedzy przedsiebiorcami i 15k abu 20k miedzy konsumentem a firmą.
  • Odpowiedz
@kawior2007 no to co, płacisz za serwis gotówką, nie chcą przyjąć to poprosisz o podpisanie odmowy przyjęcia gotówki. Jeśli ktoś podpisze, wychodzisz bez płacenia za usługę. Czy w takiej sytuacji nie bylibyśmy górą w sporze sądowym?
  • Odpowiedz